Zwracanie się do zmarłych – zwracanie się do demonów

12

30 października 2015 - autor: G

Wiele religii na świecie naucza, że dusza nie umiera wraz z ciałem. Wielu wierzy, że duch zmarłego pozostaje świadomy nawet po śmierci ciała. Ci, którzy stracili ukochanych, wciąż za nimi tęsknią. Czekają na kontakt i prowadzenie ze strony tych, którzy umarli.

W desperackich próbach kontaktu „przez grób”, wielu idzie w kierunku seansów, transów, tablic Ouija i mediów do kontaktów ze zmarłymi. Bóg ostrzegł nas przed tym niebezpieczeństwem. Jasno jest napisane:

Wiedzą bowiem żywi, że muszą umrzeć, lecz umarli nic nie wiedzą. Koh 9:5

Ponieważ nie ma życia duszy po śmierci, jakakolwiek komunikacja w jakiejkolwiek formie pochodząca od zmarłej osoby, w zasadzie pochodzi od demona. Upadłe anioły perfekcyjnie opanowały wcielanie się w postacie zmarłych. Jak osoba wyglądała, jak chodziła, jaką miała barwę głosu, jaki miała styl pisma, jakie były jej prywatne sekrety, przeszłość – wszystko to może być perfekcyjnie podrobione przez demona. Relacja między mężem i żoną, rodzicem i dzieckiem, może być użyta przez demony do próby komunikacji ze zmarłym. Spotkania z demonami, które udają zmarłych, są ekstremalnie uzależniające. Są radosne, ekscytujące i zmieniające życie. Takie niespotykane spotkania z demonami oferują iluzję nadziei, pociechy i „dowody” na to, że ukochany zmarły jest wciąż obecny.

Wg badania przeprowadzonego przez Baylor Institute for Studies of Religion, 20% amerykanów wierzy, że można komunikować się ze zmarłymi. W internetowym badaniu na 10 tys. osób… 46% kobiet powiedziało, że „dusze zmarłych chronią żyjących jako duchy-przewodniki”…  – L. Marcus, L. Schneider, „Talking to the Dead”

Wiara, że dusza nigdy nie umiera, to otwarte drzwi na zwiedzenia demoniczne. Kiedy wierzysz, że zmarły wciąż jest świadomą duszą i może się z tobą komunikować, to pozwala demonom wcielać się w postacie ukochanych i komunikować się bezpośrednio z tobą. Może się to ukazywać przez objawienia, które widzisz, głosy, które słyszych, lub stosowanie medium, które mówi ci, co zmarły powiedział.

Pewnych ludzi szatan zwodzi w jeden sposób, a innych w drugi sposób. Ma różne metody działania, by wpływać na różne umysły. Niektórzy patrzą z przestraszeniem na jedno działanie diabelskie, podczas gdy dostają kolejne. Szatan zwodzi niektórych przez spirytualizm. Przychodzi również jako anioł jasności i rozprzestrzenia swoje wpływy na ziemi… Kościoły są w szoku i uważają, że to Bóg cudownie działa dla nich, gdy jest to robota innego ducha. Ekscytacja zniknie i opuści świat, a kościół pozostanie w gorszej kondycji, aniżeli był wcześniej. E. G. White, Early Writings, s. 261

Szatan ma wiele metod, by wykorzystać wiarę w życie po śmierci. Różne metody są użyte w zależności od miejsca i sytuacji. Pogaństwo, Hinduizm, Voodoo używają transów, by kontaktować się z demonami. Te transy są wywoływane przez skrajne emocje powiązane z rytmem tańca, śpiewem, bębnami, a czasem braniem leków. Wszyscy rzymscy katolicy, którzy modlą się do Maryi, matki Jezusa, modlą się do zmarłej kobiety, która nie może ich słyszeć. Objawienia maryjne, uważane przez niektórych za realną obecność Maryi, są niczym więcej, jak demonicznymi zagrywkami. Modlitwy do „świętych” podobnie są modlitwami do zmarłych, o których Pismo mówi, że „nic nie wiedzą”. To stwarza demonom możliwość „odpowiedzi” i potwierdzenie, że życie kontynuuje się po śmierci. Jakikolwiek cud lub uzdrowienie, które jest skutkiem takich modlitw, jest od szatana, by potwierdzić fałszywą wiarę osoby uzdrowionej w życie po śmierci.

Protestanckie chrześcijaństwo nie jest wyjątkiem od komunikacji z demonami. Mówienie językami to po prostu inna forma transu [prawdziwy dar języków zawsze chwali Boga i jest dany tylko w celu przekazania boskich prawd dla tych, którzy nie rozumieją naszego języka, tak samo rozumiał to apostoł Paweł – więcej informacji wkrótce/G.], a niezrozumiały bełkot to odsłuchiwanie i powtarzanie wiadomości od super-naturalnych wpływów.

Osoby niewierzące w istnienie szatana są szczególnie podatne na przekonanie siebie do paranormalnych czynności. Powszechnymi metodami do komunikacji ze zmarłymi są: tablica Ouija, seanse, karty Tarota i przepowiednie astrologiczne ze znaków zodiaku. Medytacja New Age i hipnoza są szczególnie niebezpieczne. Nie są postrzegane jako „kanały” dla demonów, ale dostarczają bezpośrednią ścieżkę demonicznym wpływom na ludzki umysł.

Komunikacja z demonami jest bardzo niebezpieczna. Nie może być wyjaśniona logicznie, ale jej skutki są jak najbardziej realne. Żyjący chcą wierzyć, że zmarły wciąż ich kocha i może oferować mądrość „przez grób”. Jednakże, demony chcą zniszczyć każdą osobę, która ich słucha. Wszelkie komunikacje są niszczące. Bóg chce chronić Swe dzieci od tego zła.

Niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej, ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych; gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą. Pwt 18:10-12

Kiedy Mesjasz chodził po ziemi, każdy demon opuszczał zamieszkałą osobę. Boża moc do ratowania jest tak samo silna dzisiaj, jak w czasach, gdy Jezus chodził po ziemi.

Oto ręka Pana nie jest tak krótka, aby nie mogła pomóc, a jego ucho nie jest tak przytępione, aby nie słyszeć. Iz 59:1

Jego słowa zachęcają nas wszystkich:

Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze. Heb 4:16

Na podstawie: https://www.worldslastchance.com/winds-of-doctrine/talking-to-the-dead-is-talking-to-demons.html

Opr. Girion

Reklamy

12 thoughts on “Zwracanie się do zmarłych – zwracanie się do demonów

 1. Magdula pisze:

  to pierwsze i podstawowe kłamstwo wypowiedziane przez szatana w Edenie do człowieka : na pewno nie umrzecie .. i tak owe kłamstwo „ciągnie” się aż do dziś i coraz bardziej wzbiera na sile..
  W ten sposób jednocześnie chciał bezczelnie zrobić klamce ze Stwórcy.
  smutne ..
  jak szatan perfidnie wykorzystuje ludzkie słabości, emocje.. on dobrze wie jak bardzo cierpimy po stracie (śmierci) swojej bliskiej osoby..

  Polubienie

  • KLM pisze:

   I widać że zaszczepił to kłamstwo wszędzie, chrześcijaństwo, islam, religie wschodu (reinkarnacja). Z drugiej strony, dla tych którzy wolą ateizm, zaserwował śmierć jako proces udoskonalający bez którego by nas nie było (ewolucja).

   Polubienie

  • Magdula pisze:

   tak.. z drugiej strony wymyślił ateizm z teorią ewolucji
   szczwany lis..
   pozdrawiam 🙂

   Polubienie

  • katolik pisze:

   Ty jednak w procesie ewoluowania nabyłeś upośledzenie umysłowe, (poszukaj przodków i znajomych może w zoo a nie na blogach ) – ponieważ nie rozumiesz logiki Pisma Świętego i bezmyślnie podłapujesz sugestie demona – efekty można przeczytać w Twoich i podobnie myślących – komentarzach.

   Polubienie

  • KLM pisze:

   Tylko na tyle cię stać? Na obrażanie innych? Ale na obronę swoich katolickich nauczań cię już nie stać, bo zrobił/zrobiła byś to pod komentarzami, artykułami na tym blogu.
   Po co w ogóle tutaj wchodzisz i szukasz zaczepki, ze swoim wychwalaniem królowej niebios.

   Polubienie

  • KLM pisze:

   Twoja obrona katolickich dogmatów nie znajdzie tutaj posłuchu, ponieważ nie wiem czy zauważyłeś/łaś że autor tego bloga skutecznie demaskuje i obala te fałszywe nauki.
   Dogmaty katolickie trzymają się tylko dzięki temu że ludzie nie czytają Słowa Bożego, bo w świetle Słowa cała nauka katolicka jest zmiażdżona leży w gruzach i pyle, i nie ma nic na swoją obronę.

   Polubienie

 2. Jarząb pisze:

  Przypomnial mi sie pewien ksiadz ktory prowadzil eksperymenty z zwyklym ale czulym magnetofonem ktory nagrywał głosy zmarlych, nie zeby ich wywoływał przez jakies tam zabiegi spirytystyczne tylko tak poprostu pytał sie czy sa tu jacys zmarli ludzie i ich nagrywał, ludzkie ucho nie wychwyciło tego glosu ale magnetofon tak. Troche to dziwne dla mnie no ale ten ksiadz i inni utrzymuja ze tak było.

  Polubienie

 3. tipsonson pisze:

  Osobiście doświadczyłem kilku spotkań z demonami,które przybrały postać moich zmarłych znajomych.
  Wyglądali,mówili i zachowywali się dokładnie tak samo jak moi znajomi za swojego życia.
  Owe demony zamanifestowały się w DOSKONAŁEJ ich podróbce.
  Wzrost,postura,twarz,uczesanie,kolor włosów,zachowanie,barwa i ton głosu,sposób wypowiadania się,poruszania,dosłownie wszystko w najmniejszych detalach.
  Ale na podstawie Biblii wiem,że kiedy człowiek umiera to umiera-zasypia,zapada w sen.
  Owe demony,które przybrały postać zmarłych moich znajomych za wszelką cenę chciały mnie przekonać do tego,że owi moi zmarli znajomi żyją.Że osoby,które widzę są osobami nadal żyjącym i po śmierci.Ale w czasie ich manifestacji umknął demonom jeden bardzo znaczący detal,którego nie zastosowali.
  Biblia mówi nam,że podczas pierwszego zmartwychwstania kiedy Chrystus powróci po swój lud aby zabrać ich do siebie zgodnie z Jana 14:1-3. i Obj.20:4-6
  Zbawieni natomiast będą przyodziani w szaty białe zgodnie z Obj.7:13.
  Lecz demony,które zamanifestowały się jako owe zmarłe osoby byli ubrani w zwyczajne,codzienne ubrania.
  Niczym nie wyróżnające się spodnie,buty,luźna marynarka,koszula lub typowo po sportowemu.
  Po prostu zwyczajnie po ludzku.
  Bez wnikliwego badania Pisma Świętego,modlitwy i wiary jesteśmy skazani na łatwe zwiedzenie,lecz z uważnym studiowaniem Biblii w modlitwie i wierze zwiedzenie staje się trudniejsze a nie oznacza to wcale,że jest już nie możliwe.Każdy jeden chrześcijanin w tej kwestii powinien mieć się na baczności i nie lekceważyć przebiegłości ani możliwości upadłych aniołów zwanych demonami.
  W przyszłości zwiedzenia w różnej postaci będą się nasilać i częściej występować.
  UFO,objawienia Maryjne,świętych,zmarłych i z pełną odpowiedzialnością mych słów piszę,że są to demoniczne zwiedzenia.
  Najwięcej i najbardziej na zwiedzenia narażone są osoby powiązane z kultami bałwochwalczymi-posągi,obrazy,relikwie,objawienia-które pod patronatem osób duchownych przyjmną zwiedzenia jako prawdziwe i pochodzące od Boga.
  Poleganie na własnych zmysłach nie jest dobrym i właściwym rozwiązaniem wobec demonicznych sztuczek,ponieważ zmysły ludzkie można bardzo łatwo oszukać na wiele sposobów.
  Wnikliwe badanie i czytanie Pisma Świętego w modlitwie i wierze jest tarczą na nadchodzące zwiedzenia,których być może będziemy doświadczać.A jeżeli nie my to nasze dzieci i wnuki już na pewno.

  Polubienie

 4. krzych20 pisze:

  stary testament,znalazlem tutaj przyklady opisujace jakby dusze jednak istnialy i mialy swiadomosc,

  pierwsza ksiega samuela od 28/3-saul rozmawia z duchem samuela
  pierwsza ksiega krolow 11/36-37 dawid umarl ale Bog mowi o nim jakby byl zywy i swiadomy
  druga ksiega krolow 23/24 jozjasz usunol wywolywaczy dusz zmarlych – jakie zrodlo mowi o tym ,ze demony podszywaja sie pod zmarlych?

  Polubienie

  • tipsonson pisze:

   Saul wcześniej wytępił wywoływaczy duchów i wróżbitów lecz potem kazał poszukać kobiety,która wywołuje duchy…ale duchy zwodnicze.
   Inaczej mówiąc są to duchy demoniczne cuda czyniące.Upadłe anioły,które są w stanie podszyć się pod każdą postać(nawet zmarłych osób) i zamanifestować się aby tylko zwieść człowieka lub utwierdzić go w przekonaniu,że po śmierci nadal trwa życie.
   Saul nie rozmawiał z Samuelem tylko z bytem demonicznym,który podawał się za Samuela.
   Dodatkowo duch zwodniczy został przywołany po przez praktykę,której Bóg zakazuje stosować i aby trzymać sie od tego z daleka.
   Mimo,że rozmowa Saula z rzekomym Samuelem brzmi prawdziwie to i tak pozostaje kłamstwem,że to był sam Samuel.

   Wspomniany Dawid mimo,że umarł to w oczach Boga jest żywu i będzie żywy.
   Dawid będzie miał udział w pierwszym zmartwychwstaniu,które jest do życia wiecznego jak podaje Apokalipsa Obj.20:6
   Podobny sposób Jezus wyraża się o umarłych,gdzie mówi:

   „Do drugiego zaś rzekł: Pójdź za mną! A ten rzekł: Pozwól mi najpierw odejść i pogrzebać ojca mego. Odrzekł mu: Niech umarli grzebią umarłych swoich, lecz ty idź i głoś Królestwo Boże.”
   B.W.Ewangelia Łukasza 9.59-60

   Z jednej strony Bóg mówi o umarłych jako żywych a z drugiej strony Jezus mówi o żywych jako umarłych.
   Są to określenia symboliczne,przykładowe jak i prawdziwe jednocześnie,które będą miały swoje wypełnienie w pierwszym i w drugim zmartwychwstaniu.
   Pierwsze zmartwychwstanie jest do życia wiecznego a drugie jest na definitywną,ostateczną i całkowitą śmiercią-wiecznym zapomnieniem.
   Jakikolwiek kompromis jest tutaj nie możliwy.

   Jozjasz usunął wszystko to co w oczach Pana jest złe.Wróżbici,czarodzieje,zaklinacze,wywoływacze duchów duchów itp.
   Bóg nazwał to obrzydlistwem i powiedział aby się tego dla naszego dobra nie tykać.Ponieważ za tymi praktykami stoją upadłe anioły,które posiadają moc aby takie rzeczy czynić i robią to.

   Źródłem mówiącym o możliwości podszywania się demonów(upadłych aniołów) pod osoby zmarłe lub pod przybyszów z innych planet a nawet pod Marię jest Biblia.

   „I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości. Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości” (2Kor.11:14).

   Szatan jak i upadli aniłowie są w stanie i w swojej mocy przybrać różne postaci i podawać się za nie w celu utwierdzania i zwodzeniu w nie biblijne nauki o życiu po śmerci człowieka-jako żyjąca dusza lub latający eteryczny duszek.
   Znają również wszystkie języki jakie są w użyciu na świecie.Nie wiem czy się ich nauczyli czy też już je znali.
   Maria była żydówką i władała językiem hebrajskim i na pewno nie znała np.portugalskiego,hiszpańskiego,serbskiego czy też polskiego,w których to językach są przekazywane jej rzekomo mówine przez nią samą orędzia w rzekomo jej objawieniach.
   W Niebowzięcie Marii jest koncepcją katolicką a nie biblijną.

   Zwiedzenia na polu manifestacji UFO,rzekomych zmarłych czy też objawień Maryjnych nadchodzą wielkimi krokami i z pełną szatańską mocą.
   I trudno będzie stawić temu czoła i oprzeć się osobom,które od dawna są w prowadzane w błąd i trzymane w błędzie o życiu po śmierci.
   Jezus nazwał śmierć snem.

   Polubienie

 5. krzych20 pisze:

  Dzieki za odpowiedz, najciekawsze jest to ,ze ten zwodniczy duch podszywajacy sie pod Samuela, prorokuje i do tego mowi prawde 28:18,a jesli jest to demon zwodniczy to troche dziwne.

  Polubienie

  • były ,,adept'' new age pisze:

   Dlaczego dziwne?Zwodzenie upadłych aniołów to dla nich normalny dzień powszedni.
   Jak to robili dawno tem ta i robią to dzisiaj.

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • 840,838 wyświetleń
%d blogerów lubi to: