Ośmio-szprychowe koło słoneczne na środku placu Św. Piotra w Watykanie

1

5 lipca 2015 - autor: G

Watykan i jego Najwyższy Kapłan Słońca, zwany Pontifex Maximus, był ostatnio wspomniany. By zobaczyć inny, okultystyczny symbol „Słońca” w Watykanie, wystarczy tylko spojrzeć na Plac Świętego Piotra z lotu ptaka, a na chodniku dojrzy się symbol znany jako „podwójny krzyż”, albo największe na świecie „słoneczne koło”.

W starożytności nauczano, że Najwyższy Bóg Słońca prowadzi rydwan ciągnięty przez cztery rumaki, które przemierzały przestrzenie firmamentu i tonęły w zmierzchu, gasząc swe ognie w oceanie.

solarwheel

Naród Izraela dał się zwieść w kult Słońca, podczas okresu „reform”, jest odpisane, jak odłożyli tych, „którzy palili kadzidło dla Baala, dla słońca, dla księżyca, dla gwiazd zodiaku i dla całego zastępu niebieskiego” (2Krl 23:5),

200sunwheel

Rydwany, a w szczególności koła rydwanów reprezentowały Słońce. Koło i jego szprychy stały się krzyżem w okręgu i krzyżem, który jest jeden z najbardziej znanych, starożytnych symboli Słońca. Okrąg i krzyż w okręgu reprezentują cztery punkty ekstremalne Słońca, w odniesieniu do Ziemi, podczas jej obiegu wokół niego. Te cztery punkty to: dwa przesilenia – 21 czerwca, najdłuższy dzień w roku, oraz 21 grudnia – najkrótszy dzień w roku, a także dwie równonoce, na wiosnę – 21 marca, i na jesień – 21 września, kiedy to dzień i noc są równej długości na całej Ziemi. Rządy Hitlera były bardzo zagłębione w okultyzmie, dlatego też swastyka jest niczym więcej, jak symbolem SŁOŃCA, ze złamanymi segmentami koła i kątami prostymi utworzonymi na końcach krzyża. W hinduizmie, 1000 lat przed Chrystusem, swastyka oznaczała symbol SŁOŃCA.

(5) I złożył z urzędu bałwochwalczych kapłanów, których ustanowili królowie judzcy, aby palili kadzidło na wzgórzach w osiedlach judzkich i wokoło Jeruzalemu, jak również tych, którzy palili kadzidło dla Baala, dla słońca, dla księżyca, dla gwiazd zodiaku i dla całego zastępu niebieskiego.

(6) Kazał usunąć Aszerę ze świątyni Pana poza Jeruzalem do doliny Kidron i spalić ją w dolinie Kidron, zetrzeć ją w proch i proch z niej wyrzucić na cmentarz pospólstwa.

(7) Kazał zburzyć pomieszczenia nierządników, którzy byli w świątyni Pana, gdzie niewiasty tkały zasłony dla Aszery.

(8) Kazał ściąć wszystkich kapłanów z osiedli judzkich i zbezcześcił świątynki na wyżynach, w których ci kapłani spalali kadzidło, od Geby aż do Beer-Szeby. Kazał też zburzyć świątynkę wyżynną duchów polnych, która stała u wejścia do bramy Jozuego, przełożonego miasta, po lewej stronie, gdy się wchodzi do miasta.

(9) Wszakże kapłanom z świątynek na wyżynach nie wolno było składać ofiar na ołtarzu Pana w Jeruzalemie, wolno im było jednak jeść przaśny chleb w gronie braci.

(10) Kazał też zbezcześcić palenisko, znajdujące się w Dolinie Synów Hinnoma, aby już nikt nie oddawał swego syna czy swojej córki na spalenie dla Molocha.

(11) Kazał usunąć konie, które królowie judzcy postawili na cześć boga słońca u wejścia do świątyni Pana w pobliżu komnaty eunucha Natanmeleka, która była przy arkadach, a rydwan boga słońca spalić.

2Krl 23

Źródło: http://granddesignexposed.com/sun/wheel.html

Tłumaczenie: TMC

Reklamy

One thought on “Ośmio-szprychowe koło słoneczne na środku placu Św. Piotra w Watykanie

  1. krav pisze:

    Umieść wyżej ten filmik mojego ulubionego wykładowcy 😉

    Pozdrawiam,
    Krav

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

  • 840,469 wyświetleń
%d blogerów lubi to: