Czyściec – doktryna prosto z żydowskiej kabały i kultów babilońskich

14

23 czerwca 2015 - autor: G

„Ci, którzy umierają w łasce i przyjaźni z Bogiem, ale nie są jeszcze całkowicie oczyszczeni, chociaż są już pewni swego wiecznego zbawienia, przechodzą po śmierci oczyszczenie, by uzyskać świętość konieczną do wejścia do radości nieba” – tak mówi Katechizm Kościoła Katolickiego (KKK). Czy jednak tak jest na pewno?

E047_Purgatory

Istotą egzystencji czyśćca jest fakt, że zmarli muszą cierpieć za swoje grzechy, by się oczyścić. Mówiąc inaczej – zapłatą za grzech/grzechy – jest cierpienie.

Biblia jasno mówi, że „zapłatą za grzech jest śmierć” (Rz 6:23). Mówiąc prosto – zapłatą za grzech jest śmierć – nie wieczne cierpienie w piekle, ani nawet tymczasowe w czyśćcu.

Chrystus przyjął karę za nasze grzechy i umarł za nas – oczyścił nas ze wszystkich grzechów. Kolejna myśl, jaka przychodzi do głowy to fakt, że niecałkowite oczyszczenie, a w konsekwencji doktrynę czyśćca, wymusza wiara w to, że dusza ludzka jest nieśmiertelna. To również zaprzecza Biblii.

Człowiek nie ma duszy. On jest duszą.

Wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi, i tchnął w jego nozdrza dech życia, i człowiek stał się duszą żyjącą. Rdz 2:7

Dusza, która grzeszy, ta umrze. Ez 18:20

Skąd jednak wzięła się ta doktryna w kościele rzymskokatolickim? Oto fragment książki pt. Solving the Mystery of BABYLON THE GREAT Hendrie’ego:

Johann Adreas Eisenmenger w swojej książce pt. Tradycja Żydów ujawnia, że doktryna czyśćca była żydowską tradycją, znalezioną wewnątrz kręgów kabały. Na przykład, kabalistyczny tekst pt. Emek HaMelech (Dolina Króla), napisany przez rabina Naftalego Bachlaracha, twierdzi, że „nie ma Prawego Człowieka wśród Izraelitów, który by nie szedł do piekła i nie przechodziłby przez nie”.

Eisenmenger wyjaśnił, że według rabinistycznej teologii, istnieje „wyższe i niższe piekło”.

To wyższe Piekło nazywane jest przez katolicyzm czyśćcem.

Eisenmenger był jednym z najlepszych ekspertów w sprawie judaizmu w Europie. Jego książka opublikowana w 1700r. bezapelacyjnie ujawniła fałsz i absurdalność rabinicznych tekstów.Jego nauki były niepodważalne, więc żydzi próbowali je stłamsić. Michael Hoffman ujawnia, że wpływowi żydzi w Sądzie Królewskim, włączając Samsona Wertheimera, jak i wpływowego finansistę, Samuela Oppenheimera, wspieranego przez lokalnego katolickiego arcybiskupa, doprowadzili do zakazania książki Eisenmengera przez cesarza Habsburskiego, Leopolda I.

Książka Eisenmengera była jedną z najrzadziej spotykanych książek, dopóki Michael Hoffman nie wznowił jej druku w 2006 r.

Znamiennym jest, że Żydzi współpracowali ramię w ramię z wysoko postawionymi duchownymi katolickimi, by zablokować książkę Eisenmengera. W interesie Kościoła Katolickiego jest, by publika ignorowała rabiniczne teksty, ponieważ znajomość tych tekstów mogłaby ujawnić pogańsko-żydowskie korzenie katolickiej teologii.

Bardzo ważna informacja i wnioski oczywiste. Co mówi o tym Ralph Woodrow w swojej książce?

Wierzenia o czyśćcu znane były we wszystkich stronach od wieków. […] Pomysł dawania pieniędzy w imieniu zmarłych jest bardzo stary i znaleźć go możemy w samej Biblii. Widocznie Izraelici byli wystawieni na tę wiarę, gdyż ostrzeżono ich aby nie dawali pieniędzy „dla ZMARŁEGO” (Powt. Prawa 26:14). Po przedstawieniu szczegółowego zestawienia dla swojej konkluzji, Hislop pisze: „W każdym systemie, zatem, za wyjątkiem tego z Biblii, nauka o czyśćcu po śmierci i modlitwach za zmarłych zostaje zawsze odnaleziona i zajmuje pewne miejsce„.

Na pewno wiara w praktyki, które pochodzą z najgorszych, pogańskich źródeł, i ich czynienie, jest obrzydliwością w oczach Boga.

Napisał : Girion (tłumaczenie kawałka tekstu – TMC)

Reklamy

14 thoughts on “Czyściec – doktryna prosto z żydowskiej kabały i kultów babilońskich

 1. Magdula pisze:

  To jest bardzo logiczne i zrozumiałe tylko wciąz nie potrafie uzyskać jednoznacznej odpowiedzi na to jak wytłumaczyc chociażby opis z Księgi Objawienia o duszach umarłych wołających do Boga:

  Obj. 6:9-11

  9. A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli.

  10. I wołały donośnym głosem: Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi?

  11. I dano każdemu z nich szatę białą, i powiedziano im, aby jeszcze odpoczęli przez krótki czas, aż się dopełni liczba współsług i braci ich, którzy mieli podobnie jak oni ponieść śmierć.

  Jak to sensownie wytłumaczyć tego wciąż nie wiem?
  Jest jeszcze Księga Henocha no ale co do jej wiarygodności to są wciąż podzielone zdania.

  pozdrawiam 🙂

  Polubienie

  • Girion pisze:

   Mam odpowiedź, niestety po angielsku, może dzisiaj to opracuję z innymi fragmentami. Chodzi ci o te argumenty mówiące o tym, że zmarli jednak mają świadomość, w niebie słyszą nasze modlitwy, itd?

   Polubienie

  • Magdula pisze:

   Nie chodzi mi o żadne argumenty- interesuje mnie tylko co na to Słowo Boże, które przeciez wyraźnie wskazuje w wielu miejscach na brak świadomości zmarłych i na to, ze nas nie mogą usłyszec, że nie moga wychwalać Boga a z drugiej strony mamy np. ten opis z Ks. Objawienia.. Myślałam już, ze to można wytłumaczyc symboliką ale no cóż – czyż nie jest najłatwiej tak tłumaczyć wszystko co nam nie pasuje do reszty? Tak robią przecież również rzymscy katolicy.
   Ale ok – czekam z niecierpliwoscia na to opracowanie 🙂 z góry bardzo dziekuję 🙂

   Polubienie

  • Girion pisze:

   Źle mnie zrozumiałaś, ale dobra. Będzie opracowanie w którym zamieszczę interesujący Cię fragment.

   Polubienie

  • Magdula pisze:

   coś mi sie wydaje, ze chyba oboje się nie końca zrozumieliśmy ale ok nieważne..
   jeszcze raz dziękuje 🙂

   Polubienie

 2. Krav pisze:

  Magdula postaram wyjaśnić tę kwestię, jestem w trakcie robienia prezentacji na temat – stanu umarłych.

  Już kiedyś na to odpowiadałem to przekopiuje:

  (9) A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli.

  Teraz uwaga – mamy tutaj ołtarz i świątynie.
  Co nawiązuje do ofiar, proszę zapoznać się z nauką o świątyni.
  Ludzie o których tutaj mowa, to ludzie zabici za swoją wiarę, są to niewinne osoby, które zapłaciły za głoszenie ewangelii, służbę Bogu najwyższą cenę – życie.

  (10) I wołały donośnym głosem: Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi?

  1Mojz 4:(10) I rzekł: Cóżeś to uczynił? Głos krwi brata twego woła do mnie z ziemi. Jak krew może wołać :-)??????? – to symbolizm jak powyższe wołanie dusz.

  Bóg widział jak zostali zabici i dokona sądu. Ci ludzie krzyczeli, ale za życia na ziemi, a nie obecnie w niebie. Mało tego całe niebo widziało ich cierpienia.

  (11) I dano każdemu z nich szatę białą, i powiedziano im, aby jeszcze odpoczęli przez krótki czas, aż się dopełni liczba współsług i braci ich, którzy mieli podobnie jak oni ponieść śmierć.

  Szata biała to usprawiedliwienie zob. Obj 3:4-5
  Osoby powyższe dopiero tę szatę dostaną, my również ją dostaniemy, gdy Jezus powróci. Z chwilą śmierci Bóg już zna wyrok, ale my nie.
  Jeszcze mają czekać (nie zostaną wzbudzeni z martwych, aż wypełni się liczba tych co mają zginąć tak jak oni).

  Bo tak mówi pismo:

  1 Tes 4: (15) A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. (16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, (17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.

  Mam nadzieję, że pomogłem.

  Pozdrawiam,
  Krav

  Polubienie

  • Girion pisze:

   Skoro już odpowiedziałeś, ja nie muszę się spieszyć z materiałem.

   Jak masz Krav czas, to odpisz na argument Heb 12:1, że ta „chmura świadków” to święci w niebie, to dodam do artykułu. Z góry dzięki.

   Polubienie

  • Krav pisze:

   Tak na szybko
   chmura świadków w egzegezie nephos martus, samo nephos ma kilka znaczeń w tym może oznaczać tłum, wielkie zgromadzenie itp. dodatkowo przeczytał bym werset wcześniej czyli
   Hebr 11:(40) ponieważ Bóg przewidział ze względu na nas coś lepszego, mianowicie, aby oni nie osiągnęli celu bez nas – odniósł bym to do całego rozdziału 11.
   w Hebr 11:40 Jest wyraźnie kolejne potwierdzenie, że nikt nikogo nie wyprzedzi w drodze do królestwa Bożego, co również potwierdza:
   1Tes 4:(13) A nie chcemy, bracia, abyście byli w niepewności co do tych, którzy zasnęli, abyście się nie smucili, jak drudzy, którzy nie mają nadziei. (14) Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli. (15) A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. (16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, (17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.

   Co mnie przekonuje do nauki sen = śmierć to duża grupa tekstów ze starego testamentu, a przede wszystkim słowa Jezusa – łazarz zasnął, całe pismo tego uczy.

   Postaram się ogarnąć tą prezentację o stanie umarłych i mam nadzieję, rozwieje wszystkie pytania i wątpliwości.

   Pozdrawiam,
   Krav

   Polubienie

  • Magdula pisze:

   dziękuję Krav za odpowiedź.
   tak -spotkałam sie również już z takim wyjaśnieniem i także brałam je pod uwagę – może nawet czytałam też Twoją wypowiedż 🙂
   Muszę sobie zatem jeszcze raz dokladnie poukładać wszystkie informacje , które już uzyskałam w głowie na ten temat analizując dokładnie krok po kroku ze Słowem Bożym ..
   hm.. z tym wołaniem krwi Abla – wiadomo, ze to symbol.
   dusze zabitych wołające o pomszczenie krwi jako symbol- bardzo możliwe , że masz racje..
   Mi jeszcze taka myśl właśnie do głowy przyszła, ze skoro ” …powiedziano im, aby jeszcze odpoczęli …”to może aby Jan mogł je zobaczyć w wizji Bóg mógł sprawic iz na chwilkę się przebudziły z snu i odzyskały swiadomość natomiast gdy powiedziano im już by jeszcze poczekały zasnęły na powrót i tak w dalszym ciągu czekają we śnie do chwili „…aż się dopełni liczba współsług i braci ich, którzy mieli podobnie jak oni ponieść śmierć.”
   Co o tym myślisz?
   pozdrawiam 🙂

   Polubienie

 3. Krav pisze:

  Twoja teza jest ciekawa, ale Biblia uczy, że:
  śmierć ma 3 rodzaje:
  1. śmierć duchowa
  2. pierwsza śmierć fizyczna
  3 druga śmierć fizyczna

  Będzie pierwsza śmierć fizyczna potem pierwsze zmartwychwstanie następnie z pierwszej śmierci dalej drugie zmartwychwstanie, dalej sąd i odbiór kary i druga śmierć fizyczna.

  Gdyby było tak jak uważasz, na pewno było to napisane. Można fajne teorie robić, natomiast ja staram się trzymać pisma.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Krav

  Polubienie

 4. Art pisze:

  Pełna zgoda w kwestii stanu zmarłych. Nie ma nieśmiertelnej duszy, nie ma czyśćca, nie ma również wiecznych mąk piekielnych. Życie wieczne jest nagrodą, którą otrzymają zbawieni podczas powtórnego przyjścia Chrystusa.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • 840,478 wyświetleń
%d blogerów lubi to: