Sympatycy H. Kubika po raz kolejny „edytują” Biblię

33

25 lipca 2015 - autor: G

Tym razem zaatakowana została ewangelia Marka. Wcześniej, jak wiadomo, Henryk Kubik „wyrzucił” z Biblii listy Pawła, a także Dzieje Apostolskie i ewangelię Łukasza…

Czyli wyrzucono już 14 ksiąg (Paweł) + 2 (Łukasz). To daje nam 16 ksiąg. 

Ponadto, ludzie od blogera redoctobermsz, którzy podzielają te same poglądy, co ci od Kubika, odrzucają listy Piotra. Czyli już zostało odrzucone w sumie 18 ksiąg.

Teraz dodajemy ewangelię Marka, czyli 19 pism Nowego Testamentu zostało wyrzuconych. Wychodzi na to, że ci ludzie odrzucili ok. 70% NT.

To nie koniec. Na forum, H. Kubik odrzucił księgę Estery ze ST.

Rozpowszechniam apel blogera Fujiwary, cytuję:

http://zbawienie.forumotion.com/t89-sprawa-ewangelii-marka

Pokazałem hipokryzję tym co niszczyli Biblię… a oni poszli ją niszczyć jeszcze bardziej.

Bracia i Siostry, proszę każdego z was o wsparcie w walce z szatańskim atakiem na słowo żywego Boga, Jezusa Chrystusa – Biblię.

Nie mam takiego kontaktu z wami jaki chciał bym mieć, ale proszę was o to, abyście stanęli w obronie prawdy gdziekolwiek tylko nadarzy się okazja.

Z BOGIEM!

Fujiwara.

Źródło: https://radtrap.wordpress.com/2015/07/12/dlaczego-biblia-nie-jest-praktycznym-przewodnikiem-po-zyciu/#comment-10510

Tutaj toczyła się dyskusja:

„Sprawa” ewangelii Marka

Reklamy

33 thoughts on “Sympatycy H. Kubika po raz kolejny „edytują” Biblię

 1. striker3d pisze:

  pomijając to ze wiekszosc forumowiczow u Henryka to nienauczone szacunku bydło to akurat z tym dobrze Henryk robi bo trzeba WKOŃCU PRAWDE POKAZAĆ! dość juz klamstw i nawet 99% niech bedzie klamstwem wyrzucić to i pokazać 1% PRAWDY!!!

  Polubienie

  • Girion pisze:

   Jaką prawdę? Heńka? W czym Paweł nie miał racji? Że zbawienie z wiary? Jan też pisał to samo: „kto wierzy, ma życie wieczne”. Sprawa uległości władzy? Źle interpretujecie 13 Rz, Bóg mówił, że ważniejsze jest prawo boskie, nie ludzkie. Dekalog przybity do krzyża? Przecież powtórzenie przykazań znajduje się w NT.

   Mówicie, że dzisiejsze chrześcijaństwo to religia Pawłowa, głównie protestantyzm – otóż nie. Protestanci to córki kościoła-matki: Watykanu (Wielkiej Nierządnicy), sami źle interpretują niektóre wersety, np. te Pawłowe, i wychodzą im predestynacje, mówienia językami, piekła (to od KRK przejęli). A, i trójca. A Paweł pięknie wyjaśnia jej brak. Więc argument, że protestantyzm to religia Pawłowa to kłamstwo. Fakt, zrobili z chrześcijaństwa parodię, przez np. poskramianie węży, ale to nie wina Pawła, tylko ich 🙂

   Co jeszcze… pisma Pawła świetnie łączą się ze Starym Testamentem, wzajemnie się uzupełniają. Ja nie widzę tam sprzeczności żadnych.

   Polubienie

  • striker3d pisze:

   Jak to jaką prawde? Słowo Boże.
   Jezus przestrzegał przed kąkolem, skoro przestrzegał, to gdzieś ten kąkol musi być tak?
   No i wychodzi na jaw.
   A ludziom potrzebne są jedynie SŁOWA BOGA!
   One są życiem.
   Po cholere nam słowa człowieka? Nawet apostoła? No powiedzmi PO CO?
   ŻYCIEM są Słowa Boga.
   Więc bardzo dobrze że Henryk usuwa syf z Biblii niech zostaną same Słowa Boga bez niczego.
   I to będzie wtedy PRAWDZIWY POKARM wtedy każdy będzie mógł przeczytać co Bóg mówi do nas.
   młż

   Polubienie

  • Girion pisze:

   Nie chcę Cię smucić, ale w waszej „Biblii” też znajduje się kąkol, otóż są tam pisma tzw. Jana apostoła, który był tylko człowiekiem!

   Otóż, gdy poznali okazaną mi łaskę, Jakub i Kefas, i Jan, którzy są uważani za filary, podali mnie i Barnabie prawicę na dowód wspólnoty, abyśmy poszli do pogan, a oni do obrzezanych. Gal 2:9

   Paweł pisze, że JAN APOSTOŁ podał mu rękę na dowód WSPÓLNOTY. Kiedy doczekamy się na nową wersję „Biblii” Mesjańskiej oczyszczoną z kąkolu, jakim są pisma Jana?

   Polubienie

  • striker3d pisze:

   Ależ wcale mnie nie smucisz bo dla mnie pisma Jana także mogą być wyrzucone.
   Ewangelia Mateusza także może być wyrzucona. Wszystko może być.
   Byleby tylko Słowa Boga Ojcia i Jego Syna pozostały!
   Rozumiesz?
   Tylko te Słowa są Prawdą i Życiem.

   Polubienie

  • Albert pisze:

   Rewelacje Henryka Kubika nie trzymają się ani kupy ani dupy. Problem tego czym jest Słowo Boże rozwiązał Henryk w sposób przeczący logice i zdrowemu rozsądkowi. Jeżeli zostawić by tylko słowa Boga i Syna to dochodzimy do momentu, w którym można podważyć fakt, że słowa takie w ogóle zostały kiedykolwiek wypowiedziane. Zazwyczaj zdanie „Tak mówi Pan” wypowiadał prorok/narrator księgi. Czyli można śmiało poddać wątpliwości fakt, że jakiekolwiek słowo zostało w ogóle wypowiedziane, bo zawsze jest ten, który te słowa przytacza. Skoro zatem chcą wywalić Ewangelię Marka, to na takiej samej zasadzie każdy można to uczynić z dowolną księgą z Biblii. To jest logika zarażonego paranoją umysłu, który wmówił sobie pozycję oświeconego „Stróża Prawdy”, który nie potrafi ani czytać, ani rozumieć, a już tym bardziej słuchać.

   Nawet Jezus nie podzielał takiej interpretacji, jaką narzuca pan Kubik.

   Odpowiedzieli Mu Żydzi: „Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga”. 34 Odpowiedział im Jezus: „Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? 35 Jeżeli [Pismo] nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże – a Pisma nie można odrzucić – 36 to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: „Bluźnisz”, dlatego że powiedziałem: „Jestem Synem Bożym?

   Psalm, który napisał niejaki Asaf jest nazwany przez Jezusa Słowem Bożym. Nawet jeśli kłócić się czy tak czy owak, mamy potwierdzenia, że Pisma nie można odrzucić.

   Polubienie

 2. Maciej pisze:

  […] szukacie jednego, aby go nawrócić, a gdy go nawrócicie, czynicie go po stokroć gorszym od siebie”
  Cytat z Biblii na takie zachowanie. Cytuję z pamięci, ale był taki.
  Módlmy się za H. Kubika, bo wiele robi, ale przesadza.
  Szalom!

  Polubienie

 3. adi pisze:

  Nie wiem jakiego Henryk jest Ducha- ale Duch Św nie będzie zaprzeczał temu co natchnął – Słowu Bożemu. To kombinowanie połączone z eisegezą – Henryk chce wczytać jakieś rzeczy a że coś nie pasuje do koncepcji to wyrzuca. Lepiej niech studiuje od nowa, a kontrowersyjne fragmenty bada w grece poprzez odpowiednie programy.
  NIEPRAWDA że protestanci wszyscy są be i pawłowy kąkol etc – to ewangelicy sukcesu, ruch wiary i charyzmatycy namieszali nieco tymi wężami, dziwacznymi cudami ,skupieniem się na doświadczeniu quasi-mistycznym – Henryk uogólnia jak rasowy apologeta katolicki. To już zwykli baptyści mają więcej rozumu i lepszą teologię niż On….

  Polubienie

 4. Matesz pisze:

  18 KSIĄG?! PHI CÓŻ TO JEST?!

  Wyślijcie mu to 😀
  Albo lepiej nie bo jeszcze wyrzucą całą Biblię…

  Polubienie

  • adi pisze:

   Słowo Boze – znak bestii? WOOW Jak nie Pismo Św to co? To wtedy można wymyślać przeróżne herezje i odejść w rozmydloną duchowosć new age

   Polubienie

 5. Fujiwara pisze:

  Tak trzymać Giron! Z Bogiem!

  Z Heńka kłamstwami walczyłem od dawna. Źle im nie życzę – ale dla czego mam pozwolić aby zwodzili innych?

  Polubienie

  • adi pisze:

   Spiski jak spiski, ale do Pisma Św wczytywać jakieś teoryjki?…. Heniek ma pewne przebicie bo jest kontrowersyjny i daje poczucie „wtajemniczenia” ta jego doktryna, staje się powoli „gnostykiem spiskowym”

   Polubienie

  • wimhje pisze:

   w gruncie rzeczy wychodzi na to, że kąkolem są wszyscy którzy ze sobą się spierają i jeżdżą po sobie jak politycy. Każdy człowiek ma własny rozum i wie co dobre co złe. Ważna jest tylko wiara w Ojca i Syna reszta jest kwestią prywatną. Kto co odrzuca to jest jego sprawa. Nie zaczniesz nagle źle czynić wyrzucając Pawła czy Marka.

   Polubienie

  • lena pisze:

   w gruncie rzeczy panie wimhje nie tylko „reszta” jest kwestią prywatną ale cała wiara również.
   „Nie zaczniesz nagle źle czynić wyrzucając Pawła czy Marka.”
   Idąc tym tropem myślenia to w sumie można odrzucić całe Słowo Boże wystarczy, że nie będziemy „źle czynić”.
   Albo przyjmujesz Boga Jezusa Chrystusa jako swojego Zbawiciela razem z całym Słowem Bożym albo nie przyjmujesz. Takie żałosne „przesiewanie kąkolu” i interpretacje wg własnego uznania sprawia, że sam przesiewający jest największym kąkolem i jeśli się nie opamięta to nie do pozazdroszczenia jest jego koniec….

   Polubione przez 1 osoba

 6. Girion pisze:

  Jak są tacy mądrzy, to jak wytłumaczą to:

  Otóż, gdy poznali okazaną mi łaskę, Jakub i Kefas, i Jan, którzy są uważani za filary, podali mnie i Barnabie prawicę na dowód wspólnoty, abyśmy poszli do pogan, a oni do obrzezanych. Gal 2:9

  Paweł zmyślił to? Skąd niby to wziął? Odrzućmy ewangelię Jana i apokalipsę 😉

  Polubienie

 7. Purytanin 23 pisze:

  Ogólnie to polecam takie kanały jak, bo jak widzę to bardzo jesteście podzieleni…

  Dr. Dino powrócił: https://www.youtube.com/channel/UCxiEtqPja47nnqsJNrdOIQQ
  Brother Gonz: https://www.youtube.com/channel/UCJ5PQfYe6er4rrt4LLu7EKg
  PuritanPictures: https://www.youtube.com/channel/UC2X6mmskhkbS3YstqgwfSzQ
  https://www.youtube.com/channel/UCmLJ1lhe9G_2gWwo_rRtLRg
  Vigilant Christian: https://www.youtube.com/channel/UC18S2KrX6YYdQxfNb4uGUCw
  RSE: https://www.youtube.com/channel/UCIsYlLpgMOFfixJ0y1vR2UQ
  https://www.youtube.com/channel/UC5EtLmidKchvadyrEotfENg
  White Rabbit: https://www.youtube.com/channel/UCGd-zCzZssSVAqKibVeDPdA
  oraz:

  https://www.youtube.com/channel/UCo8fiE2-s0SZu6Onb8lNLMQ
  https://www.youtube.com/channel/UCimu0lavuWvcPxN5k0_lHDw/videos

  Bo przecież to Jezus jest najważniejszy 😀

  I tak sobie myślę, że Bóg nie pozwolił na to żeby w biblii były „niepotrzebne” lub „fałszywe” księżki… Bo wtedy nie mógłby od nas wymagać wielu rzeczy, jakbyśmy nie mieli „przewodnika” BIBLE: Basic Instruction Before Leaving Earth 😀

  Osobiście polecam King James Bible oraz English Standard Version.

  Polubienie

 8. seler pisze:

  Girion, sorry… wjechałem na twój blog…

  Henia od Kubików i jego potomstwo niechaj sobie całkiem
  wyrzucą całkowicie Biblię, bo po co targać jak Nergal…
  Niech ją skrócą Maksymalnie !
  Szie niech nie Szczypią !
  I niech ta Ich „biblia”
  marsjańska ma
  tylko…

  Jedno Słowo: – JESTEM

  i… wszystko,
  seler

  Polubienie

 9. seler pisze:

  zapomniałem Was pozdrowić – Hej !
  Apostołem może być każdy, kto niesie poselstwo Prawdy, to wynika
  z Definicji, i to nie apostoł Paweł jest satanistą, tylko HK…
  Paweł przynajmniej szie nawrócił, a HK dupą odwrócił,
  a „apostoła” udaje… W sumie… mi go żal…
  Pozdrawiam,

  Loyko at Menuhin festival

  aa… bo mi szie jakiś teledyska zawieruszył,
  zamotał… 😉
  😉

  Polubienie

 10. seler pisze:

  dopisek wyjaśniająco-ściemniający:
  ______________

  Nergal – ksywa Adam Potargalski, …no, chyba że Darski ???
  artysta

  Kubik – ksywa Heniek… no, chyba że Cheniek ???
  cziawa

  co ich łączy ? – Wyrywanie Kartek ???

  „artyzm” … kużwa, artyzm w deptaniu Słowa…
  ale, za to, jaki WZNIOSŁY ???
  prawda ???

  to tyle pytań na dzisiaj… wystarczy

  sinti – hej !
  _______________

  Polubienie

 11. seler pisze:

  potargany poszukiwacz wklęsło-płaskiej ziemi,
  poszukiwacz hasbary, sam będąc masonem,
  to raczej dużo nie odszuka, po omacku,
  modliłem szie za niego, ale chyba
  Ojciec mnie nie wysłuchał,
  niech Brnie do Dna,
  ta Aśka…

  wiersz biały – 10-08-2015
  seler

  __________

  Pozdrawiam Wszystkich, którzy nie dali szie zwieżć Kozłom w Owczej skórze,
  sam kiedyś dałem szie omamnić, bo myślałe że to brat…
  a to KAT… Listu od Ojca…

  dobra… kończę…
  cygan

  Polubienie

 12. Bushi pisze:

  Bardzo „ładnie” pokazujecie miłość do bliźniego, po cholerę wam cały kanon Biblii włącznie z Pawłem, skoro nawet do nauk Pawła nie stosujecie się. […] Weźcie się za robotę i nawracajcie innych od bałwochwalstwa, róbcie coś, nawet wasz Paweł działał przynajmniej, choć pisanie mu nie wychodziło. […]

  Właśnie nawracamy od bałwochwalstwa i gloryfikacji waszego „guru”, który robi za „boga” i sam ustala skład kanonu biblijnego. Jak Pawłowi pisani nie wychodziło, to Janowi też, bo on pisał dokładnie to samo. Tak, panie Bushi.

  Z resztą, co się będę produkował. Najdalej w tej waszej „ewolucji” zaszedł pan BrainBreaker, który jasno stwierdził, że wy, tj. Henryk i jego „parafianie”, jesteście niekonsekwentni, i zaznaczył, że konsekwencją odrzucenia Pawła powinno być odrzucenie Jezusa i całego NT.

  Więc nie gadaj pan głupot, bo jeszcze moment i Henryk też „poleci”. Za gadanie takich „mądrości” należy się zakaz dalszego pisania tutaj.

  Żegnam.
  G.

  Polubienie

 13. thewordwatcher pisze:

  Zgadza się. Ci znani nam osobnicy żyją zupełnie innym pokarmem ‚duchowym’, którym jest krytyka wszystkich, którzy nie zgadzają się z syjonistyczną anty biblijną propagandą.

  To, co tutaj czytamy to efekty zbyt dokładnego i gorliwego wczytywania się w najlepsze masoreckie przekłady masoreckiej syjonistycznej Biblii.

  Do tego Żyda faryzeusza Pawła dokładają najbardziej ‚natchniony’… Talmud.

  To są właśnie rezultaty takiego ‚zdrowego’ pokarmu’ duchowego.

  W ten sposób wiemy kto jest po stronie Boga!

  Polubienie

  • Girion pisze:

   Panie Kubik!

   Radtrap to bliski znajomy Giriona, https://uderzwfalsz.wordpress.com, BrainBrekera, Selera i Rafała oraz czyli cały… warzywniak.

   Ci sami ludzie, te same pomysły – atak na to forum i na mnie. Podejrzewam, że razem ze Szczytyńskim udają kontrolowaną opozycję. Monika także pisuje, a jakże.

   O Królestwie Bożym nikt z nich nie pisze. Hmmm…ciekawe dlaczego!?

   http://zbawienie.forumotion.com/t68-dokladnosc-tektow-biblijnych-septuaginta-lxx

   Teoria zaiste spiskowa!

   Jaka jest prawda? Radtrapa znam, z BrainBreaker’em nie mam nic wspólnego, z Rafałem tym bardziej, Seler tu był, ale już go nie ma, nie wiem, o co chodzi, że był na pana forum i został wywalony, nie obchodzi mnie to. Szczytyńskiego też nie znam. Moniki też nie.

   „Ci sami ludzie, te same pomysły”? „Kontrolowana opozycja”?

   Atak na to forum i na mnie

   Oj nie, jest tutaj atak i na Pana, i na Rafała, i na BrainBreaker’a, i na Szczytyńskiego – na wszystkich takich, co się uważają za bogów (?), by samemu ustalać, co wchodzi w skład kanonu Pisma Świętego.

   Polubienie

  • Fujiwara pisze:

   Jedyną propagandę jaką widziałem to pan tutaj szerzy.

   Nie zamierzam pana obrażać, ale pan z pewnością po stronie Boga nie jest – aby to wiedzieć wystarczy spojrzeć na pana zachowanie.

   I oczywiście że jemy dwa duchowe pokarmy – bo ja się nie karmię szatańskimi kłamstwami…

   Polubienie

 14. lena pisze:

  A cóż jest w końcu tym kąkolem, przed którym ostrzegał Jezus?
  a może to właśnie ludzie, którzy nazywając siebie chrześcijanami jednocześnie odrzucają Słowo Boże i je oczerniają? A może dlatego Jezus mówił aby nie wyrywać kąkolu, żeby razem z nim nie niszczyć wartościowego ziarna? Bo przecież wśród ludzi, którzy popierają tych wszystkich bluźnierców są też i zagubione dusze, które próbują odnaleźć drogę do Pana?

  Bushi Twoje pożegnanie, pogrubioną czcionką dla podkreślenia zapewne oburzenia, iście „chrześcijańskie”.
  Pan Kubik – od lat pozujący na ofiarę ataków „zorganizowanej agentury” jest rzeczywiście ofiarą… i pionkiem szatańskiej manipulacji.

  Polubienie

  • Girion pisze:

   To ja pożegnałem, tj. uniemożliwiłem mu (Bushiemu) pisanie tutaj, tak jak innym pozującym na bogów, którzy sami mogą decydować i własnoręcznie ustalać kanon Pisma Św. Nie będzie tu żadnej tego typu propagandy, ja sobie na to nie pozwolę.

   Polubienie

 15. Albert pisze:

  Szkoda nerwów. Jeśli kubikowcy chcą w ten sposób podchodzić do rzeczy, to nie można im tego zabronić (do czego to doprowadza to widzimy po owocach [swoją drogą nie wiem dlaczego rozmawia się o osobach – patrz na forum zbawienie – a nie o ich poglądach. I dlaczego każdorazowy osąd przychodzi tamtemu towarzystwu tak łatwo i przyjemnie – nie ma konstruktywnej dyskusji, ale warczenie i wyzywanie od Hasbary – z mądrością i jakąś dojrzałością to ma to niewiele wspólnego, bo nie widać człowieka, tylko agenta albo syjonistę]).

  Natomiast nie spotkałem się z jakąś logiczną odpowiedzią na moją krytykę „kubikowej teorii Słowa”. Właściwie to można zadawać tylko pytania. Nie sprzeczać się, krytykować czy przekrzykiwać. Pytać i jeszcze raz pytać.

  Zapewniam was wszystkich, że w ich odpowiedziach wszystko szybko się wyjaśni samo 😀

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • 840,478 wyświetleń
%d blogerów lubi to: