Które firmy należą do Poroszenki?

1

12 kwietnia 2016 - autor: G

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko jest właścicielem lub akcjonariuszem 15 firm w branży medialnej, rolnej, przemysłowej i budowlanej.

2354876

„Ogólnie rzecz biorąc, Poroszenko nigdy nie wypuszczał z rąk swojego biznesu, lobbując i promując swoje interesy, będąc czterokrotnie deputowanym, sekretarzem Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy, ministrem spraw zagranicznych, ministrem gospodarki. Spoglądając na jego karierę urzędnika państwowego i polityka nie wiadomo, kiedy miał czas na rozwijanie firm i tworzenie offshore, nie wywołując konfliktów interesów i nie naruszając prawa” – pisze „Dzerkało Tyżni”.Wcześniej Rothschild Group poinformowała o wyznaczeniu pełnomocnika, który zajmie się przekazaniem udziałów Poroszenki w holdingu cukierniczym Roshen. Z rejestru państwowego wynika, że wśród współwłaścicieli Środkowoeuropejskiej Firmy Cukierniczej  wymieniono holenderki Roshen Europe B.V. (85% udziałów). Prezes korporacji Roshen Wiaczesław Moskalewski posiada 13% udziałów w funduszu Konditerinwest. Kolejnych czterech menadżerów — po 0,5%. Umowa trustu została podpisana 14 stycznia 2016 roku.

Roshen jest jednym z największych na świecie producentów wyrobów cukierniczych. Korporacja posiada fabryki na Ukrainie, Litwie, Węgrzech i w Rosji. Jej właściciel Petro Poroszenko, wysuwając swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich na Ukrainie, obiecywał wyborcom, że pozbędzie się swoich udziałów, jeśli wygra wyścig do fotela głowy państwa. Do tej pory tego nie zrobił.

Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20160410/2519572/poroszenko-roshen-majatek.html#ixzz45cdERMpl

Reklamy

One thought on “Które firmy należą do Poroszenki?

  1. janina-drewniany pisze:

    Witam. Nie interesuje mnie Ukraina i Was też nie powinna interesować ! Ja jestem Polką a nie Żydówką ! To im zależy na ROZRUCHACH I ŻYDOWSKIM OSŁABIENIU ROSJI ! Niewolą Narody bez przeszkód ! Takich ludzi należ likwidować a nie wspierać ! Janina Dnia 12 kwietnia 2016 16:23 "Uderz w fałsz!" <comment-reply@wordpress.com> napisał(a): Girion posted: "Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko jestwłaścicielem lub akcjonariuszem 15 firm w branży medialnej, rolnej,przemysłowej i budowlanej. "Ogólnie rzecz biorąc, Poroszenkonigdy nie wypuszczał z rąk swojego biznesu, lobbując i promującswoje interesy, będąc"

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

  • 841,375 wyświetleń
%d blogerów lubi to: