Kościół katolicki dyskryminuje kobiety

6

6 września 2015 - autor: G

Skąd takie wypowiedzi Klemensa, Tertuliana, Tomasza z Akwinu i innych? Wszyscy ci ludzie starali się mocno, by „zasłużyć sobie” na zbawienie poprzez wyrzeczenie się doczesności, co jest niezgodne z Biblią. Pismo potępia celibat. Jako że popęd seksualny wciąż działał, a sami dobrowolnie wyrzekli się małżeństwa, pojawił się u nich pogląd, że kobieta to diabeł, który ciągnie ich na samo dno piekielnych czeluści. Enigma rozwiązana, ot co 😉

Oto ich wypowiedzi:

DyskryminacjakobietwhistoriiKRK

Reklamy

6 thoughts on “Kościół katolicki dyskryminuje kobiety

 1. Maciej pisze:

  Rodzaju 1:27
  Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę.
  Ten jeden cytat z Biblii niszczy wszystkie te zdania „ojców kościoła”
  Szalom!

  Polubienie

 2. Anne. pisze:

  Girionie wynika z tego że obrażali naszego Stwórce .Bóg jest nieomylny ,całe Jego stworzenie jest doskonałe ,a za swoje słabości ,pokusy oskarżali kobiety -dzieło Stwórcy.Niezła szkoła ,odsunąć ,zbezcześcić ,obrzydzić ,zniszczyć ,a w razie porażki jest kogo oskarżyć.Z Bogiem Girionie.

  Polubienie

 3. adi pisze:

  Dobrze, ale patrz na kontekst konkretnych słów i reszty Pisma – gdzie także 1 Tym. 4 A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich,
  (3) Którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich, przyjmowania pokarmów, które stworzył Bóg, aby wierzący oraz ci, którzy poznali prawdę, pożywali je z dziękczynieniem.

  Przymus celibatu dla duchownych to nauka demoniczna. Jak zabronisz czegoś zgodnego z naturą, to będą się dziać rzeczy nienaturalne – vide szereg skandali seksualnych, pedofilskich w kręgach KK. Skala grzechów tego typu jest większa tam gdzie się wymusza celibat na duchownych, w KK i podobnych do niego wyznaniach.
  http://www.moriel.org/five-questions/33-questions-for-catholics/740-doctrine-of-demons-4.html

  Polubienie

 4. Anne. pisze:

  Tu chodzi o władze ,czyli majątek kościoła.Nawet wśród sióstr zakonnych istnieje podział na te które wniosły większy posag i te biedniejsze .Już tam istnieją podziały.A jeśli chodzi o Watykan ,dostał bana od swoich braci w wierze za swoje poczynania.Skoro im przyznał ziemie ,więc niech się z nimi męczy , na swoim terenie ,na terenie gdzie ma największą władzę.Bądżmy tolerancyjni w stosuku do nich ,zachęcajmy ich do powrotu.Z Bogiem kochani.

  Polubienie

 5. Daniel pisze:

  Slyszalem od zaprzyjaznionego protestanta baptysty (a ten z kazania pastora baptystycznego ) ze Stalina otaczala grupka zaufanych baptystow. Nigdzie tego nie moge znalezc w necie.
  Czy ktos slyszal o tym? Dodam ze ufam tej osobie od ktorej to uslyszalem
  I co sadzicie na ten temat?
  W koncu to pomoc zlemu choc ten pastor to interptretowal jako okazanie milosci blizniemu w tym przypadku dyktatorowi.

  Polubienie

 6. zagubionaowca pisze:

  🙂 dobre, cytaty wymiatają:D Teraz jest jasne, czemu Pupa Franciszek popiera homoseksualistów;-)
  A swoją droga, do dziś wielu mężczyzn mających problemy z płcią przeciwna zaciera ręce czytając te mądrości:-)

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • 841,030 wyświetleń
%d blogerów lubi to: