Na okładce katolickiej Biblii Poznańskiej znajdują się okultystyczne symbole

9

25 sierpnia 2015 - autor: G

Czy wiedziałeś, że na okładce katolickiej Biblii Poznańskiej znajdują się okultystyczne symbole?

pol_pl_PISMO-SWIETE-STARY-I-NOWY-TESTAMENT-BIBLIA-POZNANSKA-2739_1

#1 Krzyż znajdujący się pośrodku to tzw. krzyż grecki. Od wieków, w różnych wariacjach, w symbolice różnych religii, związanej z czterema stronami świata. Bywa również wpisywany w okrąg, jako krzyż kolisty zwany też krzyżem słonecznym (jeden z najstarszych symboli solarnych Indoeuropejczyków, symbol światła i słońca u ludów azjatyckich, symbol cyklu rocznego i związku Nieba z Ziemią). Związany z symboliką koła, symbolizował siłę, cztery strony świata, i dwie przenikające się formy bądź cztery równosilne wartości.

Co ciekawe, nie jest to krzyż łaciński, na którym według tradycji umarł Chrystus.

#2 Gdyby usunąć ten krzyż całkowicie, to pozostałoby samo oko. Tak, dokładnie. Symbolikę oka używa też amerykańska telewizja CBS. Spójrzmy:

Symbolika ta również jest używana w teledyskach produkowanych przez okultystów:

Wszechwidzące oko – symbol władzy i wszechwiedzy. Odnosi się do Lucyfera. Spójrz jeszcze raz dokładnie na okładkę tej Biblii i na obrazek poniżej:

pol_pl_PISMO-SWIETE-STARY-I-NOWY-TESTAMENT-BIBLIA-POZNANSKA-2739_1

Pytanie jest takie: kto chciał, i jaki miał w tym cel, by na okładce bądź co bądź Biblii, umieszczać okultystyczne symbole?

Opr. Girion

Reklamy

9 thoughts on “Na okładce katolickiej Biblii Poznańskiej znajdują się okultystyczne symbole

 1. KLM pisze:

  Mam taką biblię 🙂 kupiłem ją kilka lat temu, kiedy odchodziłem powoli z katolicyzmu. Pełno w niej niestety komentarzy i objaśnień katolickich, no i oczywiście apokryfy, więc leży tylko na półce.

  Polubienie

  • Girion pisze:

   Ja osobiście czekam na Uwspółcześnioną Biblię Gdańską (na całość, nie tylko na NT + Psalmy + Ks. Przysłów). NBG to gniot po całości (tam ponoć piszą w ewangelii: „To oznacza ciało moje”). BT i BP wiadomo, z powszechnie znanych względów, w BW też są błędy.

   Polubienie

  • KLM pisze:

   Również czekam na Uwspółcześnioną Biblię Gdańską 🙂 Obecnie korzystam z Warszawskiej pomimo błędów, ale jak tylko wyjdzie cała Gdańska to z pewnością przy niej zostanę.

   Polubienie

  • Magdalena pisze:

   Napisz proszę, gdzie można kupić całość. NT mam.

   Polubienie

  • KLM pisze:

   Magdaleno, jeszcze nie ma całości UBG, ale z tego co wiem pracują nad nią.

   Polubienie

  • Magdalena pisze:

   Rozumiem 🙂 dzięki.

   Polubienie

 2. Cupak pisze:

  Ja mam kilka wersji i też wersję poznańską i muszę powiedzieć, że nie ma w niej niektórych błędów, które są np. w warszawskiej.

  Mateusza 8:29 – „A oto zakrzyknęli, mówiąc: Cóż my z tobą mamy, Jezusie, Synu Boży? Przyszedłeś tu przed czasem, dręczyć nas?„ – Biblia Gdańska

  Mateusza 8:29 ” I naraz krzyknęli: Czego chcesz od nas, Synu Boży, przyszedłeś tutaj przed czasem, aby nas dręczyć” – Biblia Poznańska

  Mateusza 8:29 „I poczęli krzyczeć tymi słowy: Cóż my mamy z tobą, Synu Boży? Przyszedłeś tu przed czasem dręczyć nas?” – Biblia Warszawska

  Mateusza 8:29 „Zaczęli krzyczeć: «Czego chcesz od nas, , Synu Boży? Przyszedłeś tu przed czasem dręczyć nas?»” Biblia Tysiąclecia

  Nowe przekłady pomijają nie tylko słowo „Jezus” ale i przecinki bez których wprowadzają ludzi w błąd, że Jezus będzie dręczył ludzi i demony całą wieczność.
  Z przecinkiem w wersji gdańskiej i poznańskiej mamy wyraźny rozdział od „przyszedłeś tu przed czasem” a „dręczyć nas?” Co pokazuje że chodzi o dręczenie tylko tam i w tamtym szczególnym momencie jak Jezus rozmawiał z demonami, a nie w przyszłości w jeziorze ognia, które miałoby być miejscem wiecznych męczarni i katuszy, tak jak to niektórzy błędnie interpretują i dają na potwierdzenie piekielnych katuszy.

  Polubienie

 3. krzych pisze:

  wszechwidzace oko sfotografowalem nad glownym wejsciem do kosciola katolickiego sw. Jozefa w swidnicy

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • 840,478 wyświetleń
%d blogerów lubi to: