Badania pokazały, że picie napojów gazowanych typu „light” prowadzi do otyłości i cukrzycy typu 2

2

21 czerwca 2015 - autor: G

Wiele ludzi pije napoje gazowane typu „light”, ale wie, że nie jest to najzdrowszy wybór, choć wciąż ma błędne wrażenie, że to pomoże im utrzymać niższą masę. Badania naukowe mówią, że to nie jest prawda.

g-hlt-101007-sodas3-10a

Stało się jasne w ostatnim badaniu opublikowanym przez Journal of the American Geriatrics Society, w którym 749 osób konsumowało napoje gazowane typu „light”, jak również zwykłe, przez dziewięć lat.

Ci, którzy nie pili napojów typu „light”, zyskali średnio 0,8 cala przyrostu wokół talii w trakcie badania. Natomiast ci, którzy pili napoje „dietetyczne” codziennie, zyskali 3,2 cala przyrostu w talii. Uczestnicy, którzy pili napoje „dietetyczne” sporadycznie, wykazali zwiększony obwód talii o 1,8 cala.

Badanie opublikowane przez American Diabetes Association pokazało, że codzienna konsumpcja napojów typu „light” było łączone ze znacząco większym ryzykiem zajścia wybranych elementów składowych zespołu metabolicznego i cukrzycy typu 2.

To samo badanie pokazało, że względne ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2 jest o 67% większe u osób, które spożywają napoje typu „light” codziennie, w porównaniu do tych, którzy ich nie spożywają.

Zespół metaboliczny jest zdefiniowany jako zespół warunków – podwyższone ciśnienie krwi, wysoki poziom cukru, nieprawidłowy poziom cholesterolu, a także nadmiar tkanki tłuszczowej wokół talii – które występują razem, zwiększając ryzyko chorób serca, udaru mózgu i cukrzycy.

Badanie we Francji, w którym uczestniczyło więcej niż 66 tys. kobiet przez 14 lat, pokazało silną zależność pomiędzy tymi, którzy pili napoje ze sztucznymi słodzikami, a wzrostem ryzyka rozwoju cukrzycy.

Szczególnie niepokojące: Kobiety, które piły przynajmniej jeden, 20-uncjowy napój na tydzień, miały więcej niż dwa razy większe ryzyko wystąpienia cukrzycy, aniżeli kobiety, które nie spożywały żadnych słodzonych napojów.

Wieloetniczne Badanie nad Miażdżycą (MESA) pokazało, że picie napojów typu „light” przynajmniej raz dziennie było związane ze zwiększeniem obwodu talii oraz z większym ryzykiem wystąpienia cukrzycy typu 2 o 67%, siedem lat później.

Dodając oliwy do ognia, w San Antonio Heart Study, osoby z normalną wagą, które konsumowały więcej niż 20 „dietetycznych” napojów na tydzień, prawie podwoiły ich ryzyko posiadania nadwagi, lub otyłości, przez okres ośmiu lat.

Więc jeśli masz nadzieję na utrzymanie masy ciała poprzez picie napojów typu „light” zamiast tych słodzonych cukrem, twoje intencje są pozytywne, ale zyskasz mały zwrot z tej inwestycji. Wypij szklankę wody zamiast, a zapobiegniesz masie problemów zdrowotnych i z wagą.

Źródło: http://www.naturalnews.com/050123_diet_pop_soda_consumption_obesity.html

Tłumaczenie: Girion

Reklamy

2 thoughts on “Badania pokazały, że picie napojów gazowanych typu „light” prowadzi do otyłości i cukrzycy typu 2

  1. Jarząb pisze:

    Napoje typu liht zawierają głownie aspartam, syf jakich mało, natomiast jest jeszcze jeden syf który dodawany jest do wszelkich soków i napopi powiedzmy tych kartonowych czyli nawet można było by powiedzieć że zdrowotnych. Ten syf to syrop glukozowo-fruktozowy, owoce warzywa również zawierają fruktozę ale jest on w innych proporcjach jest go mniej i jest o wiele wolniej wchłaniany, natomiast ten z napoii czyni wielkie szkody w organizmie. Jest on dokładnie w ten sam sposób metabolizowany co alkohol z tą różnicą że alkohol dodatkowo metabolizowany jest w mózgu a ten tylko w organizmie, ale szkody w organizmie sa takie same, jesli ktoś pije duzo napoii z syropem glukozowo-fruktozowym i nie tylko napoii to może mieć takie same skutki co alkoholik, czyli stłuszczenie watroby i inne.

    Polubione przez 1 osoba

  2. […] Tłumaczenie: Girion Źródło oryginalne: NaturalNews.com Źródło polskie: UderzwFalsz.wordpress.com […]

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

  • 841,376 wyświetleń
%d blogerów lubi to: