Kurs UMD nazywa dietę „specjalnym wrogiem” różnorodności

2

2 grudnia 2015 - autor: G

Studenci z University of Maryland będą mieli okazję do wzięcia udziału w kursie organizowanym przed departament badań tej uczelni.

fat

„Wstęp do badań na temat tłuszczu” nie będzie uważał „otyłości” za problem społeczny czy medyczny, według programu umieszczonego w internecie. Zamiast tego, kurs podejdzie do otyłości jako do „aspektu ludzkiej różnorodności, doświadczenia i tożsamości”.

Program mówi, iż będzie on „funkcjonował jako wstęp do ostatniego pola [naukowego – przyp. tłum.], znanego jako ‚Badania na temat tłuszczu'”. Pole to, wg programu, „nie dotyczy zwalczania otyłości, ale oferuje trwałą krytykę anty-tłuszczowych nastrojów, dyskryminacji i polityki”.

Jednym z czytań na kursie będzie artykuł pt. „Mój ślub był doskonały – i byłam gruba jak cholera przez cały czas”. Kolejnym będzie „Manifest wyzwolenia tłuszczu”, który znakuje lekarzy zajmujących się dietą, dietetyczne pokarmy i książki opisujące zdrowe żywienie jako „specjalnych wrogów”.

Studenci będą zobowiązani do przejrzenia strony internetowej stowarzyszenia NAAFA, które zamierza „dostarczyć narzędzia ludziom otyłym w celu ich usamodzielnienia poprzez edukację publiczną, rzecznictwo i wsparcie”.

Kurs odbędzie się w terminie 4-22 stycznia.

Źródło: http://campusreform.org/?ID=7041

Tłum. Girion

Reklamy

2 thoughts on “Kurs UMD nazywa dietę „specjalnym wrogiem” różnorodności

 1. Anne pisze:

  Można by rzec ,,kochanego ciała nigdy ,zbyt wiele ”Z Bogiem.

  Polubienie

 2. Anne pisze:

  ..przy takim ,,obrzęku piwnym” nieżle…..Z Bogiem.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • 840,481 wyświetleń
%d blogerów lubi to: