Szatan zostanie doszczętnie zniszczony i przestanie istnieć

3

8 września 2015 - autor: G

Anioły nie są istotami nieśmiertelnymi, ale wiecznymi, których życie jest podtrzymywane przez moc Bożą. Czy istoty duchowe mogą ulec destrukcji? Tak.

fay1

A w ich synagodze był człowiek [mający] ducha nieczystego, który zawołał: Ach, cóż my z tobą mamy, Jezusie z Nazaretu? Przyszedłeś nas zniszczyć? Wiem, kim jesteś: Świętym Boga. Mk 1:23-24

Występuje tam greckie słowo appolumi, które oznacza: zniszczyć całkowicie, kompletna destrukcja, zakończenie istnienia. To samo słowo zostało użyte w odniesieniu do zniszczenia osób i miejsc. Na przykład:

A faryzeusze, wyszedłszy, naradzali się przeciwko niemu, w jaki sposób go zgładzić. Mt 12:14

Tak, byty duchowe mogą ulec kompletnemu zniszczeniu. Teraz wróćmy do szatana. Pismo jest całkowicie jasne.

Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę. Rdz 3:15

Werset ten odnosi się do szatana, jako to węża. Zmiażdżenie głowy oznacza całkowitą śmierć, zniszczenie, zakończenie istnienia. Dokona się to przez Chrystusa.

A Bóg pokoju wkrótce zetrze szatana pod waszymi stopami. Łaska naszego Pana Jezusa Chrystusa [niech będzie] z wami. Amen. Rz 16:20

Greckie słowo, które ukrywa się pod tłumaczeniem „zetrzeć”, to suntribo, które oznacza: zmiażdżyć, całkowicie zniszczyć.

Ponieważ zaś dzieci są uczestnikami ciała i krwi, i on także stał się ich uczestnikiem, aby przez śmierć zniszczyć tego, który miał władzę nad śmiercią, to jest diabła. Heb 2:14

Słowo „zniszczyć” pochodzi tu od greckiego katargeo, które pochodzi od korzenia argeo, co oznacza: uczynić całkowicie bezużytecznym. Może również znaczyć: obalić, zaprzestać, wydalić, całkowicie zniszczyć. Chrystus całkowicie zniszczy szatana.

Zbezcześciłeś moją świątynię z powodu mnóstwa swoich win, przy niegodziwym swoim handlu. Dlatego wywiodłem z ciebie ogień i ten cię strawił; obróciłem cię w popiół na ziemi na oczach wszystkich, którzy cię widzieli. Wszyscy, którzy cię znali pośród ludów, zdumiewali się nad tobą; stałeś się odstraszającym przykładem, przepadłeś na wieki. Ez 28:18-19

Ten rozdział Księgi Ezechiela mówi o tym, że szatan został zrzucony na ziemię. Jaki będzie jego koniec? Powyższe wersety nie zostawiają wątpliwości. Występuje tam hebrajskie słowo abad, które oznacza: zniszczyć, zginąć.

Szatan będzie zniszczony za swą rebelię. Karą za popełnienie umyślnego grzechu jest śmierć.

Zatem skoro szatan będzie zniszczony (co jak co, ale sprawca zła) i Biblia tak jasno o tym mówi, to dlaczego uważa się, że potępieni ludzie będą torturowani za grzechy w wiecznym piekle?

Na podstawie: http://www.bibleresearch.org/articles/a9pws.htm

Opracowanie: Girion

Reklamy

3 thoughts on “Szatan zostanie doszczętnie zniszczony i przestanie istnieć

 1. Fujiwara pisze:

  Apokalipsa Jana 20 ; 10 A dyjabeł, który je zwodził, wrzucony jest w jezioro ognia i siarki, gdzie jest ona bestyja i fałszywy prorok; i będą męczeni we dnie i w nocy, na wieki wieków.

  Nic dodać, nic ując.

  Polubienie

  • Girion pisze:

   https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/08/13/manipulacja-w-przekladach-biblii-odnosnie-wiecznego-piekla-owlam-aion-i-aionios/

   ctrl + F i wpisz „20:10”

   „na wieki wieków” to aiōn, skończony okres czasu, mający początek i koniec. W innym wersecie biblijnym aiōn oznaczał 3 dni. Owszem, znaczy „na wieki wieków”, ale w odniesieniu do Boga i życia wiecznego, które daje. W dodatku „męczeni” oznacza w tłumaczeniu tego słówka greckiego „testowani”, tak jak srebro się testuje, jak nie będzie wystarczająco szlachetne to pryśnie, tak jak diabeł przy Bogu.

   w dodatku, nic nie powiesz na te 4 (chyba, albo 5) wersety? Czy obietnica zmiażdżenia głowy nie oznacza całkowite zniszczenie? Spróbuj komuś zmiażdzyć głowę, czy będzie istniał…

   Masz jeden werset z apokalipsy przeciwko 50-cio większej liczbie wersetów przeciwko, w tym wielu bardzo oczywistym. Pismo chyba całościow brac trzeba.

   Polubienie

  • Cupak pisze:

   @Fujiwara

   Do tego samego jeziora ognia została wrzucona także sama śmierć i całe piekło(hades), jej też się należą wieczne męki i tortury bo zabiła większość ludzi 😀 ? (żart), można to oczywiście brać dosłownie i wyjdzie nam wtedy, że śmierć to taki kościotrup z kosą, który ma świadomość swoich poczynań.

   „I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.” Objawienie 20:14

   Można i prawidłowo że jezioro ognia to metafora dla całkowitego zniszczenia bądź wyeliminowania przez Stwórce pewnych procesów, np. następstwa grzechu jakim jest śmierć, śmierć to inaczej brak świadomość utożsamiania z przebywaniem w Hadesie nie mylić z Otchłanią bez dna(Tartar) gdzie czekają upadłe anioły.

   „Jeżeli bowiem Bóg aniołom, którzy zgrzeszyli, nie odpuścił, ale wydał ich do ciemnych lochów Tartaru, aby byli zachowani na sąd” 2 List Piotra 2:4

   https://napoczatkuslowo.wordpress.com/2015/08/19/wieczne-meki-piekielne-czy-wieczna-smierc/

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • 841,030 wyświetleń
%d blogerów lubi to: