Zmasakrowani przez odrzucenie rzymskiej trójcy: Ostrogoci, Wandalowie i Herulowie

6

15 czerwca 2015 - autor: G

Honorujemy Ostrogotów, Herulów i Wandalów. Wybrali śmierć i własne wyginięcie ponad papieską/pogańską doktrynę trójcy. Jesteśmy zainspirowani ich odwagą i wiernością, i nigdy nie zapomnimy ich historii.

plucked-up-1

Dzisiaj ogromna większość chrześcijan wyznaje doktrynę trójcy. Powszechnie przyjmuje się, że przez cały okres chrześcijaństwa trójca była głęboko zakorzeniona w umysłach wiernych, ale to nieprawda.

Doktryna trójcy, jak również zakaz używania kalendarza lunarno-solarnego, została wymuszona na chrześcijanach przez pogańskich, rzymskich cesarzy, z pełnym wsparciem i zachętą biskupów Rzymu.

Historia mówi, że do drugiej części czwartego wieku, przeważającą wiarą prawdziwych chrześcijan nie był trójjedyny Bóg, ale to, co teraz nazywa się arianizmem. Dopiero gdy cesarz rzymski wydał szereg dekretów narzuconych siłą i groźbami, trynitaryzm zaczął kiełkować w obrębie chrześcijaństwa. Migracja z arianizmu do trynitaryzmu zabrała trochę czasu, a ostatecznie doprowadziła do wyginięcia trzech królestw, zanim całkowicie do niej doszło.

Biblia przepowiedziała wyginięcie tych trzech królestw, ponieważ to była część utorowania sobie drogi do dominacji małego rogu.

Gdy uważnie przypatrywałem się rogom, zaczął wyrastać między nimi inny, mały róg, i trzy spośród poprzednich rogówzostały wyrwane. Na tym rogu były oczy jakby oczy ludzkie i usta, które mówiły zuchwałe słowa. Dan 7:8

I o dziesięciu rogach na jego głowie, i o innym rogu, który wyszedł i przed którym trzy z nich wypadły, o rogu, który miał oczy i usta, które mówiły zuchwale, i który wyglądał na większy niż inne. Dan 7:20

A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów. Dan 7:24

Trzy królestwa, które zostały wspomniane w księdze Daniela, musiał zostać zrównane z ziemią, by zrobić drogę dla wzrostu potęgi papiestwa. W starożytnych czasach zwycięski król nosił koronę podbitego.

Potem zdjął koronę z głowy Milkoma; waga jej wynosiła talent złota, nadto miała ona w sobie kamień drogocenny. Dawid włożył ją sobie na głowę, wyniósł też z miasta bardzo wiele łupów. 2Sm 12:30

Papieska tiara, tradycyjnie noszona przez papieży do pontyfikatu Jana Pawła I, symbolicznie bardzo pasuje do opisu podbicia trzech królestw.

pope-triple-crown

Biskup Thomas Newton jasno tłumaczy:

Papieska tiara kieruje się w pewien sposób na osobę poprzez noszenie potrójnej korony.

Czemu Wandalowie, Ostrogoci i Herulowie byli tak nienawidzeni przez rzymskich papieży?

Kościół rzymskokatolicki postrzega doktrynę trójcy jako podstawę do wszystkich swoich przekonań i nauczań.

Tajemnica trójcy jest centralną doktryną wiary katolickiej. Na niej oparte są wszystkie inne nauki kościoła. – Handbook for Today’s Catholic, s. 16.

Jeśli kościół rzymski chciał wprowadzać swoje doktryny dla chrześcijan na całym świecie, najpierw musiał się pozbyć każdej opozycji do trójcy. A te trzy królestwa stały mu na drodze.

Wśród głównych przeszkód papieskiego Rzymu do zgarnięcia władzy politycznej byli: Wandalowie, Ostrogoci i Herulowie. Wszyscy oni wspierali arianizm, który był najgroźniejszym rywalem katolicyzmu.

Nie ma wątpliwości, że wierzenia tych trzech królestw obejmowały Boga Ojca i Jego Syna, a nie były trynitarne w jakimkolwiek stopniu.

vho-map-2

Rzymowi zabrało to trochę czasu i wojen, by zlikwidować ariańską opozycję.

W roku 493 Herulowie w Rzymie i we Włoszech zostali podbici przez Ostrogotów. W 534 Wandalowie, którzy byli pod wpływem ariańskim, zostali podbici przez greków dla celów ustanowienia katolickiej supremacji.

Dwa z trzech królestw zniszczone, teraz uwaga skupiła się na Ostrogotach, którzy kontrolowali Rzym. Przed ich zniszczeniem, dekret wydany przez cesarza Justyniana w 533 r. mianował biskupa Rzymu jako głowę wszystkich kościołów chrześcijańskich, zarówno we wschodniej, jak i zachodniej części imperium. Jednakże ten dekret nie mógł zostać wprowadzony, gdy Ostrogoci kontrolowali Rzym.

Edykt cesarza Justyniana datowany na 533 r. uczynił papieża głową wszystkich kościołów. Ale ten dokument nie mógł przejść do życia dotąd, aż ariańscy Ostrogoci, ostatni z trzech rogów, który musiał zostać zmieciony, by zrobić miejsce dla papiestwa, musieli zostać wyrzuceni z Rzymu. A nie było to ukończone, aż do 538 r.  Edykt byłby nieskuteczny do czasu, aż to nie zostałoby dokonane.

Po pokonaniu Ostrogotów i wyrzuceniu ich z Rzymu, papież został de facto władcą Rzymu i widzialną głową wszystkich kościołów w Imperium Rzymskim.

Osiągnięcia [Justyniana] wywarły głęboki wpływ na przyszłość Europy, a jego interwencja całkowicie zmieniła status biskupa Rzymu. Jego zwycięstwa były zdobyte nad ludźmi, którzy w dużym stopniu przestrzegały nauk Ariusza.

To była wiktoria nad trzema ariańskimi królestwami, która ustanowiła supremację biskupa Rzymu jako głowy całego świata chrześcijańskiego.

Walka pomiędzy arianami, a katolikami, była środkiem do osadzenia na tronie papiestwa. – S. N. Haskell, The Story of the Prophet Daniel, s. 266, rozdział 16, The Mystery of Iniquity, 1908

To nie jest trudne, w świetle tej historii, by zrozumieć, jak bardzo ważna jest pogańska trójca dla kościoła rzymskokatolickiego. To doktryna, która ustanowiła prymat papieża nad wszystkimi kościołami. Czy może dzisiaj kogoś dziwić, dlaczego wszystkie chrześcijańskie denominacje odrzuciły biblijne nauczanie odnośnie Ojca i Syna, a zaadoptowały doktrynę rzymskokatolickiej trójcy?

Trzy królestwa ariańskie nie poszły na kompromis, by pozostać przy istnieniu. W tamtych czasach ludzie wyznawali wiarę swoich władców. Wobec tego władcy i ludzie, którymi rządzili, wybrali śmierć, zamiast doktryny, która zaburzała ich miłość i uwielbienie do Ojca i Jego Syna.

Pewnie żadna doktryna z Pisma Św. nie jest tak splamioną krwią kontrowersją, jak doktryna trójcy. Historia odnotowuje, że starożytne narody postawiły na szali swą egzystencję w zamian za ich koncepcję Boga. – Robert H. Pierson, The Message, Styczeń 1948, God the Father.

Zostanie trynitarianinem i wybranie życia zamiast śmierci było próbą dla Jego ludzi w VI wieku. Wandalowie, Ostrogoci i Herulowie wybrali wierność Jego Słowu i zapłacili najwyższą cenę. To dlatego czcimy ich pamięć i jesteśmy natchnieni ich przykładem, a także ich niezrównanej wierności Bożemu Słowu.

Wszyscy oni poumierali w wierze, nie otrzymawszy tego, co głosiły obietnice, lecz ujrzeli i powitali je z dala; wyznali też, że są gośćmi i pielgrzymami na ziemi. Heb 11:13

Módlmy się, byśmy i my wytrwali w wierze do końca.

Na podstawie: https://www.worldslastchance.com/biblical-christian-beliefs/massacred-for-rejecting-romes-trinity-remembering-the-vho.html

Opr. Girion

Reklamy

6 thoughts on “Zmasakrowani przez odrzucenie rzymskiej trójcy: Ostrogoci, Wandalowie i Herulowie

 1. katolik pisze:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Niepokalana Niebieska Pani NMP.

  Witaj Girionie.
  Tak wiele juz tutaj Ci wyjaśniłam, teraz zapytam wprost – wolisz ISIS z ich bożkiem księzycowym allahem i fanatyzmem naćpanych degeneratów na usługach wielu agencji wywiadowczych –
  http://www.veteranstoday.com/2015/03/08/iraq-arrests-isis-advisors-us-and-israelis-held/

  czy wiarę objawiona przez Pana Boga – sam sobie odpowiedz, ponieważ teraz faktycznie możesz kapitalizować sobie środki ku zatraceniu jak Franciszek Bergoglio – wibracje magii czarnej i białej – i faktycznie , uzupełnisz otchłań piekielną – przerażająco straszną – oraz KLM z tego blogu i kilkoro innych – sam zdecyduj, co wybierzesz ?
  Pozdrawiam – z Panem Bogiem – niech Cię Twój anioł stróż prowadzi.
  B.

  Polubienie

  • Girion pisze:

   Moja odpowiedź: nie wybieram ani jednego, ani drugiego.

   Polubienie

  • adi pisze:

   Katoliku, nie lubisz papieża? Jeśli tak, to wg kanonów instytucji krk jesteś wyklęty.
   Po drugie – czemu straszysz? Zamiast atakować merytorycznie? Niech zgadnę – dowodów na utrzymanie nauk katolicyzmu tego przed jak i posoborowego NIE MA, bo Słowo Boże i jego oryginalny przekaz zawsze omijacie nieokreśloną mocą stanowienia słowa bożego samodzielnie = tzw tradycja?

   Polubienie

 2. Krav pisze:

  😀

  Polubienie

 3. okkkk pisze:

  Autorze dziękuję Ci za tę stronę serdecznie i za wytrwałość w badaniu Prawdy Bożej. Niech Bóg Wiekuisty będzie wywyższony na wieki. Pozdrawiam Cię bracie 🙂

  Polubienie

 4. Cupak pisze:

  Zrobiłem mały schemat przedstawiający naturę Bożą tak jak to jest w PŚ. Może to komuś pomoże zrozumieć kim jest Syn a Kim jest Ojciec. Bo jak wiemy imię niewidzialnego Boga czyli „Ojciec” objawił dopiero Jezus . Bo wiele osób nie ma świadomości, że Jezus w pełnej chwale w Niebie to Jahwe. Syn Człowieczy to JAHWE w postaci cielesnej.

  Księga Henocha
  „1 I tam ujrzałem kogoś, kto miał „Głowę Dni” i jego głowa [była] biała jak wełna i z nim [był] inny, którego twarz miała wygląd człowieka, i jego twarz [była] pełna łaski, jak jednego ze świętych aniołów.
  2 Zapytałem jednego ze świętych aniołów, którzy przyszli ze mną, i pokazał mi wszystkie tajemnice o tym Synu Człowieczym, kto on jest, skąd on jest i dlaczego chodzi z „Głową Dni”?
  3 Odpowiadając mi rzekł do mnie: „To jest Syn Człowieczy, do którego należy sprawiedliwość i z którym mieszka sprawiedliwość. On to objawi cały skarbiec tajemnic. Jego to wybrał Pan Duchów; ma on zwyciężać przed Panem Duchów, w sprawiedliwości na wieki.
  4 I ten Syn Człowieczy, którego widziałeś, wypłoszy królów i możnych z ich miejsc odpocznienia i mocarzy z ich tronów i rozwiąże nerki mocarzy i połamie zęby grzeszników.”

  http://slowo.usite.pl/schemat.jpg – kolorowy
  http://slowo.usite.pl/schemat2.jpg – czarno biało format A4

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • 840,478 wyświetleń
%d blogerów lubi to: