Jezus jest oryginalny i nie jest kopią Horusa, Mitry i innych pogańskich bogów

3

11 sierpnia 2015 - autor: G

Ateiści zwykli mówić, że Jezus jest mitem, zwykłą kopią bóstw solarnych, datowanych w różnych kulturach na długo wcześniej. Jednak nie zadali sobie na tyle trudu, by zbadać te pseudo-„dowody”. Mieszają oni też rzymski katolicyzm z biblijnym chrześcijaństwem, co prowadzi do wielu błędów w rozumieniu pewnych rzeczy.

Historia Jezusa Chrystusa jest jedna i niepowtarzalna. 

Ateiści podają następującą listę:

Jezus Mało oryginalny

Bogowie, którzy zmarli na krzyżu męczeńską śmiercią.

1. Jezus – Nazaret
2. Kryszna – India
3. Sakia – India
4. Iva – Nepal
5. Indra – Tybet
6. Mitra – Persja, ur. 25 grudnia, główny prekursor mitu o Chrystusie
7. Tammuz – Babilonia
8. Criti – Chaldea
9. Attis – Frygia
10. Baili – Orissa
11. Thules – Egipt
12. Orontes – Egipt
13. Zbawiciel z Witoba – Telingonese
14. Hesus – zbawiciel Druidów celtyckich, ukrzyżowany jako baranek, który miał zgładzić grzechy Świata
15. Quetzalcoatl (Quexalcote) – Meksyk, ukrzyżowany w 587 r. przed Chrystusem, przybity wraz z dwoma innymi złoczyńcami do krzyża, zmartwychwstał drugiego dnia

Ukrzyżowani i zmartwychwstani:

1. Quetzalcoatl
2. Mitra
3. Bachus

Jeśli uważasz, że to pachnie manipulacją, to masz dobre przeczucie. Prawdopodobnie historia każdego z wymienionych „bogów” w znaczącym stopniu różni się od historii Jezusa. Spójrz na poniższą tabelę…

UWAGA, kliknij na obrazek i powiększ.

Jezus Biblijny-page-001Jak widać, sprawa rzekomego „pochodzenia” Jezusa od pogańskich „bogów” jest mocno wątpliwa. Ale to nie wszystko.

Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. Iz 53:5

Izajasz przepowiedział to około 700 lat przed tym, zanim się to dokonało. Mało tego, sam Jezus wypełnił ponad 300 proroctw mesjańskich ze Starego Testamentu. Czy któryś z powyższych „bogów” tego dokonał?

Reklamy

3 thoughts on “Jezus jest oryginalny i nie jest kopią Horusa, Mitry i innych pogańskich bogów

 1. Piątka pisze:

  Zapytałem Wikipedię 🙂

  *Kryszna – „Pewien myśliwy pomyłkowo uznał stopę Kryszny za część ciała jelenia i ugodził Krysznę strzałą raniąc go śmiertelnie.”

  Sakia – India – brak danych
  Iva – Nepal – brak danych
  Indra – Tybet – brak danych
  Mitra – Persja – brak danych

  *Tammuz – Babilonia – „Rozzłoszczona bogini wskazała na niego i ogłosiła, że odtąd Dumuzi będzie ją zastępował w Kur-nu-gi-a. Dumuzi po dwakroć wyrywał się z żelaznego uścisku demonów, lecz po dwakroć przegrawszy, musiał się udać do krainy śmierci.”

  Criti – Chaldea – brak danych

  *Attis – Frygia – „W momencie gdy zabrzmiała pieśń godowa, niespodzianie pojawiła się Kybele-Agdistis i zesłała na oblubieńca obłęd, wskutek czego Attis pozbawił się męskości pod drzewem sosny. Z krwi jego wyrosły kwiaty (inna wersja mówi o zamienieniu się w drzewo figowe), lecz bogini ubłagała Zeusa, by ciało Attysa nigdy nie ulegało rozkładowi i później wskrzesiła go, ażeby odtąd jako jej małżonek (lub kochanek) stał się symbolem wiecznie odradzającej się przyrody.”

  Baili – Orissa – brak danych
  Thules – Egipt – brak danych
  Orontes – Egipt – brak danych
  Zbawiciel z Witoba – Telingonese – brak danych
  Hesus – brak danych

  *Quetzalcoatl (Quexalcote) – „On zaś udał się na tratwie czy też łodzi do swojej dalekiej ojczyzny za morzem. Inna wersja legendy głosi, że na wybrzeżu Morza Wschodniego ofiarował swoje życie za ludzi spalając się na stosie ofiarnym, a jego dusza uniosła się do nieba, zamieniając się w Gwiazdę Poranną (czyli planetę Wenus), sam zaś Quetzalcoatl przeniósł się do Mictlanu.”

  Polubienie

 2. olry pisze:

  Fałsz to się zaczął od Konstantyna i bitwy przy moście w 312 r.
  Prześladowani stali się prześladowcami a nauka Jezusa poszła w las.
  Nikt tu nie neguje tego , że Jezus był naprawdę. To KK podciągnął go do tych pogańskich kultów i tradycji, wraz z całą dorobioną resztą.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • 841,375 wyświetleń
%d blogerów lubi to: