Ławrow: USA znają pozycje ISIS, ale odmawiają bombardowania

15 września 2015 - autor: G

Ławrow: Rosja ma informację, że USA znają pozycje Państwa Islamskiego, ale nie bombardują go.6030093-siergiej-lawrow-900-713Rosja ma informację, że USA znają specyficzne punkty lokalizacyjne „Państwa Islamskiego” (ekstremistycznej organizacji zakazanej w Rosji), ale nie wydają rozkazu ostrzelania pozycji „IS”, powiedział minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.

W programie „Sunday Times” na kanale „Channel 1”, Ławrow powiedział, że rząd Stanów Zjednoczonych „nie był początkowo bardzo ostrożny w tworzeniu koalicji, lub spiskował w kierunków celów, które nie były zadeklarowane”.

Wg szefa MSZ Rosji, koalicja powstała spontanicznie, „w przeciągu zaledwie kilku dni zostało ogłoszone, że zawiera ona wiele krajów i wtedy rozpoczęto ostrzały”.

Ławrow powiedział, że analiza operacji lotniczych w krajach zawartych w koalicji „tworzy dziwne wrażenie” – tak jakby w uzupełnieniu do zwalczania „IS” – „jest jeszcze coś, co jest problemem koalicji”.

Minister powiedział: „Mam nadzieję, że nikogo nie rozczaruję mówiąc, że niektórzy z naszych kolegów z napływającej koalicji państw mają informację, gdzie konkretnie, i na jakich pozycjach, jest osadzone „IS” i inne mniejsze jednostki, ale dowódca koalicji (USA) nie daje zgody na strzelanie do nich”.

Źródło: http://www.pnp.ru/news/detail/97168

Tłum. Girion

Reklamy

  • 841,375 wyświetleń
%d blogerów lubi to: