Barack Hussein Obama zamierza testować tolerancję Franciszka

36

17 września 2015 - autor: G

Prezydent USA chce sprawdzić najwyraźniej, jak daleko idzie tolerancja papieża Franciszka. Obama zaprosił cała galerię anty-chrześcijan, by powitali Biskupa Rzymu podczas jego wizyty w Białym Domie.Pope-Francis

W przepięknym pokazie niestosowności politycznej, Obama zaprosił całą serię osób, które publicznie lekceważą naukę katolicką – pro-aborcyjną siostrę zakonną, kobietę trans-płciową, pierwszego, otwarcie gejowskiego biskupa episkopalnego, a także co najmniej dwóch katolickich działaczy gejowskich.

Na podstawie: http://www.breitbart.com/big-government/2015/09/16/white-house-invites-trio-catholic-dissenters-greet-pope-francis/

Opracowanie: Girion

Reklamy

36 thoughts on “Barack Hussein Obama zamierza testować tolerancję Franciszka

 1. mgrabas pisze:

  a czy stosowne jest by ksiądz katolicki, papież, miał żonę? i czy stosowne jest by tak zmieniał przepisy prawa kościelnego, żeby swojej żonie i sobie załatwić „legalny” kościelny rozwód?

  http://7777777blog.wordpress.com/2015/09/16/po-pis-owa-islamizacja-polski-tuz-tuz-zydzi-powinni-radowac-sie-faktem-iz-chrzescijanska-europa-traci-swoja-tozsamosc/comment-page-1/#comment-55392

  Polubione przez 1 osoba

 2. Angelika pisze:

  Bo generalnie to jest tak, że plują na wszystkie prawa Boże i na kościół (ten prawdziwy i ten zwodniczy też). Taki paradoks; celowe działanie… He he

  Polubienie

 3. adi pisze:

  Pozwolę sobie napisać coś w odpowiedzi na krytykę użytkownika Alexa spod poprzedniego wpisu.
  Zarzuty podane przez Alexa to typowy i rodzajowy już dla katolickich apologetów błąd tzw „słomiana kukła”.
  To w skrócie zarzut oparty na walce z własną miskoncepcją tego co wyznaje adwersarz (zły heretycki „protestant”) – tutaj wykrzywiony obraz pojmowania zbawienia biblijnego u „protestantów”. Żaden biblinie wierzący, czy autentyczny biblijny prostestant, duchowny nie pojmuje zbawienia jako magicznej modlitwy po której wszystko cacy mimo grzechu. Jest jeszcze nauka o „uświęceniu” wiernego – jego czyny, owoce, przemiana – wskazująca na przemianę stosunku z wrogiego na przyjazny Bogu, zmianę w sercu i umyśle człowieka który zrozumiał kim jest sam przed zupełnie Świętym Bogiem. A to ocenia się indywidualnie, a nie generalizującymi zarzutami. Zatem sama konstrukcja zarzutu obala go.
  Osobiście przeciwny jestem traktowaniu katolików jako jedno, takich samych czy złych – praktyczne statystyki pokazują że często wierni wierzą i stosują nauczanie „centrali” – KK inaczej, np opierając się bardziej na Biblii niż samych sakramentach i liturgiach. Za dużo wśród katolików jest ślepego posłuszeństwa duchownym (u biblijnych protestantów jest sprawdzanie nauczania i krytyka powszechna duchownych, natomiast w kk najczęsciej krytyka ale wobec niekatolików, określanie od sekt, heretyków w oparciu o pozabiblijne kryteria, dokumenty kościelne, wyklęcia, anatemy etc) po prostu.

  Polubienie

  • Girion pisze:

   adi… do kroćset fur beczek, wiesz po co zablokowałem tamten temat? To samo tyczy się opolczyka.

   Żeby nie kontynuować tych dyskusji. Napominam cię. Na drugi raz będę usuwał.

   Polubienie

  • Agata pisze:

   Tez mysle nieraz o wyjsciu z krk ale nie wiem do jakiego z 33 tysiecy denominacji sie zapisac, a zaznacze mieszkam w malej miescinie.
   Dodatkowo co mialabym odpowiedziec polskiemu katolikowi ktory by mnie pytal o rzez indian u Protestantow, gnebienie czarnych niewolnikow przez stulecia, pytal o jezyk jakim mowili inkwizytorzy (niemiecki, francuski angielski, wloski-Polakow tam nie bylo)
   Mam mu zarzucic ze mowi oszczerstwa i zeby udowodnil?
   albo czy wtedy mam rozmydlac cos o Kolumbie z katolickim wsparciem albo rozmydlac ze Purytanie tylko sie bronili przed Indianami?
   Co mam katolikowi odpowiedziec na powszechne sluby gejowskie w protestanckim?
   Co mam mu odpowiedziec o rzezi nienarodzonych-53 miliony w stanach? ze to wszyscy tylko nie Protestanci i ich dzieci?

   Maryje odrzucilam dawno nascie lat temu, chodze w katolickim w sobote, upominam bliznich jak to robia np. modla sie do figurki.
   No i dziwne tak zawierzyc Pawlowi ktory nie jest zbierzny z Jezusem w wyznaniu na glos publicznie=zbawienie na zawsze

   a najwazniejsze mam wyjsc z tego kosciola i zaczac taj jak inni opluwac moich katolickich braci i siostry wypelniajacycgh wole Boga.Jak to tak ? a przeciez protestanci zazwyczaqj na tym buduja swoja wyzszosc jak zauwazam po wielu tresciach na roznych forach
   Bede wdzieczna za wszelkie wskazowki

   Polubienie

  • Girion pisze:

   Witaj Agato

   Pytanie jest takie: dlaczego chcesz być protestantką? Po co masz odpowiadać na te zarzuty?

   Protestantyzm pozostawił część niebiblijnych nauk kościoła rzymskokatolickiego, po tym, jak się od niego odłączył. Np. luteranie nauczają: chrztu niemowląt, trójcy, ko-substancjacji, wiecznego piekła, duszy nieśmiertelnej, że dusze po śmierci idą od razu do nieba, celebrują dzień słońca (Sunday – niedziela), a także pogańskie święta „Bożego” Narodzenia (Christmas) i Wielkanocy (Easter). Dlatego właśnie z tego powodu nie widzę potrzeby nazywania się „protestantem”, lecz chrześcijaninem „biblijnym”, „z I wieku”. To pierwsza sprawa.

   Druga sprawa, protestanci z za oceanu, a także ci polscy, zwłaszcza pastorzy, wyznają tzw. syjonizm amerykański. Tacy jedni z Teksasu to nawet wysyłali pieniądze Izraelowi, by szybciej przegonił stamtąd Palestyńczyków, by „przyspieszyć przebieg proroctw biblijnych”. Popieranie tego zbrodniczego kraju jest poważnym grzechem i dalej prowadzi do kolejnych „wynaturzeń”. Wiele jest też powiązań protestantów z masonerią i innymi tajnymi organizacjami. W tych „kościołach” jest pełno syjonistycznych agentów. Wielu ich „założycieli” było okultystami. Wiele „kościołów” wyznaje doktryny Jana Kalwina, czyli predestynację. Tak, doktrynę zaczerpniętą z gnostycyzmu i żydowskiej kabały. I wykłócają się o to, są nawet całe uniwersytety „reformowane” w Stanach.

   Sam kiedyś byłem po wyjściu z KRK miałem „fazę” na protestantyzm. Jednak kolejne poszukiwania, ja również siedziałem na forach, doprowadziły do tego, że odrzuciłem ich wierzenia, które często są kopią katolicyzmu. Tobie radzę to samo. Dyskutowałem z nimi na forach, z tymi protestantami, wychodziła z nich obłuda i zakłamanie, często razem z katolikami (!) wchodzili w sojusze i najeżdżali na tych, co się z nimi nie zgadzali. To sprawia, że nie chcę się nazywać protestantem.

   Co do „regułki” Pawła: https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/08/15/jak-dostapic-zbawienia/

   A, i nie ma czegoś takiego, jak „zbawienie na zawsze”, inna nazwa: „raz zbawiony, na zawsze zbawiony”.

   nie wiem do jakiego z 33 tysiecy denominacji sie zapisac, a zaznacze mieszkam w malej miescinie

   To jest pewnie ironiczna odpowiedź katolika na to, że chcesz dołączyć do protestantów?

   Co mam katolikowi odpowiedziec na powszechne sluby gejowskie w protestanckim?
   Co mam mu odpowiedziec o rzezi nienarodzonych-53 miliony w stanach? ze to wszyscy tylko nie Protestanci i ich dzieci?

   Mogłabyś się z tego tłumaczyć, jakbyś była protestantką.

   a najwazniejsze mam wyjsc z tego kosciola i zaczac taj jak inni opluwac moich katolickich braci i siostry wypelniajacycgh wole Boga.Jak to tak ? a przeciez protestanci zazwyczaqj na tym buduja swoja wyzszosc

   Jaką wolę? Grzechem jest np. kłócenie się z siostrą i modlenie się do Maryi. To jest taki sam grzech, który powoduje te same skutki. Nikt nie każe ci „opluwać” ich personalnie, tylko wykazywać ich błędy doktrynalne. To nic złego.

   To tyle.

   Na koniec – http://ekumenia.pl/
   Zobacz sobie tam na dole „Kościoły członkowskie Polskiej Rady Ekumenicznej”, zobacz, kto tam jest. Nie mówię, żeby nie spotykać się w ogóle, ale żeby uważać na zwiedzenie, bo „kościoły” mogą być zinfiltrowane. To jest właśnie idea wspólnoty, by jeden drugiego podtrzymywał w wierze, by służył mu radą i pomocą. Biblia mówi o wspólnotach wierzących. Warto mieć taką niezależną wspólnotę wierzących.

   Teraz podam dowód, że protestantyzm to jest to samo, co katolicyzm, na przykładzie wypowiedzi charyzmatyka:

   Witam osobiście nigdy nie czułem przywiązania do Kościoła Katolickiego, ani jakoś nie czułe obecności Boga w nim. Praktycznie od początku gimnazjum byłem ateistą, ale od jakiegoś czasu chodzę do protestantów z ruchu zielonoświątkowego i bardzo dobrze się czuje tam i dzięki nim zacząłem czytać Pismo Święte 🙂 Według mnie ludzie z głównych odłamów chrześcijaństwa, katolicy, protestanci i prawosławni, nie powinni siebie nawzajem nawracać ponieważ wierzymy w te same fundamenty, czyli Jest jeden Bóg, Bóg istnieje w trzech osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego, Jezus Chrystus jest jednorodzonym Synem, Prawdziwym Bogiem i Prawdziwym Człowiekiem. Jeśli przyjmiesz z pełną świadomością Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela i oddasz mu swoje życie, zaczniesz zupełnie inaczej postrzegać świat. Jest jeszcze parę innych punktów, ale nie będę się rozpisywać. Chodzi mi tylko o to, żebyśmy się skupiali na tym co nas łączy, a nie dzieli.

   Różnica jest taka, że ich „Chrystus” to mały dzidziuś, trup wiszący na krzyżu, albo w opłatku. Nasz jest zupełnie inny. I właśnie zwiedzenie będzie jeszcze większe, jak w cytacie wyżej.

   Pozdrawiam

   Polubienie

 4. mgrabas pisze:

  nawiązując do głównego pytania Agaty: „nie wiem do jakiego z 33 tysięcy denominacji się zapisać” chciałbym napisać, że chrześcijanin nie musi, a często nie powinien „zapisywać się” do jakiejkolwiek ziemskiej organizacji, kościoła czy partii, natomiast powinien „należeć” do Boga i do Niego się przyznawać przed najbliższymi, przed bytami duchowymi i przed całym światem

  Polubienie

 5. adi pisze:

  Łapię Girion.
  Ale nie wciskaj ludziom że Trójjedyność Boga czy wieczne potępienie to pogaństwo, nawróceni do Chrystusa znawcy hebrajskiego, „resztka Izraela” jak to się mówi, utrzymuje te nauki zobacz Arnolda Fruchtenbauma czy Jacob’a prasch. Watpię żeby ktokolwiek z nas znał tak dobrze żydowsko-hebrajski kontekst tamtych czasów biblijnych jak oni.
  Należy także odróżniać syjonizm polityczno-bandycki od etnicznego Izraela, co do którego są nadal aktualne obietnice w Torze i NT.

  Polubienie

  • mgrabas pisze:

   adi poruszył temat „wiecznego potępienia”
   mi nie chce się wierzyć w wieczne piekło: z wiecznie palącym ogniem, kotłami ze smołą itd.
   wierzę w nieśmiertelność dusz, ale tylko tych, które po sądzie ostatecznym dostąpią „wyroku” dalszego istnienia – wiecznie: razem z Bogiem i sobą na wzajem

   Polubienie

  • Girion pisze:

   Jakie są warunki do zbawienia, chyba wiesz? Czy tam jest napisane, że „konieczne jest wyznawanie trójcy”? Albo wierzenie, że jest wieczne piekło? Wcale nie uważam, że tacy ludzie, którzy uznają trójcę, będą potępieni. Katolicy sami się dyskwalifikują z tego wymagania, bo nie uznają jedynej ofiary Chrystusa, „odnawiając” ofiarę, nie znają pojęcia „narodzenia na nowo” i robią dodatkowych pośredników do Boga. Pomijając już to, że katolicyzm to duchowa pustka i martwa religia z kapłanami-ofiarnikami.

   Żydzi mogą być też zwiedzeni, tak jak mówisz o Fruchtenbaumie. Przypominam, że całe masy Żydów poszło za Żydem Hilelem i Konstantynem i uznają teraz sabat-dzień Saturna, zamiast sabatu lunarno-solarnego. Skąd pewność, że teraz nie są zwiedzeni? W dodatku rzetelna analiza całego Pisma i historii wieków I-III nie wskazuje na to, że istnieje takie coś, jak trójca. Czy chcesz, żeby jakiś katolik mówił do ciebie, że jesteś jego „bratem w wierze”, bo razem uznajecie trójcę?

   Przypominam, że w przyszłości zwiedzenie będzie jeszcze większe, i skąd wiesz, że ta trójca cię nie ściągnie w przepaść?

   Takiego typu doktryny, które katolicy przedstawiają na obrazach, aż ociekają pogaństwem. To śmierdzi na kilometr.

   Polubienie

  • mgrabas pisze:

   Girionie, cieszę się, że rozmawiamy konkretnie
   też nie uważam, żeby Bóg potępiał ludzi za błędy myślenia czy niewiedzę
   myślę, że Bóg patrzy na serce człowieka, na jego postawy, wybory i motywy postępowania
   na całokształt i na każde, nawet najmniejsze dobro, jakie człowiek w swym człowieczeństwie wybiera, a zwiedzeniem mogą być właśnie spory o Trójcę, dwójcę czy jedyncę, zaślepiające człowieka i zamykające go na Boga i drugiego człowieka

   Polubienie

  • Voyk pisze:

   mgrabas dokładnie! Intencje. Bóg jest przede wszystkim Miłością. On pragnie zbawienia wszystkich swoich dzieci. Jest sprawiedliwy, więc jeśli wierzymy w Niego i Jemu, naprawdę nie ma się czego bać.

   ” Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach. ”

   O człowieku świadczą jego słowa, czy czyny? Mamy wydawać dobre owoce. A nie w nie TYLKO wierzyć, czy o nich tylko MÓWIĆ :]

   ” To przypominaj, zaklinając ich przed Bogiem, aby się nie wdawali w spory o słowa, bo to jest bezużyteczne, a tylko słuchaczy do zguby przywodzi. (15) Staraj się usilnie o to, abyś mógł stanąć przed Bogiem jako wypróbowany i nienaganny pracownik, który wykłada należycie słowo prawdy. (16) A pospolitej, pustej mowy unikaj, bo ci, którzy się nią posługują, będą się pogrążali w coraz większą bezbożność, (17) a nauka ich szerzyć się będzie jak zgorzel; do nich należy Hymeneusz i Filetos, (18) którzy z drogi prawdy zboczyli, powiadając, że zmartwychwstanie już się dokonało, przez co podważają wiarę niektórych.”

   Zaczyna się robić to, co doprowadziło do upadku większości imperiów.
   Divide et impera. Dziel i rządź.

   „Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. I żadne miasto ani dom, wewnętrznie skłócony, się nie ostoi”

   Skłóćmy chrześcijan wewnętrznie. Łatwiej będzie ich zniszczyć…

   ” (24) A sługa Pański nie powinien wdawać się w spory, lecz powinien być uprzejmy dla wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący przeciwności, (25) napominający z łagodnością krnąbrnych, w nadziei, że Bóg przywiedzie ich kiedyś do upamiętania i do poznania prawdy (26) i że wyzwolą się z sideł diabła, który ich zmusza do pełnienia swojej woli. „

   Polubienie

 6. Agata pisze:

  Girionie..uff przeczytalam.wszystko co napisales co do joty sie zgadza z tym co slyszalam od Protestantow.
  Ani jedneko zdania nowego nie zawarles ktorego wczesniej bym nie slyszala w jakims kosciele Protestanckim.Slowem moze i nie chcesz siebie nazywac Protestantem ale mowisz dokladnie
  w 100% to samo, zbiezne w kazdym najmniejszym detalu.
  Moim zdaniem jest to sztuka racjonalizowania i pogodzenia doktryny Pawla z przekazem Jezusa.
  Rzeczy ktore sie nie zgadzaja w calym Twoim przekazie
  1/grzechy sa wieksze i mniejsze-Jezus u Pilata 11 Jezus odpowiedział: «Nie miałbyś żadnej władzy nade Mną, gdyby ci jej nie dano z góry. Dlatego W I E K S Z Y grzech ma ten, który Mnie wydał tobie». 12 Odtąd Piłat usiłował Go uwolnić.
  Są grzechy mniejsze i większe, ale kara za każdy grzech jest ta sama. „Umrze tylko ta dusza [nephesh], która zgrzeszyła” Ez 18:4.
  Plus zdrowy rozum- jak spluniesz pod wiatr i kogos przypadkiem oplujesz to mozesz go przeprosic , zadoscuczynic , ba nawet kupic nowy ciuch o ile opluty wyczyscisz i mu nie pasuje
  Przypadkiem? To nie jest grzech. Jak celowo, nie wiem, z zazdrości, byś kogoś opluła, to już jest grzech.
  podobnie jak sie uderzysz i wyrwie ci sie „bulva” ale nikogo nie skrzywdziles bo wokul nikogo nie bylo i nikt nie slyszal…tak na zdrowy roum i sumienie ktore mamy od Boga
  Wyrwie ci się? Była przy tym pełna świadomość i wola, żeby to powiedzieć?
  a Ty od razu Pawlowym ogniem wiecznym straszysz i smiercia?
  Jakim pawłowym ogniem? Nie ma czegoś takiego. Widzę, że poddałaś się kubikowej anty-pawłowej propagandzie. Nie idź tą drogą! „I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich” Obj 20:9. Ogień jest Boży! „Albowiem Bóg nasz jest ogniem trawiącym” Heb 12:29.

  2/z zycia i na zdrowy rozum -tez od Boga) Ludzie nie grzesza a popelniaja samobojstwa kazdego dnia !!!!!raczej jako uwolnienie sie niz kara A może jakby poznali prawdę o jasnym przekazie ewangelii, to by nie popełniali tych samobójstw? Gdzie mają znaleźć ukojenie? W martwej religii z kapłanami-pośrednikami-ofiarnikami, czy w żywej wierze? W dodatku mieszasz całkowicie… Kara, czyli unicestwienie, jest dopiero na końcu czasów. Nie jest to śmierć fizyczna. „Teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi” 2P 3:7.
  W Polsce ostatnio dziennie 19 prubuje popelnic kuku a 13.3 sie udaje przedostac na tamten swiat.
  Slowem grozby Pawla o karze za grzechy nie dzialaja badz nikt sie nimi nie przejmuje o prawie do eutanazji domagajacych sie i cierpiacych nie wspomne.Widac nie wszyscy ten krzyz potrafia udwignac na tym ziemskim padole i wola zejsc z tego swiata pomimo pogrozek Pawla.
  Pogróżek Pawła? Więcej Kubika, więcej Mariusza… Ps 37:20 – „Zaiste, bezbożni wyginą, A nieprzyjaciele PANA [!!!!!!!!!!] są jak ogień w piecu, zniszczeją, pójdą z dymem”.
  Jezus nigdy nie grozil za najmniejszy i chociazby jeden tyci grzech smiercia.
  3/Pamietasz jak Jezus twierdzil ze nie przyszedl do sprawiedliwych (znaczy sie byli tacy)
  tylko do grzesznikow-jedzac z celnikami co nie podobalo sie gawiedzi i Faryzeuszom-plemieniu zmijowemu… ba Jezus lubil Lazarza czyzby byl malo grzeszacy badz sprawiedliwy?
  Nie po to, by czegoś ich nauczyć? Czy idziesz do lekarza, jak jesteś zdrowa?
  Czyzby rodzice Jana Chrzciciela „Zachariaszz Elzbieta oraz Maryja z Jozefem raczej czy na pewno sprawiedliwi.Lukasz 1:66 Oboje byli sprawiedliwi wobec Boga i postępowali nienagannie według wszystkich przykazań i przepisów Pańskich.
  4/ „Nie ma czegoś takiego, jak „wymiana” złych uczynków na dobre. Nie możesz „odpokutować” za swoje grzechy odmówieniem różańca. Nie możesz „wynagrodzić” Bogu za swe grzechy.”
  Chcesz powiedziec ze jak komus cos ukradles to nie mozesz sie przyznac, zwrocic i wynagrodzic mu, oddac rownowartosc plus procent i wyrazic skruche?mleko sie wylalo i nic juz nie da rady z tym nic na ziemi zrobic?bo Pawel tak powiedzial? a ja myslalam ze Jezus sie cieszy z kazdego nawroconego grzesznika?
  nawet dziecku pomoc takiej okradzionej osobie nie mozna?
  „Chociażby najmniejszy występek w swym życiu [tak, na pewno go miałeś] automatycznie cię dyskwalifikuje.” a Jezus dal szanse tej kobiecie ktora przylapano na cudzolostwie. Miala powiedziane: idz i nie grzesz wiecej…

  a nie idz wyznaj mnie na rynku a bedziesz zbawiona
  Więcej Kubika… Powtarzam po raz setny… „Jeśli ustami wyznasz Pana Jezusa i uwierzysz w swoim sercu, że Bóg wskrzesił go z martwych, będziesz zbawiony” Rz 10:9. Widzisz tam fragment „uwierzysz w swoim sercu”? Jeśli naprawdę uwierzyłaś w swoim sercu, to następuje tzw. nowonarodzenie (J 3:7). Jakie są jego skutki?
  • zaufanie Bogu jak małe dzieci swoim rodzicom (Mt 18:3)
  • miłowanie bliźnich (1P 1:22)
  • przestrzeganie przykazań (1J 5:1-3)

  Powtarzam, jeśli tego nie ma, to nie ma prawdziwej wiary.

  „Teraz pytanie: czy dasz radę w jakiś sposób samemu „zasłużyć” sobie na zbawienie? Masz jakiekolwiek szanse?”Mi sie wydawalo ze od tego jaka bedzie decyzja wyzszej instancji czy i jak wywiazalam sie z mojej misji na tej ziemi slowem zasluzylam czy wbrew temu ze nie zasluzylam jest sad ostateczny i Boza Wola

  A jaka jest decyzja wyższej instancji?
  • „O tym napisałem do was, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie życie wieczne” 1J 5:13
  • „Jeśli kto wyznaje, że Jezus jest Synem Bożym, to Bóg trwa w nim, a on w Bogu” 1J 4:15
  • „Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego” J 3:18

  Oooops, to jest ZBYT BLISKIE nauczaniu Pawła 😦
  , .
  Nie wiedzialem ze o tym czy zasluzylam czy nie dezyduje czlowiek podpierajacy sie zdaniem Pawla.(Ty zadales to nurtujace Ciebie pytanie) Mnie ono takie pytanie nie nurtuje a Pawlowi nie daje wladzy nad taka jurysdykcja.
  Chyba podpierający się zdaniem całego Pisma.

  Swoja droga twierdzisz ze jakby takiemu maluchowi dwumiesiecznemu udalo sie nie zgrzeszyc to zylby wiecznie?
  To niemożliwe, żeby nie zgrzeszył.
  wydaje sie to niedorzeczne.Maluchy gina nieraz z bezdechu albo innych blachych rzeczy po miesiacu albo paru I SA W 100% BEZGRzESZNE.Raczej natura ludzka jest taka ze czlowiek umiera. Jezus przychodzac na misje w skorze ludzkiej tez wiedzial ze umrze zyjac bez grzechu.Umrze jego cialo. Czy staro testamentowe dlugie lata zycia 200 lat i wiecej czy obezne jak rekordzistow 125 lat …to cialo i tak umiera po jakims czasie.

  „Musimy zwrócić się do Chrystusa, czyli do tego, który wziął na siebie naszą karę.” Gdzie Jezus o tym mowi??w ewangeliach ze poniesie za nas nasza kare? tylko prosze bez cytatow nie apostola nie wybranego Pawla.
  „Wiara w to, że Jezus na krzyżu dokonał wszystkiego, czego nam potrzeba do zbawienia, jest jedyną drogą do życia wiecznego!” o tym trabia i spiewaja niemal wszyscy protestanci zawsze i wszedzie.
  nawet jakis rabbi zwrocil im uwage ze za bardzo sie koncentrujecie jak Jezus umarl a nie na tym, jak zyl . a ja dodam od siebie i co przekazal.
  „Tak bardzo bowiem Bóg umiłował świat, że dał swojego jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, lecz miał życie wieczne. J 3:16” W Niego wierzy znaczy w Jego przekaz, Jego ewangelie i Jego nauki o Krolestwie Bozym. Porownaj z Marka 8:35
  35 Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii (Jezusa), zachowa je. Jezus gloszac uczniom i tlumom wiedzial ze zadnej innej wtedy ewangeli nie ma a szczegolnie zadnej Pawlowej ewangeli wtedy nie bylo z Twoimi cytatami Pawlowymi.
  Ja nie wyznaję żadnej ewangelii pawłowej. Jest jedna Ewangelia.
  „Jeśli ustami wyznasz Pana Jezusa i uwierzysz w swoim sercu, że Bóg wskrzesił go z martwych, będziesz zbawiony. Rz 10:9” Klasyka Protestanckiej regulki zbawienia z automatu nie wyznawana niestety przez uczniow Jezusa Czytałaś tam kawałek dalej?
  Przeczytaj :
  Zbory Boże a Zbory Pawłowe! Kto świadczy prawdę?redoctobermsz.wordpress.com/2015/06/02/zbory-boze-a-zbory-pawlowe-kto-swiadczy-prawde/#more-2192
  „Zaufanie Jezusowi Chrystusowi, który zapłacił za nasze grzechy, gdy umierał, to duchowe narodzenie na nowo.” a ja zawsze myslalam ze chodzi o podazanie za tym czego nauczal.
  Gzdie Jezuzs w ewangeliach twierdzil ze zaplaci za nasze grzechy? Moglbyc zacytowac samego Jezusa w ewangeliach?tylko bez Pawla prosze.

  „Dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan.” Łk 2:11, jest mowa o Zbawicielu przed Jego narodzeniem. „Gdy jego uczniowie [to] usłyszeli, zdumieli się bardzo i pytali: Któż więc może być zbawiony? A Jezus, spojrzawszy na nich, powiedział im: U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga wszystko jest możliwe” Mt 19:25-26. Sam Jezus mówi, że człowiek nie może sobie zasłużyć na zbawienie. Więc „u Boga wszystko jest możliwe”, a co Bóg zrobił? „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” J 3:16. A widzisz, jednak ta wiara do zbawienia jest potrzeba…
  Czy tego H. Kubik kiedys nie wspominal ze Protestanci zarzuca wszystkich Pawlem i Jego cytatami? troche prorocze nie sadzisz „Musimy zwrócić się do Chrystusa, czyli do tego, który wziął na siebie naszą karę. Jeśli uwierzymy Mu, że umarł na krzyżu za nasze grzechy, doznamy przebaczenia. Wiara w to, że Jezus na krzyżu dokonał wszystkiego, czego nam potrzeba do zbawienia, jest jedyną drogą do życia wiecznego!”
  Jezus nie powiedział, że „twoja wiara cię uzdrowiła”?

  a to skad wziales? to tez Pawla twierdzenia.jezeli mi umknelo to zacytuj Jezusa prosze.

  Cytuję Jezusa:

  Jezus jej odpowiedział: Twój brat zmartwychwstanie. Marta mu powiedziała: Wiem, że zmartwychwstanie przy zmartwychwstaniu w dniu ostatecznym. I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. A każdy, kto żyje i wierzy we mnie, nigdy nie umrze. Czy wierzysz w to? Mat 19:25-26

  Ostatnia mysl Girionie
  zgodnie z tym co piszesz o zbawieniu w oparciu o doktryny Pawla
  opowiesc o Krolestwie Bozym -nielitosciwym dluzniku musiala by brzmiec nieco inaczej niz w oryginale Mianowicie cos w tym stylu:
  Mt 18:26 Wtedy sluga potknal sie i cos zabelkotal 27 Pan ulitowal sie bo wiedzial ze ofiara losu z tego naciagacza ale ze Jezus zaplaci na krzyzu w przyszlosci za jego dlug
  Pomimo ze butny byl i jeszcze niechlujny :potknal sie i belkotal cos tam niezrozumiale
  Przeciez chyba nie myslal ze cos zadosuczyni blagajac na lezaco w unizeniu o zwloke w splacie
  Wyjaśnione wyżej.
  Nie nie mosisz Girionie przepraszac, unizac sie i nic zadosuczynic bo Pawel Cie z tego zwolnil
  ALE NIE JEZUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Paweł mnie z niczego nie uwolnił.

  Na zakończenie

  Jeśli chcesz iść w kierunku Kubika i Mariusza, to proszę bardzo. Przypominam, że Henryk Kubik już wyraźnie napisał, że w NT istnieje dla niego Mateusz, Jan i Objawienie, a także istnieją pewne drobne skażenia w Ewangeliach Jana i Mateusza. Następnie stwierdził, że Jezus nie jest Bogiem, bo to twierdzenie to głównie twierdzenie Pawła. Potem napisał, że Jezus w procesie zbawienia nie jest potrzebny. Jego uczeń, Brain Breaker, stwierdził, że KONSEKWENCJĄ odrzucenia Pawła powinno być odrzucenie Jezusa. Czyli dalsze odrzucanie tego, co wg twojej opinii nie pasuje do reszty Pisma, może się źle skończyć.

  Ja myślałem, że pisze katoliczka, która nie wie, jak wytłumaczyć to swoim braciom katolikom, a tu się przygarnęła osoba z „sekty” H. Kubika. Jakbym wiedział to od początku, to post bym kasował. Temat był wałkowany już kilkanaście razy i nie ma powodu, by znowu to pisać.

  G.

  Polubienie

  • mgrabas pisze:

   Girione, proszę, nie szpikuj cudzych wypowiedzi swoimi wstawkami, bo to naprawdę przeszkadza w czytaniu, proszę, pisz pod cudzą wypowiedzią swój komentarz, ale nie w środku cudzej wypowiedzi

   Polubienie

  • Agata pisze:

   pierwsi chrzescijanie zaraz po zmartwychwstaniu chrystusa chodzili, nauczali i BYLI PTRZESLADOWANI!!!!!!!!!! ptrzez nie kogio innego jak Pawla faryzeusza i mu podobnych faryzeuszy.
   Czy trwalo to przesladowanie rok czy 5 lat albo wiecej nie wiem.Zatem nazywac sie i porownywac nie mozesz do pierwszych chrzescijan.
   TO DLATEGO Pawel DOSTAL OSTRZeZENIE I ULTIMATOM : dlaczego mnie przesladujesz Saulu?
   nie mogl zignorowac tego oslepniecia…Nie dal rady
   Nie wiem czy nie znasz odpowiedzi Jezusa czy nie chcesz dac prawdziwej odpowiedzi Jezusa (cytujac Pawla Hebrajczykow czy inne cytaty z Pawla)
   Po Ezekielu 18:4 poczytaj tam jest cos dalej
   „4 Oto wszystkie osoby są moje: tak osoba ojca, jak osoba syna. Są moje. Umrze2 tylko ta osoba2, która zgrzeszyła.
   5 Ktokolwiek jest sprawiedliwy i p r z e s t r z e g a p r a w a i sprawiedliwości, 6 kto nie jada mięsa z krwią3 i oczu nie podnosi ku bożkom domu Izraela, nie bezcześci żony bliźniego, nie zbliża się do żony w okresie jej nieczystości, 7 nie krzywdzi nikogo, zwraca zastaw dłużnikowi, nie popełnia rozboju, łaknącemu udziela swego chleba, nagiego przyodziewa szatą, 8 nie uprawia lichwy, nie żąda odsetek, odsuwa swą rękę od nieprawości, sprawiedliwie rozsądza między jednym człowiekiem a drugim, 9 stosuje się do moich ustaw i zachowuje wiernie moje przykazania, postępując uczciwie – ten na pewno żyć będzie4 – wyrocznia Pana Boga. ”
   Na moje spostrzezenie ze wiele ludzi samobojcow sie nie boi jary smierci odpowiedziales ze to :”Nie jest to śmierć fizyczna.” Jakis podklad ST lub Jezusa do tego twierdzenia masz?
   powtorze JEZUS NIE STRASZYL SMIERCIA za najmniejszy grzech tylko kobiety nie potepil skoro inni tego grzeszni nie zronbili i upomnial/przestrzegl „idz i nie grzesz wiecej” bo przyszedl do grzesznikow helo
   Zacytowales 2P 3:7….? co to niby znaczy badz udowadnia dla Ciebie (z czym sie to je)?wyjasnij swoimi slowami bo bez kontekstu mozesz mi cala biblie cyutowac na tysiacu stronach.Jak je rozumiesz i jaki kontekst do mojego spostrzezenia faktu ze ludzie kary (Pawlowej przestrogi: za grzechy sie nie boja)
   i robia sobie kuku codziennie.Slowem prosze na temat i konkretnie.
   Mam przejsc na muistycyzm i dochodzic w medytacjach co autor mial na mysli( w kontekscie mojej wypowiedzi)
   H. Kubik i Mariusz przypominaja slowa Jezusa i zauwazaja roznice w przekazie niewybranego na apostola Pawla. Jezeli chodzi o zbawienie jest potezna. ZBYT DUZA do racjonalizowania i pogodzenia. Nie zauwazylem ich zadnych pogrozek a tym bardziej w konteksie spostrzezenia o ilosci samobojstw…wiec nie wiem o co Ci chodzi?
   znowu cytujesz Ps 37:20 ale na co on jest odpowiedzial? i w jakim konmtekscie ?
   Czy moze po prostu otwierasz biblie gdziekolwiek i dajesz losowo dobrany cytat a ja mam sobie ten Twoj cytat dointerpretowac jako (nie wiem) odpowiedz pod fragmentem mojej wypowiedzi.Moim zdaniem nie odpowiadasz lub odpowiadzasz na nie zadane pytanie i odpowiadasz sobie zmylajac ze jest to odpowiedz do jakiegos fragmentu mojej wypowiedzi.
   Powiedz co w danym cytacie mam sie dopatrzec jako kontekst np. do faktu samobojstw i braku strachu przed Pawlowa kara za grzechy (smierc)
   „Nie po to, by czegoś ich nauczyć? Czy idziesz do lekarza, jak jesteś zdrowa?”Zastanow sie i popatrz na co odpowieadziales moje „3/Pamietasz jak Jezus twierdzil ze nie przyszedl do sprawiedliwych (znaczy sie byli tacy) tylko do grzesznikow-jedzac z celnikami co nie podobalo sie gawiedzi i Faryzeuszom-plemieniu zmijowemu”
   Jak sie z czyms zgadzasz to nie musisz innym wyrazeniem podpisywac sie pod moja wy[powiedzia bo to blefuje ze dajesz jakis kontrargument…no chyba ze uzupelniles i rozszerzyles.

   Apropos”Więcej Kubika… Powtarzam po raz setny….” A MOZE WIECEJ JEZUSA ? ktorego Kubik przypomina w morzu Pawlowych cytatow NT.Zalsepila Cie awersja do Kubika czy awersja do Jezusa.Uscislij
   Sam sobie odpowiedz .Jezeli Pawel kochal Jezusa to NIE POWINIENeS MIEC AWeRSJI do Kubika przypominajacego JEZUSA.Slowa Jezusa sa SLOWAMI BOGA.NADRZEDNE i SA PONAD WSZYSTKIM.
   Slowem, Kubika nie ma sensu w to mieszac ani Mariusza.Oni nic nowego w tym temacie nie pisza.
   „„Jeśli ustami wyznasz Pana Jezusa i uwierzysz w swoim sercu, że Bóg wskrzesił go z martwych, będziesz zbawiony” Rz 10:9. Widzisz tam fragment „uwierzysz w swoim sercu”?
   WIDZE INTERPRETACJE i codzienna prakytyke NA ZYWO U PROTESTANTOW TYCH SLOW.Przedstawiaja sie one w wyznaniu na glos mianowicie „Jezus poniosl moje grzechy na krzyzu zebym byl zbawiony Przyjmuje ten akt i prezent darmowej laski w Kalwary. Dziekuje.
   I jestescie w tym momencie zbawieni
   Moze i grzeszycie dalej ale juz dokonalo sie w czasie przeszlym zbawienie tu na ziemi.TAK UCZYCIE malutkich.
   Jak Girionie powiedz no jak mozna szydzic z dobrych uczynkow wspomnnianych przez Jezusa mowiac : „czy chcesz zasluzyc na zbawienie dobrymi uczynkami” Mi sie to nie miesci.
   Jezus wspomnial kobiete wlosami nacierajaco jego nogi, Samarytanina, mlodzienca ktory mial rozdac bogactwa i miec skarb w niebie.Te uczynki moga znalezc Ciebie i masz przyklad od Jezusa (nie Kubika i Mariusza) jak postepowac.
   Kiedys tv nie bylo a w historii o samarytaninie akurat podrozny natknal sie na zaatakowanego wiec mu pomogl.Teraz widzis w tv ofiary huraganow, trab powietrznych, glodu, brakow w wielu rejonach.To znaczy co? zamykamy oczy i przelaczamy kanal bo nie widzimy jak samarytanin na miejscu?Boj sie Boga.

   Z innej strony zly nigdy wprost ci nie powie idz i zgrzesz .Najpierw cie oklamie ze prasowanie biletow mzk to zaradnosc, badz wslizgnac sie na koncert edyty gorniak to spryt (na tekst do ochroniarza ze z daleka przyjechales i w wawie cie ukradli z biletu).
   Niszcxzenie mienia, sex pozamalzenski nazwie Ci zabawe/fun itd.
   W przypadku zbawienia wyszydzi ci uczynki mowiac przeciez chyba nie myslisz ze zasluzysz na zbawienie dobrymi uczynkami.W ten sposob ty czujesz sie zbawiony i nie wykonujesz woli Boga o ktorej powiedzial Jezus: nakarm zglodnialych, spragnkionych, odziac nagich…w skrocie opiekuj sie i pomagaj bliznim.
   TAK CCIEZKO TO CI DOSTRZEC???!!
   ale cytat z Jana ktory dales
   „Tak bardzo bowiem Bóg umiłował świat, że dał swojego jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy*, nie zginął, lecz miał życie wieczne. J 3:16”
   *Jego ewangelie porownaj Marka 8:35
   Jestem z sekty przyznaje sekty Jezusa .Pawla traktuje pomocniczo i tylko wtedy kiedy sie zgadza ze ST albo przekazem Jezusa.Wynzanie na glos jako zbawienie, drwiny z dobrych uczynkow NIE SA ZGOdNE Z JEZUSEM +ST i nigdy nie byly!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Polubienie

  • Girion pisze:

   Do Ps 37:20 chodziło o to, że to Bóg straszny ogniem i śmiercią (w jeziorze ognia), nie Paweł.

   Dobre uczynki to owoce wiary, które z niej wypływają. Wiara implikuje uczynki.

   Jestem z sekty przyznaje sekty Jezusa .Pawla traktuje pomocniczo i tylko wtedy kiedy sie zgadza ze ST albo przekazem Jezusa.Wynzanie na glos jako zbawienie, drwiny z dobrych uczynkow NIE SA ZGOdNE Z JEZUSEM +ST i nigdy nie byly!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   A Łukasz? Co z Łukaszem? W końcu on był bardzo bliskim znajomym Pawła… Jego też traktujesz pomocniczo?

   Pewnie też, bo ponoć w Łukaszu znajduje się scena, w której łotr doznaje zbawienia przez wiarę wyznaną ustami…

   Apropos”Więcej Kubika… Powtarzam po raz setny….” A MOZE WIECEJ JEZUSA ? ktorego Kubik przypomina w morzu Pawlowych cytatow NT.Zalsepila Cie awersja do Kubika czy awersja do Jezusa.Uscislij
   Sam sobie odpowiedz .Jezeli Pawel kochal Jezusa to NIE POWINIENeS MIEC AWeRSJI do Kubika przypominajacego JEZUSA.Slowa Jezusa sa SLOWAMI BOGA.NADRZEDNE i SA PONAD WSZYSTKIM.

   No otóż nie. JUŻ NIE. Kubik zmienił zdanie i Jezus nie jest już Bogiem, bo podobno tylko Paweł o tym trąbił.

   Powiedz co w danym cytacie mam sie dopatrzec jako kontekst np. do faktu samobojstw i braku strachu przed Pawlowa kara za grzechy (smierc)

   To ty powiedz teraz, co jest karą za grzechy.

   WIDZE INTERPRETACJE i codzienna prakytyke NA ZYWO U PROTESTANTOW TYCH SLOW.Przedstawiaja sie one w wyznaniu na glos mianowicie „Jezus poniosl moje grzechy na krzyzu zebym byl zbawiony Przyjmuje ten akt i prezent darmowej laski w Kalwary. Dziekuje.
   I jestescie w tym momencie zbawieni
   Moze i grzeszycie dalej ale juz dokonalo sie w czasie przeszlym zbawienie tu na ziemi.TAK UCZYCIE malutkich.

   Rozumiesz, że jest to przykładowa modlitwa? Możesz to powiedzieć inaczej. Jeśli naprawdę uwierzyłaś i pomodliłaś się w ten sposób („wyznałaś ustami”), to wydajesz owoce tej wiary, czyli dobre uczynki. Rozumiesz? Pismo mówi wiele o tym, co zbawieni ludzie, tak, zbawieni, mają robić. Mało tego, nazywa zbawionych „świętymi”. Nie tymi katolickimi świętymi w niebie, bo nie ma czegoś takiego, tylko tu, na ziemi.

   Nikt nie szydzi z dobrych uczynków, które są owocami wiary.

   Polubienie

 7. mgrabas pisze:

  zarówno katolicy jak i protestanci, a są ich całe tłumy, zbudowali swoje jedynie słuszne i nieomylne doktryny, a Jezus do swoich uczniów powiedział o trzech rzeczach, które powinny poważnie dać do myślenia:

  o tym, że nieliczni znajdują wąską i krętą ścieżkę prowadzącą do życia
  o tym, że dzieci bardziej niż dorośli, a prości bardziej niż uczeni słyszą i rozumieją Boga
  i o tym, że nawet wybrani mogą być zwiedzeni

  Polubienie

  • adi pisze:

   „Jedynie słuszne i nieomylne doktryny” – bo istnieją pewne podstawowe prawdy objawione przez Boga, niepodważalne i pewne na mocy profetyczności objawienia. Drugorzędne sprawy i opinie na ich temat nie powinny być powodem dzielenia się, zwłaszcza na lepszych i gorszych.

   Reszta twojego wpisu – tak dlatego Słowo Boże daje nam wzór w swoim kontekście, aby rozeznawać=odróżniać, oddzielać fałsze duchowe. A takie myślenie i nastawienie – bo ja jestem poza mainstream i jestem Tru – jest także zwodnicze. A co to jest „droga” definiuje samo Pismo Św. a nie nasze roszczenia i wyobrażenia wobec całej reszty chrześcijaństwa.

   pozdrawiam

   Polubienie

 8. adi pisze:

  Girion, czy ty w ogóle dopuszczasz do świadomości fakt, że można być „zwiedzionym” w jakiejś dalszej kwestii a być zbawionym, oraz że nasze poznanie doczesne Boga jest szczątkowe, dlatego nie powinniśmy „zapędzać się daleko”? Twoje wywody wg mnie obrazują że masz mentalność zbawienia z „odpowiedniej wiedzy” (quasi-gnostyckie) a nie z Chrystusa Pana.

  Polubienie

 9. Krav pisze:

  A Girion znowu zaczyna temat trójcy…. Bracie odpowiedz mi i nie udawaj, że nie widzisz moich zapytań:
  Czy wykłady Korosteńskiego obejrzałeś co o nich myślisz?
  Czy napisałeś by antytrynitanie wykreślili argument, który obaliłem pod względem gramatycznym?
  Czemu stawiasz kropkę nad „i” – blokujesz komentowanie jak przytaczam pismo w obronie Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego?
  Wytłumacz mi skoro napisałeś, że Bóg Ojciec = Bóg i Jezus = Bóg, a Ducha Świętego pomijasz, to w ilu Bogów wierzysz?

  Piotr – DETEKTYWPRAWDY.PL zablokował mnie za pisanie o IV przykazaniu, dekrecie niedzielnym, negowaniu teorii września oraz porwania, czy na twojej stronie też mnie to czeka?

  Co do tego co pisała Agata, pragnę cie uświadomić i pozostałych, że Bóg ma na tej ziemii swój kościół, który strzeże jego Przykazań i Świadectwa Jezusa, którym są proroctwa Biblijne. Bóg ma swój lud i mówienie o tym, że nie należę do żadnej denominacji to bajka, bo jak Eliasz powróci to powróci właśnie do ludzi, którzy myślą, że prawidłowo oddaje cześć Bogu, a niestety są w błędzie. Słowa skierowane z:
  Obj 18:(4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,

  Są skierowane do ludzi, którzy kochają Boga tylko zostali zwiedzeni. Bóg poprzez Eliasza ratuje swój lud tak samo jak robił to Eliasz w ST i NT. Eliasz pokazuje i odnawia prawdziwe zasady oddawania czci Bogu i to samo robi Eliasz Apokaliptyczny, Prawdziwym Kościołem Bożym, będzie niewiasta, która: STRZEŻE PRZYKAZAŃ BOŻYCH I ŚWIADECTWA JEZUSA Obj 12:(17) I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie.
  W księdze rodzaju jest zapoczątkowany konflikt:
  1Moj 3:(15) I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę

  Ja osobiście jestem byłym katolikiem, obecnie jestem Adwentystą Dnia Siódmego. Długo zajęło mi zbadanie nauk teologicznych powyższego kościoła, a nie tylko do niego uczęszczałem na swojej drodze nawrócenia. Jedyne co mogę napisać, to ADS strzeże przykazań Bożych – trwa w miłości do Boga Jan 15:(10) Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.
  Dodatkowo ogromny nacisk stawia na księgę Daniela i Objawienia i jako jedyny uczy o Świątyni Niebiańskiej, żadna inna denominacja nie uczy tej nauki Biblijnej. Kiedyś słyszałem taka historię, że na uczelni wyższej protestanckiej lub Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, kiedyś było niesamowite wydarzenie jeden ze studentów chyba Adwentysta przygotował wykład (każdy miał taki obowiązek) i ten człowiek w obecności teologów i swoich kolegów zrobił wykład na podstawie Słowa Bożego o Świątyni Ziemskiej i Niebiańskiej. Sala dosłownie zamarła jak tłumaczył zniesienie ofiar co się stało itp. Gdy wykład skończył profesor teologi, dziekan i nwm kto tam jeszcze był dostali pytanie „Czy ta nauka jest Biblijna?” Odpowiedz padła, że: TAK następnie pytanie: „To czemu nas jej nie uczycie, pierwszy raz słyszymy o tej tematyce? odpowiedź: Nie wiemy…. I tak zagrzmiało na jednym z uniwersytetów w Polsce.
  Jak dla mnie Kościół Adwentystów Dnia Siódmego jest najbliżej teologicznie prawdy Biblijnej i jego nauki są w pełni spójne z tym co nauczał Jezus. Nie jest to idealny kościół, bo takiego nie ma z prostej przyczyny. Jeżeli nawet jest to jak już tam pójdziesz to już nie jest idealny. W ADS jest też niesamowity koń trojański, który dokonuje podziałów, przewodniczący ADS brata się z Papieżem, pastorzy już tak jak dawniej nie akcentują roli antychrysta – papiestwa, tylko omijają tą naukę. Dużo jest też materiałów w sieci, które atakują Ellen White rzekomo komentując jej pisma, niestety są to wypowiedzi wyrwane z kontekstu.

  Jeżeli masz więcej pytań pisz na kravsc1@gmail.com jeżeli będę w stanie ci odpowiedzieć to odpowiem, a jak nie to nie będę snuć teorii, tylko przyznam się, że nie wiem.

  Pozdrawiam,
  Krav

  Polubienie

  • adi pisze:

   Mam pytanie, czy posługujecie się pismami Ellen White w czytaniu Słowa Bożego?

   Polubienie

  • Girion pisze:

   Piotr – DETEKTYWPRAWDY.PL zablokował mnie za pisanie o IV przykazaniu, dekrecie niedzielnym, negowaniu teorii września oraz porwania, czy na twojej stronie też mnie to czeka?

   Nie, bo za niedługo ten blog przestanie funkcjonować, tzn. liczba nowych wpisów drastycznie spadnie, albo nie będzie ich wcale. Teraz w zasadzie są „końcówki”.

   Polubienie

 10. mgrabas pisze:

  “za niedługo ten blog przestanie funkcjonować, tzn. liczba nowych wpisów drastycznie spadnie, albo nie będzie ich wcale”
  czy możemy wiedzieć dlaczego?

  Polubienie

 11. mgrabas pisze:

  tej o nie komentowanie w środku tylko pod komentowanymi tekstami 🙂

  Polubienie

 12. Krav pisze:

  Adi przede wszystkim kazanie oparte jest na słowie Bożym i czasami, rzadko pastor przytacza komentarz do danego tekstu Biblijnego z książki Ellen White, osobiście spotkałem się wyłącznie z komentarzami oparte o książki Ellen White, które potwierdzają naukę Biblijną. Temat Ellen White jako proroka zacznę badać, gdy ogarnę inne zagadnienia teologiczne, jak dotychczas to co pisze nie mija się z nauką Biblijną tylko ją potwierdza.

  Girion
  Odpiszesz mi na pytania?

  Zostałem zablokowany – ip w moim domu, komentarze jak mogłem z pracy są nie publikowane, więc to co piszesz mija się z prawdą, a on sam nie odpisuje na moje maila, smuci mnie to bardzo, bo kiedyś byłem przez niego zapraszany na forum chrześcijanin.

  Krav

  Polubienie

  • Girion pisze:

   Odpowiem Ci, żebyś mnie nie męczył już…

   Czy wykłady Korosteńskiego obejrzałeś co o nich myślisz?

   Nie obejrzałem z powodu braku czasu, mam też inne zajęcia, a jakbym miał wszystkie wykłady/filmy oglądać, to nic bym tu nie napisał, jakbyś wiedział, są tu mocna artykuły nt. obalenia wszelkich argumentów na istnienie piekła, które rzadko znaleźć w polskim internecie, więc to zgadza się z doktryną KADS.

   Czy napisałeś by antytrynitanie wykreślili argument, który obaliłem pod względem gramatycznym?

   Nie, bo sobie o tym zapomniałem. Na blogu w artykule jak zauważyłeś nie pojawił się ten argument. Jak chcesz, to Ty do nich napisz, z resztą każdy może. Tam jest zakładka „kontakt”.

   Czemu stawiasz kropkę nad „i” – blokujesz komentowanie jak przytaczam pismo w obronie Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego?

   Chyba dyskusja się tam już skończyła. Pisz w komentarzach tematów otwartych nt. trójcy. Np. tu:
   https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/06/15/zmasakrowani-przez-odrzucenie-rzymskiej-trojcy-ostrogoci-wandalowie-i-herulowie/
   https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/08/11/6-argumentow-biblijnych-ktore-potwierdzaja-ze-jezus-jest-bogiem-stworzonym/
   Wątpię jednak czy komuś się chce teraz o tym dyskutować.

   Wytłumacz mi skoro napisałeś, że Bóg Ojciec = Bóg i Jezus = Bóg, a Ducha Świętego pomijasz, to w ilu Bogów wierzysz?

   To mam go nie pomijać i wierzyć w 3 bogów? A, i chyba, że tych trzech bogów jest jednym. Chyba chrześcijaństwo to monoteizm? Odpisywałem na to pytanie w poprzednich dyskusjach.

   Polubienie

 13. Krav pisze:

  Jak monoteizm jak Jezus i Ojciec to Bogowie?

  Polubienie

 14. Agata pisze:

  Jezeli :”Jezus poniosl moje grzechy na krzyzu zebym byl zbawiony Przyjmuje ten akt i prezent darmowej laski w Kalwary. Dziekuje.” jest to przykladowa modlitwa kladaca nacisk
  NA OSTATECZNA , JEDYNA I PELNA OFIARE DLA BOGA KTORA SIE DOKONALA
  (i juz nie trzeba zaslugiwac ani uczynkami ani wypelnianiem woli) TO GDZIE SAM JEZUS O TEJ SWOJEJ OstATECZNEJ OFIERRZE I dkuPIENIU NA KRZYZU MOWI (w momencie meczenskiej smierci) ?
  Innymi slowyy w ktorej z ewangeli MAteusza, Jana, Marka czy Lukasza Jezus podkresla najwazniejszy element zbawienia mianowicie :odkupienie grzechow na krzyzu” i gdzie podkresla ze mamy ta ofiuare wyznac na glos by dostapic lski? Szach i mat.Tego Jezus NIGDY nie powiedzial.To powiedzial Pawel a dointerpretowali regulke Protestaci.
  Ewangelie Lukasza poszukujacego prawdy dla Teofila bardzo lubie.Nie przypominam sobie zeby Lukasz pisal ozbawiniu z wyznania na glos i zbawieniu z laski przez ofiare na krzyzu Jezusa (jak to u Pawla) Gdzie to jest ? Przytoczysz ten fragment Lukasza?

  „To ty powiedz teraz, co jest karą za grzechy.”Odpowiadam -smierc spotyka zarowno grzesznikow, wierzacych, niewierzacych-ateistow, wyznawcow zlego , swietych np. uznanych przez watykan, cichych bezimiennych swietych nie zauwazonych przez nikogo, niewinne nienarodzone maluszki ba Jezus przychodzac na ten swiat wiedzial ze umrze a byl bezgrzeszny.
  Podobnie sprawiedliwi podobajacy sie Bogu: Abel, rodzice Jana Chrzciciela, Jan Chrzciciel, Maryja, Jozef itd.
  Smierc na ziemskim padole spotyka wszystkich-Z PROCHU POWSTALES I W PROCH SIE OBROCISZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Po co dorabiac filozofie ze smierc jako kara za grzechy spotyka tylko tych ktorzy zgrzeszyli?
  straszenie(z Pawla) ze jest to kara za grzech nie ma sensu bo bez grzechu tez umrzesz-obrocisz si w proch.Znasz takie powiedzenie :”Ziemia wszystko (chorobska) wyciagnie”?
  Udowodnij ze kara za grzechy sa nie objeci swieci np. dzieci podczas aborcji.W niedorzecznosc ktora wspomniales:ze” na pewno zgrzeszyly” ja nie dam wiary!!!! a spotkala je smierc
  Bo z prochu powstaly!!!!!
  Stwierdzenie” nie zasluzysz na zbawienie dobrymi uczynkami badz praca (works) ” jest zawolalowanym kpieniem przez dodanie slowa „zasluzyc”
  dla mnie jest to zwykla klasyka, sztuczka diabelska osmieszania warunkow wypelniania woli Boga w sklad ktorej miedzy innymi dobre uczynki odgryuwaja DUZA role.
  Patrz np. uczynki Matki Teresy..a milionow innych ludzi dobrej woli na tym swiecie.
  Bez dobrych uczynkow ten swiat bylby PIEKLEM NA ZIIEMI.

  Na deser powiem o zloczyncy ktorego Jezus obiecal zabrac do raju.
  Czy chcialbys T Y L K O przyznac sie do winy w torturach smierci na krzyzu w spiekocie pewno z 50 stopni , suche powietrze, wiszac godzinami bez ruchu na sloncu? Polamali im pozniej golenie bo juz patrzacym znudzilo sie czekac na widowiskowa smierc.Ponosil niewspolmierna kare juz na ziemi za swoje uczynki. Mozna tez pchnac mieczem, z luku i smierc jest szybsza.Przyznal sie ze zasluzyl na kare.Upomnial drugiego ktory szydzil z mocy Jezusa jako Zbawiciela!!!!!!!!
  Na koniec Z P O K O R A P R O S I L zeby Jezus go wspomnial w swoim Krolestwie.
  On NIE wyznal „Pwlowej ” NIE ISTNIEJACEJ JESZCZE wtedy dlugo doktryny smierci na krzyzu jako zbawiennej ostatecznej ofiary wystarczajacej do zbawienia ktora na glos nalezy publicznie wyznac.Po prostu ta regulka wtedy nie istniala. Czyz nie jest to fakt?
  Najwazniejsze-Pawel poszukiwal Boga ale nie mial misji wybranej 11-stki bez Judasza.
  Jezus cala noc sie modlil na gorze przed wyborem Aposlolow a mogl wybrac, bogaczy, Faryzeuszy, Krolow straszych, powazanych, bogatych.Wybral maluszkich i prostaczkow bo taka byla wola Boga Ojca. To do nich mowil w P R Z Y P O W I E S C I A C H.
  Pawel o ile pamietam nie mowil w przypowiesciach i mowil dosc konkretnie zapewne jako byly Faryzeusz (nawyki wczesniejsze).Naprodukowal tez sporo w Nowym Testamencie.Zapewne byl uczonym jako Faruzeusz.
  Moja opinia:
  Po pierwsze mial prawo do pomylek, niespojnosci i rozbierznosci ze slowem Jezusa .
  Po drugie moze sie okazac ze te pomylki Pawlowi ktos mu dopisal.Wcale bym sie nie zdziwila.
  Nie dostal misjji jaka dostala wybrana 11stka .I to jest fakt niezaprzeczalny.Czytaj Marka 16:11-
  14 W końcu ukazał się samym Jedenastu, gdy siedzieli za stołem, i wyrzucał im brak wiary i upór, że nie wierzyli tym, którzy widzieli Go zmartwychwstałego.
  wspomniana jest 11-stka a nie jedenastka plus Pawel ktory za pare lat dolaczy i wyjasni jako uczony Faruzeusz wam-maluczcy jeszcze pare meandrow zbawienia. Ta 11-stka apostolow dostala na koniec misje od zmartwychwstalego Jezusa Marka 16:15
  Ostatni rozkaz5 NAJWAZNIEJSZE
  15 I rzekł do nich:(DO JEDENASTKI!!!!!!) «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię (Jezusowa a nie Pawla bo takiej NIE BYLO WTEDY DLUUGO JESZCZE) wszelkiemu stworzeniu! 16 Kto uwierzy (EWANGELI JEZUSA)i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy (EWANGELII JEZUSA), będzie potępiony. 17 Tym zaś, którzy uwierzą (ISTNIEJACEJ EWANGELII JEZUSA z TYSIACAMI SWIADKOW -rozmnozenie chleba), te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie».
  Jezeli Protestanci maja racje opierajac sie na Pawle wyrazenie tej misji powinno zapewne wygladac nieco inaczej.Przyklad:
  I rzekl do nich Idzcie i gloscie na caly swiat Ewangelie wiary w maja smierc jako odkupienie was wszystkich z grzechu.Ofiare ostateczna i dokonana.Jezeli wyznacie na glos ze ponioslem ja Zbawiciel ta ofiare za was i za wasze grzechy juz tu na ziemi Zbawieni bedziecie.
  Czy jakos podobnie (mozna wstawic regulke Protetsantow)

  Szczesc Boze
  ps. i tak Cie lubie , i wiem ze kiedys miales dla mnie dobre slowo 😉 . Wiem ze Bog w Twoim sercu mieszka.

  Polubienie

  • Girion pisze:

   ps. i tak Cie lubie , i wiem ze kiedys miales dla mnie dobre slowo 😉

   Jakie dobre słowo?

   Co do protestantów: nie patrz na nich. Najlepiej trzymaj się od nich z daleka.

   Modlą się za tego żydowskiego kanciarza, który mówi, że będzie „zawsze wspierał państwo Izrael”.

   Nie wiem – ci pastorzy pewnie są „zbawieni z łaski”, niektórzy nawet wyznają doktrynę „raz zbawiony zawsze zbawiony”, ale mają krew na rękach popierając zbrodnie Izraela. Teraz sobie odpowiedz – czy ja, czy tym, popieralibyśmy publicznie kogoś, kto zabija innych ludzi.

   Chyba nie?

   To jest szatański owoc.

   Złapałem publikację protestancką o końcach czasów – taką małą podręczną książeczkę – co tam widzę? Skrajny filosemityzm, wręcz ohydny dla osób uświadomionych na prawdę. Uważają dzisiejsze państwo Izrael za wypełnienie biblijnych proroctw. Bleee…

   W Polsce – większość protestantów to ekumeniści na czele z baptystami i pastorem Wicharym. Jak nie ekumeniści, to charyzmaniacy. Te wielkie „mega-kościoły” to też źródło filosemityzmu i „walki z antysemityzmem”.

   A co bardziej niezależni pastorzy, jak np. p. Chojecki straszą Rosją, że to niby oni „wysyłają terrorystów”, a o kraju protestanckim – czyli o USA – milczą. A, i nazywa Ricka Warrena [tego New Age’owca] „biblijnym chrześcijaninem”.

   Dodajmy do tego resztę kłamstw tego świata……… nie mamy tam czego szukać.

   Jezeli :”Jezus poniosl moje grzechy na krzyzu zebym byl zbawiony Przyjmuje ten akt i prezent darmowej laski w Kalwary. Dziekuje.” jest to przykladowa modlitwa kladaca nacisk
   NA OSTATECZNA , JEDYNA I PELNA OFIARE DLA BOGA KTORA SIE DOKONALA
   (i juz nie trzeba zaslugiwac ani uczynkami ani wypelnianiem woli) TO GDZIE SAM JEZUS O TEJ SWOJEJ OstATECZNEJ OFIERRZE I dkuPIENIU NA KRZYZU MOWI (w momencie meczenskiej smierci) ?

   Masz rację, nawet na fanpage’u strony babylonmatrix.com napisano:

   „If you take a close look every false teaching is centered around an excuse to sin.
   1. Once Saved Always Saved=excuse
   2. HyperGrace prosperity=excuse
   3. Calvinism=excuse
   4. Pre-Trib rapture=excuse
   The list goes on but the truth of the matter is there will be no excuse when you stand before the Lord so don’t look for one now.”

   To wszystko jest prawda. Tylko Pismo też mówi o tym, że „kto wytrwa do końca, zbawiony będzie” [i tak napisałem: https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/08/15/jak-dostapic-zbawienia/%5D. Więc jak jakiś protestant sobie powie tę formułkę, a potem będzie świadomie grzeszył, to w czasach końca pewnie ulegnie zwiedzeniu. Mało to było „always-saved” na spotkaniu z Palmerem i Copelandem (tym ohydnym syjonistą) i krzyczeli, że „są katolikami” i „chcą jedności”?

   Z tym „ogniem pawłowym”, to widzę, że dalej się nie rozumiemy i pewnie nie dojdziemy już do ładu. 🙂 Może za niedługo jakiś artykuł powstanie – ale nie wykluczam, że może nie powstać.

   Co do protestantów – odejść od nich, żeby nie popełnić grzechu uogólnienia, nie wszyscy tacy są, ale ci ze zorganizowaną hierarchią, pastorem, który występuje w telewizji, albo filosemitą – są zwiedzeni i trzeba się za nimi modlić.

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • 840,838 wyświetleń
%d blogerów lubi to: