36 kłamstw, które wmawiają sobie Amerykanie, by uniknąć konfrontacji z rzeczywistością

5

14 sierpnia 2015 - autor: G

Czy zauważyliście niesamowite oderwanie od rzeczywistości wśród współczesnych mas? „Zaprzeczenie” jest tym, co trzyma każdy sektor dzisiejszego świata: medycynę, finanse, edukację, wiarę i inne. Problem pojawia się, gdy kłamstwo spotyka się z rzeczywistością. 

Codziennie jednak Amerykanie korzystają z własnej ułudy, powtarzając te kłamstwa, jak gdyby były prawdą:

1. Wszystkie leki zatwierdzone przez FDA są bezpieczne do użytkowania w każdej kombinacji, gdyż FDA chroni ludzi.

2. Cena jedzenia idzie w górę, ponieważ inflacja jest naturalną siłą, której nie można zatrzymać.

3. Media mainstreamowe mówią mi prawdę, jeśli chodzi o światowe wydarzenia.

4. Chemiczne dodatki do żywności są sprawdzane jeśli chodzi o bezpieczeństwo, zanim są szeroko rozprowadzane do zastosowania w produktach.

5. Możemy wypompować całą wodę gruntową, gdyż się nigdy nie kończy.

6. Możemy też wykorzystać wszystkie paliwa kopalne, gdyż one również się nigdy nie kończą. Czemu mielibyśmy się martwić?

7. Jeśli zdarzy się coś złego w przypadku klęsk żywiołowych lub jakiejś awarii w kraju, rząd zaopiekuje się mną.

8. Nieważne skąd pochodzi jedzenie tak długo, jak jest tanie i smaczne.

9. GMO musi być bezpieczne, gdyż kilku naukowców opłaconych przez przemysł biotechnologiczny uznało, że GMO jest bezpieczne. W ten sposób został osiągnięty „konsensus naukowy”.

10. Dług rządu nie ma znaczenia, gdyż rząd może po prostu w każdej chwili stworzyć więcej pieniędzy, kiedy tylko chce.

11. Rtęć w szczepionkach musi być bezpieczna dla dzieci, CDC i FDA nie pozwoliłyby stosować jej, jeśli miałaby być niebezpieczna.

12. Produkty organiczne to strata pieniędzy. Kupię produkty po pestycydach i herbicydach, gdyż koszt leczenia raka, na którego będę cierpiał 20 lat później, będzie pokryty przez Obamacare.

13. Historia nauczana w publicznych szkołach jest prawdziwa i dokładna. Kolumb był również najlepszym przyjacielem Indian!

14. Połykanie fluoru jest dobre dla dzieci. Dlatego miasta dodają fluor do wody z wodociągów publicznych.

15. Szczepionki na grypę zapobiegają grypie. Dlatego ulotki informacyjne dla szczepionek przeciwko grypie otwarcie stwierdzają, że nie ma naukowych dowodów na poparcie jakiegokolwiek wniosku, że szczepionka przeciw grypie zapobiega grypie.

16. Wszystko, co ma metkę „naukowe” musi być prawdziwe. Nauka nigdy nie jest fałszowana przez skorumpowanych naukowców lub agendy korporacyjne. Naukowe wnioski nie są nigdy błędne.

17. Globalny ekosystem może sobie poradzić z nielimitowanymi zanieczyszczeniami człowieka bez żadnych konsekwencji! Możemy więc pakować mnóstwo toksyn w środowisko.

18. Promieniowanie telefonów komórkowych jest nieszkodliwe. Dlaczego to wiemy? Firmy produkujące telefony również zatrudniły naukowców.

19. Jeśli każdy inna osoba coś robi, to musi to być szczytna rzecz. Przecież, jak tak wiele osób może być w błędzie?

20. Nie potrzebujemy gromadzić żywności na „czarną godzinę”, gdyż w każdej chwili możemy coś sobie kupić w sklepie.

21. Nie musimy się martwić o wirus Ebola, ani o żadną inną infekcję w USA, gdyż firmy od razu stworzą szczepionkę, która działa na 100% bez żadnych skutków ubocznych.

22. Lokalne oddziały policji wymagają samochodów pancernych i kamizelek kuloodpornych, gdyż wojna z narkotykami tego wymaga.

23. Jeśli kupuję coś we „Whole Foods” to musi to być zdrowe, bez jakichkolwiek toksyn lub metali ciężkich.

24. Mój głos naprawdę liczy się w wyborach. Żyjemy przecież w demokracji, gdzie ludzie mają władzę nad rządem!

25. Moje rachunki oszczędnościowe itp., są perfekcyjnie bezpieczne, choćby nie wiem co się stało, gdyż mój bank jest ubezpieczony przez „Federal Deposit Insurance Corporation”.

26. Surowe produkty mleczne są niebezpieczne i śmiertelne, bo FDA tak mi powiedziała. Ci cholerni farmerzy, którzy to sprzedają, powinni być pozamykani we więzieniach!

27. Mój onkolog zalecił mi chemioterapię tylko dlatego, że troszczy się o mnie, a nie dlatego, że jego klinika zarabia na tym kokosy!

28. Rząd nie zbiera moich rozmów telefonicznych i nie czyta moich maili. Po co mieliby to robić? Przecież nic złego nie zrobiłem…

29. Komercyjne karmy dla psów są zdrowe i pożywne. Badania nad nimi przeprowadzone w Chinach są również godne zaufania, a karma nie zawiera takich składników jak ołów.

30. Jedyną drogą, by zapobiec chorobom, jest szczepienie! Witamina D i wzmacnianie układu odpornościowego nie ma nic do rzeczy.

31. Po tym jak spłaciłem mój dom, mam go na własność (pomyśl jeszcze raz: podatek od nieruchomości – to jest kluczowe – przestań płacić ten podatek i szybko zorientujesz się, kto jest tak naprawdę posiada twój dom).

32. Google nic złego nie robi. Natomiast fakt, że tworzy m.in. super-człowieka z czipem w mózgu jest nieznaczący. Nie ma się nad czym martwić.

33. Rak jest spowodowany całkowicie przez pecha (lub palenie) i nie ma nic do czynienia z jedzeniem, jakie spożywam lub chemikaliami w moim otoczeniu.

34. Promieniowanie z Fukushimy nie było takie złe. Fakt, było o wiele razy większe niż to z Czarnobyla, ale władze mówią, że nie mamy się o co martwić.

35. Autyzm nie jest spowodowany przez szczepionki. Naukowiec z CDC przyznał się do ogromnej konspiracji oszustwa. Ale nie należy wierzyć w powiązanie szczepionek z autyzmem.

36. Każdy produkt opisywany jako „organiczny” jest automatycznie wolny od toksycznych metali ciężkich i innych zanieczyszczeń.

Źródło: http://www.naturalnews.com/046776_popular_lies_Americans_state_of_denial.html

Tłum. Girion

Reklamy

5 thoughts on “36 kłamstw, które wmawiają sobie Amerykanie, by uniknąć konfrontacji z rzeczywistością

 1. KLM pisze:

  Czyli tak zwane lemingi 🙂 To dotyczy ogólnie szeroko pojętej kultury zachodniej.

  Polubienie

 2. adi pisze:

  „Mój głos naprawdę liczy się w wyborach. Żyjemy przecież w demokracji, gdzie ludzie mają władzę nad rządem!” – ubóstwianie idei demokracji jest mocno transportowane do nas z usa – praktycznie widać jak jest jednak szereg yntelektualistów zrobiło sobie bożka z teorii demokracji – jakby miała być jakimś remedium na wszystkie problemy społeczne, coś jak komunizm i socjalizm – bożek z państwa – taka wieloręka sziva do opiekowania się (faktycznie kontrolowania) wszystkim. Idee i duchowości elit mają duużu wpływ na życie i gospodarkę – jednak społeczeństwo zwykle budzi się dopiero wtedy – gdy brak żywności lub papierków w portfelu… -a wtedy zwykle przychodzi jakiś „zbawiciel” i dalej to samo…

  Polubienie

  • NIEWIESZKTOTO pisze:

   Demokracja nie jest dobra, bo gdy wszyscy mają władzę-to nie ma jej nikt. Możesz się i starać o bycie prezydentem w Polsce, ale co z tego, gdyż i tak nie będziesz mógł nic sam załatwić XD

   Polubienie

 3. adi pisze:

  3 6stki = 36 = 666

  Polubienie

 4. Matko! Ten absurdalny stek bzdur! Ludzie w to na prawde wierzą? Naiwni, głupi, czy posiadający ślepą wiarę w swój kraj? Nie rozumiem…

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • 840,838 wyświetleń
%d blogerów lubi to: