Franciszek: Runą mury przeciwko imigrantom w Europie

3

4 grudnia 2015 - autor: G

Papież Franciszek już dał się poznać jako postać bardzo przychylna imigrantom. Nie podoba mu się polityka państw, które blokują się przed uchodźcami za pomocą murów granicznych. Franciszek uważa, że te mury upadną. 

Pope-Francis

Wiecie, jak kończą mury – wszystkie mury upadają, dzisiaj, jutro albo po 100 latach. To nie jest rozwiązanie. Problem pozostaje, ale z narastającą nienawiścią – powiedział.

 – Napływa cała ta fala migracyjna i nie jest łatwo znaleźć rozwiązania, ale na drodze dialogu kraje muszą je znaleźć – mówił.

Papież Franciszek przekonywał, że w obliczu kryzysu imigranckiego potrzebne są działania, aczkolwiek niezbędna jest polityka budowania mostów, a nie murów. Tym samym odniósł się do strategii Węgier i rządu Viktora Orbana, który postanowił wybudować mur na granicy z Serbią w celu zablokowania napływu imigrantów.

Mimo rozpalenia krytyki w unijnym obozie i narażeniu się na procedurę zawieszania w prawach członka Unii Europejskiej, Węgrom udało się wstrzymać napływ imigrantom, którzy w większości omijają ten kraj w swej podróży do Europy.

Źródło: http://pikio.pl/papiez-runa-mury-przeciwko-imigrantom-w-europie/

Reklamy

3 thoughts on “Franciszek: Runą mury przeciwko imigrantom w Europie

 1. adi pisze:

  Girionie, kiedyś miałeś taki temat gdzie omawiałeś stanopwiska wobec nwo Atora -taki facet z brodą komentATOR tak zwany, znany z youtube, pomozesz mi znalezc?

  Polubienie

 2. adi pisze:

  Dzięki. Nie słucham go na poważnie. Facet robi sobie „show” komentatorskie i tyle, nie szuka głębiej.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • 841,375 wyświetleń
%d blogerów lubi to: