Szkocja – kolebka Wolnomularstwa. Od Templariuszy po ryt szkocki

1 Maj 2016 - autor: G

Ripsonar News

XIV – początek Wolnomularstwa, Szkocja, założycielami najprawdopodobniej są Templariusze, którzy po likwidacji swego zakonu zbiegli z Francji. Dowody takich informacji przedstawiam poniżej.

1305 – Szkocja traci impet walki o niepodległość wraz ze śmiercią Williama Walleca. Na szczęście król szkocki Robert Bruce nie chciał sie poddać. Mało wspominanym faktem jest jest tu pomoc Templariuszy, którzy mający olbrzymie doświadczenie wojskowe wsparli Bruce’a zarówno wiedzą jak i orężem.

1314 – Połączone siły Templariuszy – pod wodzą Williama Sinclair’a oraz z wojskami Bruca stoczyły bitwę pod Bannockburn w której odnieśli spektakularne zwycięstwo nad przeważającymi siła Anglików. To własnie owi zwycięscy mieli stać się siłą rządzącą w Szkocji.

1317 – Robert Bruce, przodek dynastii Stuartów zakłada Braterstwo Różokrzyża związane z Templariuszami.  Stuartowie byli przez cały swój okres również patronami wolnomularstwa. Tak więc szkocki ryt wolnomularstwa jest równocześnie przesiąknięty ideami różokrzyżowców. XVII wiek jest zintegrowaniem tych dwóch ruchów. Ale stopień Różokrzyżowca pojawił się w Europie dopiero…

View original post 429 słów więcej

Reklamy

  • 841,030 wyświetleń
%d blogerów lubi to: