Petru i Kukiz za przyjęciem uchodźców

7

10 września 2015 - autor: G

Ryszard Petru, lider Nowoczesnej, przekonuje, że „obowiązkiem Polaków jest przyjmowanie uchodźców”. Według polityka obowiązek ów wynika z tego, iż Polacy wielokrotnie byli w takiej sytuacji oraz wyznają wartości, które to nakazują.danger

Jak pisze Petru:

Naszym obowiązkiem jest przyjmowanie uchodźców. To nie tylko kwestia tego, że wielokrotnie byliśmy w podobnej sytuacji ale także wartości, które wyznajemy. Nie możemy pozostawić samym sobie ludzi, którzy przez wojnę i prześladowania muszą uciekać z domów.

Nie wystarczy przecież zaprosić ich do Polski – trzeba im zapewnić szkoły i zajęcie. W Polsce żaden z rządów nie przygotował takiego systemu. Nie mamy opracowanej żadnej sensownej polityki w tej sprawie. Przyjmując jednak niewielką ilość osób, będziemy musieli stopniowo taki system wypracować.

Według Ryszarda Petru polski rząd powinien:

§ Uruchomić nowe ośrodki potrzebne na 2-3 krotne zwiększenie liczby uchodźców.

§ Poprawić standard ośrodków dla uchodźców tam, gdzie jest to potrzebne.

§ Zapewnić w ośrodkach opiekę psychologiczną na odpowiednim poziomie (w wielu miejscach zajmują się tym osoby nie mające odpowiednich kompetencji profesjonalnych i językowych);

§ Zapewnić terapię dla osób cierpiących na PTSD;

§ Zapewnić w ośrodkach naukę języka polskiego dla dorosłych;

§ Uruchomić szybką ścieżkę na granty dla organizacji społecznych i pozarządowych służące integracji uchodźców w społeczności.

Źródło: ryszardpetru.blog.pl

Paweł Kukiz również wypowiedział się w gorącym temacie uchodźców. Muzyk stwierdził, że początkowo był przeciwnikiem sprowadzania do Polski imigrantów, aczkolwiek zmienił zdanie widząc materiały przedstawiane w mediach.

Kukiz odniósł się między innymi do apelu papieża Franciszka, który zaproponował, by każda parafia przyjęła chociażby jedną rodzinę uchodźców. Watykan rozpoczął kampanię deklarując, że przyjmie dwie rodziny do dwóch parafii.

Kukiz mówił:

Bardzo dobry apel i rzeczywiście Kościół powinien brać udział przy tej całej akcji zaopiekowania się ludźmi. Ja pani powiem szczerze, że ja na początku byłem bardzo zadeklarowanym wrogiem sprowadzania uchodźców, natomiast zdjęcia, które widziałem, te zwłoki dzieci wyjęte, niesione przez żołnierzy to jest wstrząsające i rzeczywiście, jeżeli policzy się te dwa tysiące ludzi, mamy w Polsce chyba około 10 tys. parafii, to jest też ogromne zadanie Kościoła, to jest działalność nie tylko misyjna, ale działalność charytatywna, czynienie dobra.

Z jedną rzeczą trzeba uważać, jest kilka zagrożeń, po pierwsze żeby do tych dwóch tysięcy nie dopisano wkrótce dwóch zer. Druga sprawa, by te ośrodki, by nie tworzono ośrodków dla uchodźców, w których znajdą się oni jakiejś wielkiej masie.

Mówił muzyk dodając, że warto „monitorować osoby” w czym mogłyby pomóc „nawet amerykańskie służby”.

Rzecz, która mnie osobiście irytuje to jest to, że w ogóle nie rozmawiamy na przykład o Polakach w Donbasie, o Polakach w Kazachstanie, o Polakach na Ukrainie.

Podsumował Kukiz.

Źródło: pikio.pl

Jakich dwóch tysięcy? To już dawno nieaktualne, teraz mamy przyjąć już 12 tysięcy, a pewnie i na tym się nie skończy, jak zaczną się tu zjeżdżać, a potem jeszcze ciągnąć tutaj swoje rodziny. Jakie dzieci? Przecież 75% uchodźców to mężczyźni w wieku poborowym. Oto zdjęcia niektórych z nich:

jich1

jich3

Niektórzy z tych „uchodźców” to dżihadyści z Syrii, którzy mogą wykorzystać kryzys migracyjny do infiltracji państw zachodu.

Źródło: prisonplanet.pl

Co do Franciszka, który każe być „miłosierny”, to…

bergoglio-ebrei1

y4

pope_masonic_handshake

Kim on jest, żeby mówić, co jest dla nas dobre?

Reklamy

7 thoughts on “Petru i Kukiz za przyjęciem uchodźców

 1. KLM pisze:

  Papież apeluje, papieże apelowali o różne rzeczy,swego czasu między innymi o modlitwę za Fuhrera.

  Polubienie

 2. krzych pisze:

  Kukiz i Petru ulegli zwiedzeniu medialnym,ktore nie pokazuje calej prawdy o uchodzcach i konsekwencjach pozniejszych….

  Polubienie

  • Cupak pisze:

   Ja bym powiedział, że oni działają dla pewnego lobby(wiadomo jakiego, agendy Nowego Porządku Świata), niż że ulegli zwiedzeniu medialnemu bo kto jest już często w TV albo na wysokim stanowisku to nie mówi to co myśli tylko to co trzeba mówić owcom na dole, bo inaczej dawno skończyłby swoją karierę.

   Polubienie

 3. Voyk pisze:

  http://pikio.pl/wlochy-imigranci-zbiorowo-zgwalcili-szefowa-placowki-imigracyjnej/

  To są muzułmanie. Oni będą zabijać chrześcijan, bo w ten sposób „osiągną zbawienie” . Ale o tym się w telewizji nie mówi…

  Polubienie

 4. Precz z... pisze:

  Dzisiaj koleś z nowoczesnej chciał podpis pod jego komitetem. Odpowiedziałem napewno nie a on zapytał: na kogo pan chce głosować? a ja odp. na adolfa Hitlera i sie odczepił. Powiedziałem to zeby mu zrobić Gula

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • 841,375 wyświetleń
%d blogerów lubi to: