Dr Roberts, były urzędnik Białego Domu: USA odpowiedzialne za katastrofę MH17

3 sierpnia 2015 - autor: G

Były urzędnik Białego Domu, dr Paul Craig Roberts, stwierdził, że rząd USA zorganizował katastrofę Malaysia Airlines Flight MH17 w zeszłym roku, by wplątać w to Rosję.

Wg oficjalnej narracji, samolot został trafiony przez rosyjską rakietę SA, ale dr Roberts mówi, że jest to kłamstwo, udowadniając, że całe wydarzenie zorganizował Waszyngton.

Jak donosi PressTV:

W tym tygodniu Rosja użyła weta w ONZ, by zablokować projekt uchwały odnośnie ustanowienia międzynarodowego trybunału ds. katastrofy MH17, obawiając się, że fakty nie wspierają amerykańskiej propagandy, że to Rosja jest odpowiedzialna za katastrofę, a Waszyngton naciska trybunał ONZ w tej sprawie, by uzyskać pożądane wyniki.

Dr Roberts mówi:

Wierzę, że to Waszyngton jest odpowiedzialny. Nie wiem, czy to była formalna decyzja rządu, czy po prostu jakiejś jego części, ale była użyta, by wywrzeć nacisk na Rosję.

Posłużyło to, by przekonać europejczyków, by nakładać sankcje. Okazało się to też skuteczną propagandą przeciwko Rosji.

Zauważyłem, że ani Waszyngton, ani rząd w Kijowie, nie wydali informacji, które mieli. Kijów odmawia podania wiadomości o komunikacji ukraińskiej kontroli powietrza z samolotem, nie wiemy, czy samolot był odwrócony, albo ciągnięty w stronę strefy walki.

Waszyngton, który miał satelitę nad samolotem, kiedy został zniszczony, odmawia udzielenia informacji odnośnie niej. Tylko Rosja wydała jakiekolwiek informacje.

Teraz mamy fakt, że sprawozdanie z badań przeprowadzonych przez Holendrów najwyraźniej nie może być ujawnione, wygląda na to, że Waszyngton je blokuje.

A zamiast ujawnienia, mamy przecieki w mediach o tym, co Waszyngton planuje powiedzieć na temat tego, co mówi raport… i przecieki raportu, które, jak zawsze, mówią, że to Rosja jest winna.

Analityk powiedział, że holenderscy badacze zaprzeczają, że to Rosja jest winna, „ale ich zaprzeczenie nie dostają takiej uwagi, jak oskarżenia”.

Wydaje się jasne, że to mechanizm użyty przeciwko Rosji. A w końcu służy on Waszyngtonowi, i waszyngtońskiemu, marionetkowemu reżimowi w Kijowie. Tak więc jestem pewien, że to Waszyngton i Kijów są wyraźnie odpowiedzialne.

Źródło: http://www.presstv.com/Detail/2015/08/01/422875/MH17-crash-Malaysia-US-Russia-

Tłum. Girion

Reklamy

  • 841,375 wyświetleń
%d blogerów lubi to: