Nowa technologia DARPA: czipy samo-roztrzaskujące się na żądanie

9

15 września 2015 - autor: G

Nowy rodzaj czipu komputerowego daje możliwość roztrzaskania się na drobne kawałeczki na komendę. Nowa klasa czipów została zaprojektowana przez firmę badawczą Xerox jako część projektu DARPA (Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności) dla Departamentu Obrony USA.

4271E5B8FF99581DEEB244CEB6ACF583-1

Cel? W celu ochrony poufnych danych, takich jak klucze szyfrowania lub inne materiały o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Badacze użyli zmodyfikowanej wersji Gorilla Glass kompani Corning, by stworzyć czipy, które zawierają niewielki rezystor umieszczony na dole. Uruchomiony przez foto-diodę, albo przez laser, fizyczny przełącznik, lub poprzez sygnał radiowy, czip roztrzaska się na maleńkie kawałeczki, czyniąc je bezużytecznymi.

Materiał Gorilla Glass, który jest także stosowany w ekranach smartfonów, został specjalnie zahartowany, by wytworzyć obciążenie. Naukowcy twierdzą, że mniejsze, potłuczone kawałki, nadal będą się rozbijać, nawet po pierwszym wybuchu.

Źródło: http://abcnewsradioonline.com/business-news/new-computer-chips-will-self-destruct-on-command.html

Tłum. Girion

Reklamy

9 thoughts on “Nowa technologia DARPA: czipy samo-roztrzaskujące się na żądanie

 1. mgrabas pisze:

  „PayPal rozpoczyna prace nad nową generacją mikroskopijnych urządzeń, które mogły by zastąpić hasła jako środek identyfikacji.

  Jonathan LeBlanc, szef działu rozwoju PayPala, uważa, że rodzina takich urządzeń może obejmować m. in. implanty mózgu, ultra-cienkie silikonowe chipy, możliwe do wprowadzenia pod skórę, a także urządzenia do połykania, zasilane bateriami wykorzystującymi kwasy trawienne.”

  http://myslkonserwatywna.pl/paypal-prowadzi-badania-nad-chipami-dla-ludzi/

  Polubienie

  • Girion pisze:

   Teoria ewolucji ma tu znaczenie… człowiek to wyewoluowana małpa, zwierzę, w tym przypadku bydło, czyli krowa, co ma na uchu identyfikator.

   Karty z czipem RFID (zbliżeniowa) to wystarczająca technologia. Kartę możesz odłożyć w każdej chwili, a czipa nie, bo masz go pod skórą. W dodatku jest wybór – karta albo gotówka, a gdy są same czipy, to nie masz wyjścia. PEŁNA kontrola. Co kupujesz, gdzie jesteś, WSZYSTKO o tobie wiedzą.

   Jesteś jak ta krowa w zagrodzie, czyli kompletnym niewolnikiem.

   Polubienie

  • Voyk pisze:

   Teraz zamiast kraść pieniądze, będą kradli… ręce z chipem?

   Polubienie

  • Girion pisze:

   Zgłosisz odpowiednim służbom, że ktoś ci odciął rękę, znajdą w komputerach, czyj czip znajdował się przy twoim (twoja ręka) w danym momencie, identyfikują gościa, wyłączają mu wszystkie środki finansowe na jego czipie i znajdują go na podstawie GPS-u, następnie delikwent podlega karze za kradzież i uszczerbek (?/ zależy gdzie ten czip będzie, czy na dłoni, czy na ramieniu / ciężko mówić o uszczerbku na zdrowiu, jak ktoś ci urżnie całą dłoń) na zdrowiu [ucięcie ręki].

   Polubienie

  • Voyk pisze:

   „Halo, policja? Rękę mi ucięli.”

   Gorzej jak będzie na czole ;(

   Polubienie

 2. Okk Okkk pisze:

  Teraz też dużo o nas wiedzą. Nie sposób „uciec” w dawny sposób, gdzieś incognito do innego miasta czy kraju. Niebezpieczne czasy.

  Polubienie

 3. opolczykpl pisze:

  Zamieszczam tutaj odpowiedź na komentarz z innego wątku:
  https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/09/11/bergoglio-klania-sie-swym-talmudycznym-przelozonym/comment-page-1/#comment-1434
  Zawiera on zbyt wiele naiwnych stwierdzeń.

  „Przypominam, że po potopie (jeśli się wierzy, że rzeczywiscie był), wszyscy ludzie byli wierni Bogu, dopiero potem pojawiło się odstępstwo i odejście od prawdziwej wiary.”

  Co oznacza „wierni Bogu” i „odejście od prawdziwej wiary”. Wtedy (zaraz po potopie) Jahwe nie ogłosił jeszcze dekalogu, nie było „nauk” Joszue, nie było jeszcze „proroków” – ludzie nie wiedzieli więc w co i jak mają wierzyć. Zresztą właśnie „prawdziwa wiara” to zwykłe oszustwo. Po to otrzymaliśmy od Boga/Bogów rozum, aby wiedzieć a nie ślepo wierzyć.

  „Dom Izraela” to ludzie wierni Bogu. Poganie to bałwochwalcy czczący różnych ‚bogów’, przedmioty i odprawiający ‚gusła’.”

  Dom Izraela to zwykły wymysł. Poczytaj zresztą dokładniej „stary testament” – zobaczysz ile razy „dom Izraela” powracał do pogaństwa i „bałwochwalstwa” (a czcić miał tylko bałwana Jahwe), ilu proroków ubił, ile razy szemrał i buntował się przeciwko ludobójczemu Jahwe. Co do „guseł” – wolę nasze pogańskie „gusła” ku czci Matki Ziemi (to nasza prawdziwa Matka) czy ku czci Swarożycowi/Słońcu (od niego mamy życiodajne ciepło i światło) niż kłaniać się żydowskiemu Jahwe i na kolanach żebrać u niego o miłosierdzie. I drżeć ze starchu przed jego gniewem. A gniewny i mściwy był – wystarczy przeczytać ten fragment żydo-biblii (przekleństwa za występki) – opis kar dla niepokornych.
  http://www.nonpossumus.pl/ps/Pwt/28.php
  Z takim mściwym demonem nie mam zamiaru mieć nic wspólnego. Z mojego punktu widzenia zresztą nasze pogańskie obrzędy to nie „gusła”. Gusłami są żydowskie obrzędy ku czci Jahwe.

  „Jakbyś się zachował? Pomógłbyś swoim ukochanym dzieciom, którzy szanują ciebie, czy raczej dzieciom, którzy ci bluźnią, mówią, że „nie istniejesz dla nich”, którzy twierdzą, że to nie ty jesteś ich ojcem, którzy plują na ciebie?”

  „Dom Izraela” nigdy nie był w całości ślepo posłuszny, a obcym ludobójca Jahwe nawet się nie objawił. Najczęściej od razu ich eksterminował. Nawet nie chciał aby go czcili. Dlaczego nie objawił się np. Egipcjanom czy Babilończykom? Dlaczego do nich nie wysyłał jednego za drugim „proroków”? Dlaczego nie „wybrał” sobie wszystkie ludy równocześnie? Przed (wyssanym z palca) wyjściem z Egiptu np. to właśnie Jahwe celowo uczynił „nieustępliwym” serce faraona, aby ten nie chciał wypuścić Izraelitów z Egiptu.
  „Ja zaś uczynię nieustępliwym serce faraona…”
  Wj 7, 3

  Po co to robił? Dlaczego faraona zrobił nieustępliwym a nie zmiękczył go i nie ustosunkował pozytywnie do siebie i do „domu Izraela”? Jak widać Jahwe nie chciał aby go inni czcili. Celowo czynił ich „nieustępliwymi”, nie tylko faraona. Także Sichona:

  “Lecz Sichon, król Cheszbonu, nie zgodził się na nasze przejście obok niego, gdyż Pan, twój Bóg, uczynił nieustępliwym jego ducha i twardym jego serce, aby go oddać w twe ręce, jak to jest dzisiaj.”
  Pwt 2, 30

  A potem cały jego lud eksterminował. Nie jest więc tak, że „dom Izraela” był dobry, a inni źli i bezbożnicy. To ludobójca Jahwe odwrócił się od innych ludów i celowo czynił ich „nieustępliwymi”, aby ich karać i mordować.

  „Komu byś pomógł w pierwszej kolejności? [Odnosi się do do słów Jezusa]”

  W pierwszej kolejności traktowałbym wszystkich równo. Gdyby Jahwe wszystkich traktował równo, gdyby objawił się wszystkim ludom (a nie tylko żydom), gdyby do wszystkich wysyłał jednego za drugim proroków i wszystkim dał dekalog nie musiałby „pogan” eksterminować. Czyż nie tak powinien postępować dobry ojciec? I czy nie tak powinien postępować jego domniemany synalek?

  „ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą”

  Karanie dzieci i wnuków za winy ojców jest niegodziwe. Przypomina mi stalinowski terror, gdy dzieci karano za „winy” ojców. Jak widać Jahwe i Stalin mieli podobną mentalność.

  „Czy wg ateistów to jest sprawiedliwe?”

  Nie jestem ateistą. Ale w prymitywnego antropogennego, mściwego i niesprawiedliwego boga nie jestem w stanie uwierzyć. Zabrania mi tego poczucie uczciwości i sprawiedliwości. Oraz zwykły rozsądek.

  „Nie nam to oceniać. Każdy ma szansę się nawrócić.”

  Na co? Na żydowskie rasistowskie brednie?

  „Nie ma już Żyda ani poganina”

  Szaweł/Paweł to zwykły oszust. Do Galatów pisze „Nie ma już Żyda ani poganina” a do Rzymian pisze: „…ale prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnątrz, a prawdziwym obrzezaniem jest obrzezanie serca, duchowe, a nie według litery. I taki to otrzymuje pochwałę nie od ludzi, ale od Boga”.
  Rz 2, 29
  Jak to więc jest do cholery ciężkiej naprawdę – czy to, że nie ma już Żyda ani poganina, czy to, że prawdziwym Żydem jest ten z obrzezanym sercem (i rozumem).

  „nie ma już mężczyzny ani kobiety”

  Czy nie cuchnie to ideologią gender? Obojniaki, bezpłciowi, zanik płci?

  „to jesteście też potomstwem Abrahama”

  Z obżydliwym Abrahamem nie mam zamiaru mieć nic wspólnego. Pomijam już fakt, że to wyssana z brudnego palucha postać. Wg żydo-biblii gdy wywędrował do Egiptu podczas głodu, okazał się oszustem i alfonsem własnej żony, którą wepchał do łoża faraona i na jej dupie dorobił się majątku.

  „Abramowi zaś wynagrodzono za nią sowicie. Otrzymał bowiem owce i woły, niewolników i niewolnice oraz oślice i wielbłądy.”

  W tym wypadku widać też doskonale „moralność” żydowskiego Jahwe – Abraham oszukał faraona, że Saraj to jego „siostra”, był jej stręczycielem. Ona była cudzołożnicą. I Jahwe nie tylko na nich nie rozgniewał się za ich grzechy i oszustwa, ale nawet ich za to nie skarcił. Ukarał za to faraona:

  „Pan jednak dotknął faraona i jego otoczenie wielkimi karami za zabranie Saraj, żony Abrama.”
  Choć ten bidula nie miał pojęcia, że Saraj to żona Abrahama/Abrama:

  „Czemu mi nie powiedziałeś, że ona jest twoją żoną? Dlaczego mówiłeś: że to moja siostra, tak że wziąłem ją sobie za żonę?„

  Z takim „domem Izraela”, „narodem wybranym”, żydowską „moralnością”, żydowskim Jahwe oraz żydowskim „słowem bożym” i „prawdą objawioną” nie chcę mieć nic wspólnego. Po prostu nie pozwala mi na to sumienie, rozum i szacunek do zwykłej ludzkiej uczciwości.

  „Co do lichwy. A nie jest tak, że jak się sprzedaje jakieś produkty, to nie raz komuś z rodziny daje się „darmowy transport”

  „Lichwa” to nie „darmowy transport”. A żydobiblia mówi wyraźnie – obcemu możesz pożyczać na lichwiarski procent.

  „Cała sytuacja jest do zrozumienia dla kogoś, kto rzeczywiście uznaje Biblię i opis stworzenia”

  To są zwykłe żydowskie bajki.

  „I polecam nie ufać teorii ewolucji masona Ch. Darwina. Najbardziej ateizm „promują” środowiska żydowskie, a teoria wielkiego wybuchu i „ogroooomnego” wszechświata z miliardami galaktyk znajduje swe źródło w żydowskiej kabale.”

  Darwin i teroria wielkiego wybuchu bliższe są rzeczywistości niż biblijne bajki o raju i „stworzeniu”. Choć współczesna nauka sama bazuje na wielu „dogmatach” – dokładnie jak żydowskie „objawienie”. Miliardy galaktyk są faktem – są ich zdjęcia. Sam swoim amatorskim teleskopem niektóre z nich widziałem.

  „I polecam nie mieszać Kościoła rzymskokatolickiego, ani jakiejkolwiek ziemskiej organizacji z Biblią.”

  Nie mieszam kk z żydo-biblią. Jest jednym z ponad 42 tysięcy odprysków krystowierców bazujących na tych żydowskich bajkach. i każdy z tych 42 tysięcy odprysków twierdzi, że tylko on właściwie interpretuje żydowską „prawdę objawioną” przez oszustów wymyśloną. Co pokazuje, na ile tysięcy sposobów można te żydowskie bajki interpretować.

  Tak też robią ateiści.”

  Nie jestem ateistą. Dla dogmatolubców każdy kto nie wierzy jak oni w ich wymysły i ich atrapę boga to „ateista”. Albo „bezbożnik” Wiem, że istnieje niepoznawalna naszym przyrodzonym rozumkiem Wyższa Rzeczywistość. Nie lubię nazywać jej „bogiem” bo ten termin kojarzy się natychniast z żydowskim psychopatą Jahwe. A on jest atrapą Boga – Wyższej Rzeczywistości – Jedności Obejmującej Wszystko.
  https://opolczykpl.wordpress.com/2014/07/30/poganstwo-2/

  „Wolę wierzyć Biblii, niż sprzedajnym „nałkowcom”, kupionym przez korporacje i „starszych braci”.

  Biblia jest tworem „starszych braci”. To oni wyssali ją z palca. Aby ogłupić nią najpierw „dom Izraela” a potem miliardy nieobrzezanych. Ja osobiście kieruję się rozumem i rozsądkiem. Nadal szukam odpowiedzi na wiele pytań, gdyż wiele spraw jeszcze nie rozumiem. Ale nigdy niczego nie przyjmuję ślepo na wiarę. Zwłaszcza od „starszych braci”. Wolę stwierdzić – nie wiem – i szukać odpowiedzi kierując się rozumem i rozsądkiem, niż ślepo wierzyć w żydowskie bredn… sorry – prawdy objawione.

  Pozdrowienia.

  Już pan powiedział, co miał do powiedzenia? Kończymy dyskusję /G.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • 841,119 wyświetleń
%d blogerów lubi to: