Steven Kelly, były wykonawca CIA: USA stworzyły ISIS dla korzyści Izraela

25 czerwca 2015 - autor: G

Stany Zjednoczone poszukują „nigdy niekończącej się wojny” na Bliskim Wschodzie, która sprawia, że kraje nie są w stanie stawić czoła Izraelowi, powiedział były wykonawca CIA – Steven Kelly.

steven-kelley-interview

Celem utworzenia tej grupy [ISIS], jest prowadzenie nigdy niekończącej się wojny w regionie, który służy kilku celom, oczywiście, sprawi to, że kraje się rozpadną, zniszczą relacje między [tamtejszymi] ludźmi, oraz zredukują ich możliwości do stawienia czoła Izraelowi.

Powiedział PressTV we wtorek [23.06.15] Steven Kelly.

Inną rzeczą jest zapewnienie stałego przepływu zamówień na broń z kompleksu wojskowego u nas, w domu. Oczywiście, to dawanie pieniędzy senatorom, którzy tak prą do wojny.

Nowy raport mówi, że Pentagon płaci miesięczne pensje dla tzw. „umiarkowanych” rebeliantów w Syrii, którzy są przeszkoleni, by walczyć z terrorystami z ISIS.

Rzecznik Pentagonu Elissa Smith powiedziała, że płacą im pensje w wysokości od 250-400 dolarów.

Oni pozbyli się wiarygodnych, umiarkowanych grup, ponieważ ci, których wyszkolili i uzbroili, przenieśli się do pełnoprawnych ludzi ISIS.

Pomysł dawania im pieniędzy w ten sposób, to definitywnie coś nowego i to nowy poziom żałosnego [ruchu, jaki wykonują Stany].

Kiedy to zrobią, będzie to trochę trudniejsze, by udawać, że oni nie stworzyli tych ludzi, kiedy nadejdzie czas, by dołączyć do bardziej ekstremalnych wojowników.

Źródło: http://www.presstv.ir/Detail/2015/06/23/417106/US-ISIL-Syria-Israel-Pentagon

Tłum. Girion

Reklamy

  • 841,030 wyświetleń
%d blogerów lubi to: