Na prestiżowym Harvardzie studenci mogą sobie „wybierać” płeć

30 października 2015 - autor: G

Władze wydziału sztuki i nauki prestiżowej uczelni amerykańskiej – Harvard Univeristy – zachęcają przyszłych studentów, by wpisując się na rok, wybrali sobie płeć wg uznania. Po raz pierwszy w rubrykach dotyczących płci obok mężczyzny i kobiety mamy transseksualistę.55fc6730c461881d7e8b460d

Studenci mają zadecydować o rodzaju zaimka, za pomocą którego inni mają się do nich zwracać. Obok tradycyjnych określeń: „on” i „ona” pojawiły się alternatywne zaimki: „ZE”, „hir” lub „hirs”.

Jeśli pracownicy wydziału zwrócą się do przyszłych studentów za pomocą niewłaściwego zaimka, to będą mieć problemy – ostrzegł Michael Burke, odpowiedzialny za rejestrację studentów na wydziale sztuki i nauki. Zauważył, że program w przyszłym roku ma być wdrożony na pozostałych wydziałach harwardzkiej uczelni.

Profesorowie będą mogli uzyskać dostęp do informacji odnośnie płci studentów za pośrednictwem nowego systemu rejestracyjnego. Zanim udadzą się na zajęcia będą musieli zapoznać się z „tożsamością” studentów, aby podczas wykładów, ćwiczeń i  warsztatów nie doszło do „niezręcznej sytuacji”.

Gdyby w pierwszym dniu zajęć twój profesor odniósł się do ciebie jak do mężczyzny, a zidentyfikowałby cię jako kobietę, a ty czułbyś się kimś innym, to by był zgrzyt. Prawda? – pytał retorycznie Burke.

Szał na „genderyzm” panuje w kilku innych amerykańskich szkołach wyższych. Stanowy uniwersytet w Ohio po raz pierwszy zaoferował mieszkania dla transseksualistów, a uczelnia w Tennessee dała przyszłym studentom jeszcze większe możliwości wyboru płci niż Harvard, wprowadzając dodatkowe określenia: „hir’’, „hirs”, „xe”, „xem” i „xyr”.

Burke z Harvarda tłumaczy, że coraz częściej zdarza się, że na różnych spotkaniach ludzie przedstawiając się podają nie tylko imię i nazwisko, ale także „zaimek płci”.

Co znaczy określenie „zir” w nowomowie genderowej? Wg urbandictionay.com, określenie to odnosi się do osoby o neutralnej płci, która może w zależności od sytuacji czuć się bardziej kobietą lub mężczyzną. „ZE” jest jeszcze bardziej nacechowane obojętnie. Oznacza osobę, która nie jest ani mężczyzną, ani kobietą. (sic!).

Źródło: http://www.pch24.pl/na-harvardzie-nowi-studenci-moga-wybrac-plec–jaka–ze–hir-lub-hirs–,37979,i.html#ixzz3mIh0vRHV

Reklamy

  • 840,831 wyświetleń
%d blogerów lubi to: