panjezusjedynadroga.pl – zwiedzenie

16

29 listopada 2015 - autor: G

Piszę ten artykuł w sprawie Rafała Kudrańskiego (panjezusjedynadroga.pl) i jestem zasmucony tym, co on wyrabia. W ostatniej dyskusji skłamał, stwierdzając, że wg Pawła „zakon został przybity do krzyża”. 

Przyjrzałem się bliżej jego artykułowi, w którym dyskredytuje ewangelię Marka. Zawiera on jakieś podłe szukanie powiązań, kto kogo „uwiarygodnia”, porównuje treści ewangelii Mateusza i Marka i wynajduje, które fragmenty występowały tylko u Marka. 

http://panjezusjedynadroga.pl/sprawa-ewangelii-marka/

Po pierwsze nie mamy ŻADNEJ autoryzacji dla Marka w najbardziej autentycznych świadectwach jakimi są pisma Apostołów: Jana, Mateusza, Jakuba i Judy.
Jedynym potwierdzeniem jest 1 List Piotra, który Marka nazywa swoim… SYNEM. Ale jak wspomniałem listy Piotrowe nie są PRAWDZIWEGO ucznia Chrystusa ponieważ zawierają HEREZJE, którymi zajmę się w innym artykule.
Natomiast innymi autoryzacjami dla Marka są świadectwa Pawła i Łukasza oraz „baśnie tysiąca i jednej nocy” katolickiej tradycji.
To samo już jest bardzo „podejrzane”.

W ogóle to nie chce mi się czytać tych bredni i pomówień, że niby ten spisywał od tamtego, ten jest synem drugiego, a tamten go „uwiarygadnia”. Podaję jeden z „zarzutów” odnośnie ewangelii Marka i go wyjaśniam. Jak jeden zarzut poleci do kosza, zniknie też reszta tez tych heretyków.

Bez tytułu

Weźmy ten cytat z Uwspółcześnionej Biblii Gdańskiej:

(34) Lecz oni milczeli. W drodze bowiem rozmawiali między sobą o tym, kto z nich jest największy. (35) A usiadłszy, zawołał dwunastu i powiedział im: Jeśli ktoś chce być pierwszy, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich. (36) I wziął dziecko, postawił je pośrodku nich, a wziąwszy je na ręce, powiedział do nich: (37) Kto przyjmie jedno z takich dzieci w moje imię, mnie przyjmuje, a kto mnie przyjmie, nie mnie przyjmuje, ale tego, który mnie posłał. (38) Wtedy Jan powiedział do niego: Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto w twoim imieniu wypędzał demony, a nie chodzi z nami. Zabranialiśmy mu więc, bo nie chodzi z nami. (39) Ale Jezus powiedział: Nie zabraniajcie mu. Nie ma bowiem nikogo, kto czyniłby cuda w moim imieniu i mógł tak łatwo źle o mnie mówić. (40) Bo kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. (41) Kto bowiem poda wam kubek wody w moje imię, [dlatego] że należycie do Chrystusa, zaprawdę powiadam wam, nie straci swojej nagrody. (42) A kto zgorszy jednego z tych małych, którzy we mnie wierzą, o wiele lepiej byłoby dla niego, gdyby zawieszono mu u szyi kamień młyński i wrzucono go do morza. Marka 9

Normalna wykładnia tego fragmentu: Apostołowie kłócili się, który z nich jest największy. Wtedy Jezus powiedział, że „kto chce być pierwszy, niech będzie sługą wszystkich”. Wtedy, w odniesieniu do kontekstu sytuacji, Jan powiedział, że widział kogoś, kto wypędza demony w imieniu Jezusa, a nie chodzi z nimi. Wypędzanie demonów – co może, wg Biblii, robić każdy wierzący człowiek z pokornym sercem, jeśli tylko wezwie imienia Zbawiciela. Apostołowie zabronili mu tego robić, być może chcieli się poczuć lepiej, bo należeli do elitarnego grona dwunastu (o tym jest dyskusja: „rozmawiali między sobą o tym, kto z nich jest największy”). Jezus powiedział, żeby mu nie zabraniali – człowiek ten był zaangażowany w tę samą sprawę.

TERAZ przejdźmy do fragmentu, który jest ‚sprzeczny’ z tym fragmentem:

(21) Nie każdy, kto mi mówi: Panie, Panie, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto wypełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (22) Wielu powie mi tego dnia: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w twoim imieniu i w twoim imieniu nie wypędzaliśmy demonów, i w twoim imieniu nie czyniliśmy wielu cudów?(23) A wtedy im oświadczę: Nigdy was nie znałem. Odstąpcie ode mnie wy, którzy czynicie nieprawość. Mateusza 7

Czy to nie Judasz wypędzał demony? Co się z nim stało? W tym fragmencie chodzi o to, że żaden z darów nie może świadczyć o czyjejś dobroci czy o specjalnej łasce u Boga. U Marka jest napisane o złym mówieniu o Jezusie po wyganianiu demonów. Czy Judasz mówił coś złego o Jezusie po tym, jak kogoś uzdrowił?

Każdy człowiek ma wolną wolę, nie ma czegoś takiego jak niewola. Ktoś się bowiem na nowo narodził, a później wyganiał demony w imieniu Jezusa. Niestety, „odpadł” on od wiary, szatan go zwiódł (szatan może „zwieść i wybranych”). Nie nawrócił się już do śmierci i umarł w swych grzechach. Co może powiedzieć do Jezusa na sądzie? „Czyż w twoim imieniu nie wypędzałem demonów?”. Jezus wtedy powie, by odstąpił od niego, bo „czynił nieprawość”.

Cytat z Mateusza odnosi się do sytuacji sądu ostatecznego, na którym będziemy sądzeni z uczynków, nie z darów, które przecież nie pochodzą od nas.

Cytat z Marka mówi o tym, że po tym, jak ktoś wygoni demony w imieniu Jezusa, nie będzie o nim mówił źle. I to jest prawda.

Rafał podał tezę, jakoby egzorcyści katoliccy byli „z nami’. Egzorcysta nie może wygnać demona, a co najwyżej wygnać go na chwilę, by objawy opętania ustąpiły, a opętany zanurzył się w codziennym przyjmowaniu eucharystii i odmawianiu różańca. Demon wtedy opuszcza ciało człowieka, ale popycha go w skrajne bałwochwalstwo i kolejne zniewolenie. Natomiast uwolnienie w imieniu Jezusa sprawia, że jesteśmy naprawdę wolni.

Jezus rzekł do apostołów, iż każdy, kto nie jest przeciwko nim (przeciwko apostołom, w domyśle: ich przekazowi), ten jest z nimi. Tak samo pisze Łukasz. Czy księża mogą być przeciwko apostołom? No tak. Jak najbardziej są.

KONKLUZJA: Jezus powiedział: „nie ma takiego, kto by dokonywał cudów w imieniu moim i mógł zaraz potem źle o mnie mówić” (BW). „Nie zaraz potem” oznacza, że osoba, która wygnała demony w imieniu Jezusa może źle mówić na Jezusa, ale nie po egzorcyzmie. Musi nastąpić do tego zmiana stanu umysłu, albo woli. Dlatego Jezus mówi, że na sądzie nie liczy się użycie darów, lecz osobiste uczynki. 

W komentarzach pojawiły się ciekawe teksty, które dobitnie pokazują, że nie każdy jednak powinien podejmować się wyciągania wniosków z tekstu.

KOMENTARZ:

„jeśli kto nie jest przeciw NAM to jest z nami”, można to zrozumieć jako, MY głosimy Chrystusa i nikt nam nie przeszkadza to właściwie wszyscy jesteśmy jednością!, jakże pasuje to do dzisiejszej ekumenii na czele z Watykanem…

Żenada. Kompletne pomylenie. Do kogo odnosi się ten werset? „Jeżeli ktoś nie jest przeciwko apostołom, ten jest z nimi”. Na peeeewno Watykan jest zgodny ze zdaniami apostołów.

KOMENTARZ:

Kończąc myśl – ” Niech raczej mowa wasza będzie: tak, tak; nie, nie. Co nadto jest , od złego pochodzi.”
Wniosek nasuwa się taki, że Chrystus nie mógł tak powiedzieć jak w Marka i Łukasza . Albo ktoś jest za, albo przeciw.

To nie w słowach Chrystusa jest problem, ani nawet nie w ewangelii Marka, tylko w osobach, które to czytają i na siłę chcą „zaistnieć”, głosząc przewrotne teorie. Taka smutna prawda.

Nie będę pisał, że czekam na kolejne nowe ‚objawienia’/’oświecenia’ i kolejne ekscesy z resztkami Biblii w wykonaniu Rafała i jemu podobnych, bo chciałbym, by ten żałosny spektakl się już skończył. Pomyśleć, że to początki duchowego zwiedzenia. Co będzie potem?

 

 

 

Reklamy

16 thoughts on “panjezusjedynadroga.pl – zwiedzenie

 1. mgrabas pisze:

  pod wskazanym linkiem znalazłem ciekawe pytanie:
  „Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?”
  może warto znaleźć na to pytanie chrześcijańską odpowiedź

  Polubienie

 2. KLM pisze:

  Ten człowiek jest prawdopodobnie prowadzony przez jakiegoś demonicznego ducha, warto przeczytać sobie jego świadectwo, kiedy kilka lat temu objawił mu się rzekomy Jezus, tak przynajmniej twierdzi ten Rafał, jakaś kula światła itp i jak pisze”ogarnęła go wielka miłość” podczas tego objawienia. To jego objawienie łudząco przypomina mi katolickie objawienia.
  Druga sprawa to bardzo subtelny „język diabła” jakim się posługuje ten człowiek, przykład:
  Tytuł jednego z jego artykułów „Biblia czy rzeczywiście przekaz Boży bez kąkolu?” Czy nie brzmi to podobnie do słów diabła z Księgi Rodzaju : Czy rzeczywiście Bóg powiedział

  Polubione przez 1 osoba

  • Fujiwara pisze:

   Nie chcę nic mówić o Rafale, ale miałem ataki demoniczne na jego stronie.

   Nie twierdzę że to jego wina, ale jest to warte zbadania.

   Polubienie

 3. KLM pisze:

  Fujiwara napisał: miałem ataki demoniczne na jego stronie.

  Nie bardzo rozumiem.

  Natomiast jeszcze co do Rafała, człowiek ten usuwa z biblii lotem błyskawicy co mu się żywnie podoba.
  Jest to spadkobierca nauk Kubika
  Coś mu się objawiło i na pewno nie był to Jezus, jak mówi 2 list do Koryntian 5:6-7 Więc też zawsze jesteśmy pełni ufności i wiemy, że dopóki przebywamy w ciele, jesteśmy oddaleni od Pana; (7) gdyż w wierze, a nie w oglądaniu pielgrzymujemy.

  A więc nie możemy oglądać teraz Jezusa, będziemy mogli go oglądać dopiero kiedy powróci. Sadzę że nie bylibyśmy w chwili obecnej nawet w stanie oglądać takiej chwały. Wiemy jak to skończyło się dla Apostoła Pawła, oślepł, jednak później został uzdrowiony.
  Poza tym Pawłowi Jezus ukazał się w konkretnym celu ponieważ Paweł był konkretnym wybranym narzędziem w rękach Pana, powołanym do zaniesienia ewangelii poganom.

  Pytanie więc co ukazało się Rafałowi? Anioł/demon? Na pewno nie był to nikt o dobrych intencjach.

  Kolejna sprawa to usuwanie komentarzy, nie ma tam miejsca na żadne słowa krytyki, tylko wesołe poklepywanie się po plecach, takie kółko wzajemnej adoracji. Jeżeli ktoś wykaże choćby cień wątpliwości to od razu blokowanie, kasowanie całych lub częściowo komentarzy, zacząłem tam dyskutować i jak tylko wszedłem na temat Pawła i usuwania ksiąg NT od razu kasacja, jak to zwykł mawiać Rafał „po stalinowsku” rzeczywiście wspaniały autorytet sobie wybrał. Oni podświadomie czegoś się boją, mają coś do ukrycia, to jest taka forma ucieczki od pytań na które nie potrafią odpowiedzieć.

  Trzeba z całą stanowczością ostrzegać przed takimi zwodzicielami, gdyż oni sieją zniszczenie w sercach i umysłach ludzi, i wiodą ich na zatracenie.

  Polubienie

 4. Anne pisze:

  Fujiwara-z mojej obserwacji wynika ,sen we śnie ,wielki huk a nastepnie świetlista kula którą widzi osoba w trakcie kontrolowanego snu ,postacie które zauważa są żle nastawione dla ogladających ,potęzny strach a następnie ,zemsta osobniów ,u których charakterystyczne sa wielkie okrągłe ,żółte oczy.Po czym ,obserwacja w nocy przez kilka dni ,pół sen ,przez wielkiego ,skrzydlatego ptaka z czerwonymi oczyma ,wpatrującym się w dana osobą .Może mieć to związek z traumą ,odrzuceniem ,przez kochana osobę.Z Bogiem.

  Polubienie

 5. Anne pisze:

  Fujiwara-nie opuszczaj Nas ,będzie brakowało Twej mądrości i pisowni w starym ,pieknym języku.Z Bogiem.

  Polubienie

 6. Girion pisze:

  U detektywa też udani gości są:

  Priest 30 listopada 2015 at 19:46

  dk , bo ja sparwdzam zrodla nie tak jak ty z tvnu tylko z alternatywnych informacji tumanie jak cos sie nei podoba ci to wypad z portalu . To jest potwierdzone info , to ze nie psiz ao tym w tvnie to nie oznacza ze to bzdura lemingu .

  Tego człowieka już dawno powinno się zablokować jakoś, bo straszy wojnami, końcem świata, atakami „atomowymi” (swoją drogą – ich nie może być, bo zniszczyła by się cała infrastruktura elektroniczna, a to będzie potrzebne). Podawał daty „końca” – 23.09, na październik też coś dawał, 13.11 (tu mu się sprawdziło), potem 25.11 (pudło, ponoć miały być zamachy „atomowe” w USA), teraz podaje, że 15 grudnia papież Franciszek ma zginąć.

  Co ma być to będzie, my tego nie zmienimy, a można tylko zniechęcać kogoś, kto to czyta, po „niesprawdzonym” proroctwie.

  Polubienie

 7. Anne pisze:

  Girionie-nie przejmuj się ,wyzwisk ,podniosłego tonu nie powinno być u ludzi którzy uważają się za chrześcijan ,no cóz każdy może upaść ,więc pozostaje modlitwa i odpuszczenie Tym którzy tak czynią .Zobaczysz że to działa ,a przy tym bedziesz sie lepiej czuć.Ponieważ agresja wywołuje agresje ,a to powoduje chaos.Z Bogiem .

  Polubienie

 8. Witajcie Bracia i Siostry!

  A czy nie zastanawia Was, że owo podejrzane widzenie jakie miał Rafał Kudrański jest do złudzenia podebne do tego, co przeżył apostoł Paweł???

  Czy Chrystus nie po to był ten jeden, jedyny raz na ziemi by dać świadectwo narodom, wybierając jednorazowo swych uczniów?

  Czy porównywaliście wspaniałe nauki Jezusa Chrustusa z tym, czego nauczał Paweł?

  Czy dostrzegacie, tak jak i ja, filozofię i wyniosłe słowa ‚mądrości’ i NAKAZÓW JAK POSTĘPOWAĆ u Rafała i u ap.
  Pawła?

  Czym jest według Was kochani „kąkol” z przypowieści Jezusa „o dobrym i złym siewcy”?

  Warto się nad tym zastanowić, ponieważ jest to grubsza sprawa.

  Pozdrawiam w Chrystusie!
  Kamil

  Polubienie

  • Girion pisze:

   Witaj Kamil

   Po pierwsze – Czy to nie Twój blog znajduje się w „linkach” na zbawienie.com?
   http://www.zbawienie.com/linki.htm
   Jedyną drogą, by tam się znaleźć jest ślepe posłuszeństwo wobec nauk Henryka Kubika, a jakakolwiek „dywersja” jest karana wyrzuceniem z tamtejszego forum.

   A czy nie zastanawia Was, że owo podejrzane widzenie jakie miał Rafał Kudrański jest do złudzenia podebne do tego, co przeżył apostoł Paweł???

   No nie, bo Paweł poczuł strach, a Rafał poczuł „wszechogarniającą miłość”, czy jakoś tak to Fujiwara pisał. Takie same odczucia mieli „święci” katoliccy.

   Czy porównywaliście wspaniałe nauki Jezusa Chrustusa z tym, czego nauczał Paweł?

   Zamiast rzucać pustymi sloganami, podaj wersety z którymi masz problem. Bo parę razy to już było wymieniane, i tu na blogu, i na innych forach.

   Czy dostrzegacie, tak jak i ja, filozofię i wyniosłe słowa ‚mądrości’ i NAKAZÓW JAK POSTĘPOWAĆ u Rafała i u ap.
   Pawła?

   Heh, u Rafała? To on robi za jakiegoś apostoła?

   Polubienie

 9. Tak Girion, to mój link. Wybacz jeżeli jestem tu niemile widziany.
  Jestem posłuszny wobec Słowa Bożego i nie chce się o nic spierać. Wiem, że jak nas wielu, tak wiele zdań i różnych poglądów, jednak wolę nie uczestniczyć w przepychankach.

  Wpadłem przypadkiek na Waszą dyskusję odnośnie Rafała i postanowiłem zadać te kilka pytań. Nie wierzę w objawienie, które on rzekomo przeżył, jedyne co do mnie przemawia, to atak demoniczny, co i w Waszych komentarzach zaobserwowałem.

  Nie chcę nikomu nic narzucać, po prostu w moim zrozumieniu Ewangelia Chrystusa w pełni potwierdza, że Chrystus dał nam jednorazowe świadectwo i to wystarczyło..nie wierzę w żadne inne objawienia, jak u Pawła, tak i u Rafała.

  Oczywiście, to tylko moje zrozumienie oparte tylko na Ewangeliach apostołów Chrystusa, których On sam wybrał podczas pobytu na ziemi.

  Polubienie

  • Girion pisze:

   po prostu w moim zrozumieniu Ewangelia Chrystusa w pełni potwierdza, że Chrystus dał nam jednorazowe świadectwo i to wystarczyło..

   Ale czy ja czegoś nie zrozumiałem, czy Paweł rzeczywiście głosił coś innego? Raczej nie. Popatrz:
   https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/05/17/pawel-wilk-w-owczej-skorze-czy-prawdziwy-apostol/
   https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/11/16/dysputy-o-pawle/
   https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/12/02/do-kubika-i-innych-czy-uznawanie-pawla-za-apostola-ma-sens/

   No a w tym artykule widzisz jak Rafał manipuluje Ewangelią Marka? Skąd pewność, czy u Henryka nie ma tak samo?

   Wyrzucenie Pawła i Łukasza z Pisma otwiera furtkę do dalszego usuwania. Chcecie sprawić, że zaufanie do tego, że Biblia mówi prawdę zniknie? Tego chcecie? Możesz mówić, że „Paweł to nie Chrystus, mnie on nie obchodzi”, ale później w słowach Chrystusa coś ci nie będzie pasować, znów znajdziesz jakieś „sprzeczności” w tym, co mówi Jezus, i co wtedy?

   Rob jak uważasz, my jednak musimy piętnować błędy i ostrzegać innych przed zwiedzeniem, które może doprowadzić do tego, że odrzuci się Jezusa (jak BrainBreaker) i przejdzie się do Starego Testamentu, albo pójdzie się w ateizm, bo „Biblia przeczy sobie, a w ogóle to bajki dla idiotów”. Tyle.

   Polubienie

  • Ale Słowo Boże jest niepodważalne..czy to słowa Boga Ojca w Starym Testamencie, czy słowa Jego Syna Chrystusa w Nowym Testamencie. Tego nie ma sensu nawet podważać, bo to esencja Prawdy 🙂

   Ja, po prostu trzymam się tylko i wyłącznie Ich słów, a nie ludzkich nauk, co jest bardzo przejrzyste i proste w zrozumieniu.

   Chwała za to Bogu Ojcu i Chrystusowi!
   Niech Wam błogosławią 🙂

   Polubienie

 10. P.S. BrainBreaker moim zdaniem zfiksował 😉

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • 841,119 wyświetleń
%d blogerów lubi to: