USA – kraj rządzony przez idiotów

16

12 sierpnia 2015 - autor: G

USA – kraj rządzony przez idiotów. Poniżej 11 takich „absurdów”.

1. Jeśli możesz być aresztowanym za polowanie lub łowienie ryb bez licencji, ale nie możesz za przebywanie w kraju nielegalnie, to żyjesz w kraju rządzonym przez idiotów.

2. Jeśli musisz mieć zgodę rodziców, by iść na wycieczkę szkolną, lub wziąć aspirynę w szkolę, a nie musisz jej mieć, by poddać się zabiegowi aborcji, to żyjesz w kraju rządzonym przez idiotów.

3. Jeśli musisz dać się zidentyfikować, by wejść na pokład samolotu, wypożyczyć książkę w bibliotece, a nie musisz, gdy głosujesz w wyborach do rządu, to żyjesz w kraju rządzonym przez idiotów.

4. Jeśli rząd chce zakazać praworządnym obywatelom posiadania magazynków broni z więcej niż 10 nabojami, ale daje 20 samolotów wojskowych F-16 szalonym dowódcom w Egipcie, to żyjesz w kraju rządzonym przez idiotów.

5. Jeśli w największym mieście możesz kupić 2 puszki 16-uncjowe napoju gazowanego (soda), a nie możesz kupić jednej puszki napoju 24-uncjowego, bo możesz być otyły, to żyjesz w kraju rządzonym przez idiotów.

6. Jeśli 80-letnia kobieta musi rozebrać się do przeszukania przez TSA, a kobieta w hidżabie (kobiecy strój muzułmański) podlega jedynie przeszukaniu szyi i głowy, to żyjesz w kraju rządzonym przez idiotów.

7. Jeśli twój rząd myśli, że najlepszym sposobem na wyeliminowanie bilionów dolarów długu jest wydanie bilionów więcej, to żyjesz w kraju rządzonym przez idiotów.

8. Jeśli siedmioletni chłopiec może być wyrzuconym ze szkoły za nazwanie swojego nauczyciela „słodki” (cute), a uczestniczenie w lekcjach różnorodności i odkryć seksualnych jest całkowicie dopuszczalne, to żyjesz w kraju rządzonym przez idiotów.

9. Jeśli osoby ciężko pracujące spotykają się z wyższymi podatkami i większą ingerencją rządu, podczas gdy bezrobotni są nagradzani kartami EBT, czekami WIC, opieką zdrowotną (Medicaid), mieszkaniami socjalnymi i darmowymi telefonami komórkowymi, to żyjesz w kraju rządzonym przez idiotów.

10. Jeśli plan rządu mający na celu przywrócenie ludzi do pracy to zachęcenie niepracujących 99 tygodniami czeków dla bezrobotnych oraz brakiem wymagania zaświadczenia, iż składali podania, ale nie mogą znaleźć pracy, to żyjesz w kraju rządzonym przez idiotów.

11. Jeśli pozbawienie możliwości obrony sprawia, że czujesz się bardziej „bezpiecznie”, to żyjesz w kraju rządzonym przez idiotów.

Źródło: http://fellowshipoftheminds.com/2014/09/05/11-ways-to-know-when-you-live-in-a-country-run-by-idiots/

Tłum. Girion

Reklamy

16 thoughts on “USA – kraj rządzony przez idiotów

 1. copiek pisze:

  Nie wiecie może co się dzieje ze stronką detektyw.pl?

  Polubienie

  • Girion pisze:

   Nie ma takiej strony, jest co najwyżej detektywprawdy.pl, jeśli o to chodzi.

   Polubienie

  • copiek pisze:

   No własnie o ta stronkę mi chodzi. Od kilku dni nie można na nia wejsć.

   Polubienie

  • Maciej pisze:

   Strona działa dobrze, może masz jakieś problemy z internetem?
   Co ci się pojawia jak próbujesz wejść?

   Polubienie

  • copiek pisze:

   Z internetem niie ma problemu. Wyswietla sie to –
   [403] Forbidden : Dostęp zabroniony

   Zapytanie odrzucone przez serwer. Nie masz dostępu do / na tym serwerze.

   You don’t have permission to access /

   Polubienie

  • Girion pisze:

   Zapytanie odrzucone przez serwer. Nie masz dostępu.
   You don’t have permission to access.

   u mnie to samo. a co to za strona, bo wczesniej o niej nie slyszalem…

   Polubienie

  • copiek pisze:

   detektywprawdy.pl,

   Polubienie

  • Maciej pisze:

   Girionie, Copiekowi chodzi o detektywa Prawdy, a nie detektywa.pl. pomylił się, napisał już o tym.

   Polubienie

  • Maciej pisze:

   Copiek’u, nie masz dostępu do strony, nie wiem, może admin ograniczył serwer?
   U mnie działa dobrze. Zapytaj się detektywa na jego e-mail, albo na forum-chrześcijan.pl

   Polubienie

  • copiek pisze:

   Prawdopodobnie zabronił mi dostępu na stronkę po mojej wypowiedzi. Napisałem, że trocheę odlatuje w temacie pochwycenia i to wszystko. Zauwazyłem, że z adminem trzeba się ze wszystkim zgadzać i bardzo derlikatnie to niego podchodzić bo choćby najmniejsza jego krytyka sprawia, że chłop sie puszy i nie może tego strawić. Czy to jest postawa nowonarodzonego chrześcijanina?

   Polubienie

  • Girion pisze:

   Odnośnie pytania: chyba nie. Taki temat, jak porwanie, jest niewątpliwie kością niezgody. Jednak nie warto zabierać głosu innym tylko dlatego, że mają inne zadanie i wyrażają je kulturalnie, konstruktywnie i umieją czytać ze zrozumieniem.

   Polubienie

  • Daniel pisze:

   Przyznać trzeba, że pan Detektyw jest bardzo wrażliwy na krytykę… każdy ma swoje wady. Wiara w porwanie jest promowana przez hollywood, w ogóle – „kulturę”, mainstreamowe kościoły protestanckie (które są bardziej filozofią i psychologią z jakąśtam oprawą a nie nawet religią) i inne grupy, często zwiedzione w wielu kwestiach. Dobrze, że chociaż pan Detektyw przejrzał na oczy w sprawie charyzmatyków – oby i tu dostrzegł swoje błędy, które każdy z nas popełnia…

   Polubienie

  • copiek pisze:

   Zgadzam sie w pełni z tym co napisałeś. A odnośnie strony detektywprawdy.pl mam przeczucie, że admin zaczyna tworzyć tam ściśle zamknięta grupę poklepujących się wzajemnie po plecach członków gdzie wszyscy muszą mieć jedno zdanie, inni są poprostu autowani.

   Polubienie

 2. Angelika pisze:

  Do Copiek
  „odnośnie detektywprawdy.pl mam przeczucie, że admin zaczyna tworzyć tam ściśle zamknięta grupę poklepujących się wzajemnie po plecach członków gdzie wszyscy muszą mieć jedno zdanie, inni są poprostu autowani.”

  Pozwolę się z tobą nie zgodzić, tak samo jak zazwyczaj nie zgadzam się z Detektywem i mimo wielu ostrzeżeń wciąż tam publikuje moje wypowiedzi. W kwestii np. porwania mam honorową umowę(którą złamałam już ze trzy razy), że się nie wypowiadam już, wszakże dlatego że blog jest jego, a nie mój…
  Dziś się zresztą dowiedziałam, że blog nie służy do dyskutowania! Od tego jest forum…
  Bez odbioru… 🙂

  Polubienie

  • copiek pisze:

   Czyli lepiej się nie wypowiadac i siedzieć cicho. Niech odrazu najlepiej wyłączy jakiekolwiek komentowanie i będzie cacy. Nie ma to jak siedzieć i przytakiwać, parodia.

   Polubienie

 3. mgrabas pisze:

  mi strona http://detektywprawdy.pl/ otwiera się bez ograniczeń, podobnie w trybie dostępu szyfrowanego https://detektywprawdy.pl/
  jeśli administrator strony blokuje dostęp wybranym adresom IP, zawsze można próbować wejść na taką stronę za pośrednictwem któregokolwiek z serwerów proxy

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • 840,478 wyświetleń
%d blogerów lubi to: