Prawie każde użycie leków psychotropowych jest niekonieczne

1

25 lipca 2015 - autor: G

Więcej niż pół miliona ludzi powyżej 65 lat lub starszych, umiera każdego roku na zachodzie z powodu użycia leków psychotropowych, a najgorszą częścią tego jest fakt, że te śmiertelne pigułki nie są nawet efektywne w leczeniu ani mentalnej choroby, ani depresji.

Naukowcy z duńskiego Nordic Cochrane Centre stwierdzili, że zyski z użycia leków psychotropowych są minimalne w najlepszym wypadku, a większość ludzi, którzy teraz je biorą, lepiej by się czuli, gdyby je całkowicie odrzucili.

Opublikowany w BMJ (British Medical Journal), otwierający oczy artykuł, który został napisany przez prof. Petera Gotzsche’go, wyjawnia nam, że większość antydepresantów i leków narkotycznych jest po prostu bezużyteczne, jeśli chodzi o osiągnięcie namacalnej ulgi. Te leki są przepisywane w nadmiarze, jaki mówi profesor, przychodzą one z tak wysokim ryzykiem wystąpienia efektów niepożądanych, że nie warto nawet dla przeciętnej osoby próbować ich.

Tymczasem setki tysięcy ludzi umiera każdego roku od normalnych i przepisywanych, psychotropowych leków, jak selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), które są łączone z powodowaniem mocnych depresji i prowokowaniem pacjentów w kierunku samobójstwa, a nawet zabójstwa. Dodając do tego faktu to, że większość tych leków nigdy nie pokazywało efektywnego, pasującego, czy nawet osiągającego placebo skutku pod względem skuteczności, wychodzi więc na to, iż nie ma uzasadnionego powodu do dalszego ich stosowania.

„Ich korzyści powinny być kolosalne, by to usprawiedliwić, ale są minimalne”. Gotzsche ostrzega o tym, że więcej niż pół miliona ludzi na zachodzie, w wieku 65 lat lub więcej, umiera corocznie z powodu użycia psychotropowych leków. „Posiadając informację o braku ich korzyści, szacuję, że moglibyśmy zatrzymać użycie prawie wszystkich psychotropów bez powodowania szkód”.

Ale co z tymi wszystkimi badaniami nad lekami, które rzekomo wzmacniają naukę za bezpieczeństwem i skutecznością psychotropów? Gotzsche mówi, że większość z nich jest finansowana przez kompanie farmaceutyczne, które stały się ekspertem w sztuce manipulacji i pseudo-nauce.

Poprzez wiedzę, jak przeprowadzić badanie kliniczne w taki sposób, by dojść do z góry przyjętych wniosków na rzecz bezpieczeństwa i skuteczności leku, firmy farmaceutyczne są w stanie zamydlić oczy społeczeństwu, by utrzymać kręcący się biznes. Jeśli chodzi o psychotropy, badanie obejmowało uczestników, którzy wcześniej przyjęli inne leki, które zostawiały ich z efektami ubocznymi, które zostały potem częściowo złagodzone przez przyjęcie nowych leków w fazie testów.

„Badania na zwierzęta mocno sugerują, że te leki mogą spowodować defekt mózgu, który jest prawdopodobnie sprawą dla wszystkich psychotropów”, mówi Gotzsche, który szczególnie bada sprawę leków przeciwpsychotycznych, benzodiazepin i leków przeciwdepresyjnych, które, jak mówi, wspólnie zabijają prawie 4 tys. ludzi co roku w Danii, a wiele więcej w USA.

„Posiadając informację o braku ich korzyści, szacuję, że moglibyśmy zatrzymać użycie prawie wszystkich psychotropów bez powodowania szkód – odrzucić antydepresanty, leki na ADHD, a także na demencję… a używać tylko ułamek leków przeciwpsychotycznych oraz benzodiazepin, które są obecnie stosowane. To może doprowadzić do zdrowszych i dłużej żyjących populacji”.

Jedyni ludzie, którzy kiedykolwiek powinni mieć przepisane psychotropy, w ocenie Gotzsche, to osoby ze skrajnym stanem psychicznym, który wymaga ostrego i ściśle monitorowanego leczenia, które zwęża się tak szybko, jak to możliwe – i nawet wtedy pacjenci powinni szukać innych, bezpieczniejszych metod leczenia, jeśli to możliwe. W żadnym wypadku nie powinno się jednak brać psychotropów długoterminowo, innymi słowy, leki te są bardzo uzależniające i mogą powodować skutki uboczne, gdy próbuje się zakończyć je brać.

„Krótkotrwała ulga wydaje się być zastąpiona przez długotrwałe szkody”, mówi Gotzsche. „Badania na zwierzęta mocno sugerują, że te leki mogą spowodować defekt mózgu, który jest prawdopodobnie sprawą dla wszystkich psychotropów”.

Gotzsche napisał w 2013 r. książkę pt. „Deadly Medicine and Organised Crime: How Big Pharma Has Corrupted Healthcare” (Śmiertelna medycyna i zorganizowana zbrodnia: jak Big Pharma zepsuła służbę zdrowia), która ujawnia przemysł lekowy, angażujący się w ogromne oszustwo i zwiedzenie poprzez udostępnianie śmiertelnych leków, jak psychotropy, do publicznego użycia. System został tak bardzo zniszczony przez ten wpływ, przez który miliony ludzi bierze teraz leki, które nie działają i są śmiertelne.

„Głównym powodem, dla którego bierzemy tak wiele leków jest to, że korporacje farmaceutyczne nie sprzedają nam leków, ale kłamstwa o lekach”, mówi książka. „To jest to, co sprawia, iż leki różnią się od czegokolwiek innego w życiu… Praktycznie wszystko, co wiemy na temat leków to to, co korporacje wybrały, by powiedzieć nam i naszym doktorom… Dlaczego pacjenci ufają swoim lekom? Ponieważ wnioskują to z faktu, iż skoro mają zaufanie do swoich doktorów, to również do leków, które oni przepisują”.

Źródło: http://www.naturalnews.com/050472_psych_drugs_medical_holocaust_mental_health.html

Tłum. Girion

Reklamy

One thought on “Prawie każde użycie leków psychotropowych jest niekonieczne

Możliwość komentowania jest wyłączona.

  • 840,478 wyświetleń
%d blogerów lubi to: