Templariusze pierwszymi międzynarodowymi bankierami

5

25 Maj 2015 - autor: G

Pewnie zauważyłeś, że najczęściej największe i najbardziej ekstrawaganckie budynki w dużych miastach to banki. To fascynujące, jak banki zarabiają pieniądze na odsetkach, jest to jeden z najbardziej lukratywnych biznesów znanych człowiekowi.

7601d090-31b1-4199-9a18-3273fa175344

Podczas gdy firmy dostarczają produkty lub usługi wymagające pracy fizycznej lub wyspecjalizowanej wiedzy, banki czerpią ogromne profity poprzez magiczną praktykę pożyczania pieniędzy i zarabiania na odsetkach.

Kiedy człowiek zauważy, jak pieniądze są tworzone, a także jak odsetki są generowane z pożyczek, jasno wychodzi, że przemysł bankowy jest jednym z filarów Nowego Porządku Świata oraz jest drogą do kontrolowania ludzi, polityków, a nawet rządy dużych krajów.

Często usłyszysz stwierdzenie, że banki tworzą pieniądze z niczego, a potem pożyczają je na wysoki procent. Takie zdanie jest trudne do pojęcia, ale ukazje, jak bardzo wielkim szwindlem jest przemysł bankowy. Taką praktykę widziano już tysiące lat wcześniej, a wina jest często zwalana na żydów z powodu ich praktyk pożyczania pieniędzy w czasach biblijnych.

W X wieku templariusze zorientowali się w tej niezwykłej strategii i stali się pierwszymi międzynarodowymi bankierami, a te praktyki przyczyniły się do ich zamożności. 13 października 1307 r. (piątek 13-tego) dowództwo templariuszy zostało aresztowane we Francji pod zarzutem uprawiania satanistycznych rytuałów. Templariusze, którzy przeżyli, uważa się, że dali początek masonerii, wykorzystywanej jako przykrywka dla ich okultystycznych wierzeń i praktyk. Poza funkcjonowaniem w sferze nauki okultyzmu i mistycyzmu, masoni pielęgnowali również inne dziedziny wiedzy, jak biznes i bankowość. Ponieważ biznes bankowy jest ekstremalnie opłacalny, ich właściciele nie muszą tworzyć produktów ani dostarczać usług, lecz widzą ten przemysł jako matkę łatwych pieniędzy. Ludzi tacy jak Paul Warburg, czy J.P. Morgan, mają możliwość kupowania polityków i fundowania planów rządu światowego.

Źródło: http://www.infowars.com/how-the-illuminati-create-unlimited-money/

Tłum. Girion

Reklamy

5 thoughts on “Templariusze pierwszymi międzynarodowymi bankierami

 1. Magdula pisze:

  „Jeżeli zubożeje twój brat i podupadnie, to ty go wspomożesz na równi z obcym przybyszem czy tubylcem, aby mógł żyć obok ciebie. Nie bierz od niego odsetek ani lichwy, a bój się swojego Boga, aby twój brat mógł żyć obok ciebie. Nie dasz mu swoich pieniędzy na odsetki, a swojej żywności mu nie dasz, aby więcej odebrać.” (3 Mojż. 25:35-37)

  „U ciebie przyjmują łapówki za przelew krwi. Bierzesz odsetki i dopłatę, i krzywdzisz gwałtem swojego bliźniego, a mnie zapomniałeś – mówi Wszechmocny Pan.” (Ez. 22:12)

  „Uciska ubogiego i biednego, dopuszcza się gwałtu, zastawu nie zwraca i podnosi oczy swoje ku bałwanom, popełnia ohydne czyny, Pożycza na lichwę i bierze odsetki – na pewno nie będzie żył, ponieważ popełnił wszystkie te ohydne czyny. Na pewno poniesie śmierć; jego krew będzie na nim.” (Ez. 18:12-13)

  „Kto powiększa swój majątek przez lichwiarskie odsetki, gromadzi go dla tego, który lituje się nad ubogimi.” (Przysłów 28:8)

  „Nie będziesz pożyczał na lichwiarskie odsetki twemu bratu, nie będziesz brał odsetek za wierzytelność pieniężną ani za wierzytelność żywnościową, ani za cokolwiek, za co się bierze odsetki. Obcemu możesz pożyczać na lichwiarskie odsetki, ale twemu bratu nie będziesz pożyczał na lichwiarskie odsetki, aby ci błogosławił Pan, Bóg twój, w każdym twoim przedsięwzięciu, w ziemi, do której wchodzisz, aby ją wziąć w posiadanie.” (5 Mojż. 23:19-20)

  „I jeśli pożyczacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, na jaką wdzięczność zasługujecie? Przecież i grzesznicy pożyczają grzesznikom, aby z powrotem odebrać tyle samo. Ale miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie im dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając, a wielka będzie wasza nagroda i będziecie synami Najwyższego.” (Łk. 6:34-35)

  „Wtedy Jezus wszedł do świątyni Boga i wypędził wszystkich sprzedających i kupujących w świątyni; poprzewracał stoły wymieniających pieniądze i stołki sprzedających gołębie. I powiedział im: Jest napisane: Mój dom będzie nazwany domem modlitwy, a wy zrobiliście z niego jaskinię zbójców.” (Mt. 21:12-13)

  „Jeżeli pożyczysz pieniędzy komuś z ludu mojego, ubogiemu, który jest u ciebie, nie postępuj z nim jak lichwiarz; nie ściągajcie od niego odsetek. Jeżeli weźmiesz w zastaw płaszcz twego bliźniego, zwrócisz mu go przed zachodem słońca, Bo jest to jego jedyne okrycie, okrycie jego ciała. W czymże innym będzie spał? Gdy wołać będzie do mnie, wysłucham, bo Ja jestem miłosierny.” (2 Mojż. 22:25-27)

  No i taki ma Bóg stosunek do pozyczania pieniędzy na procent.

  A taki ma stosunek do tego światowego systemu w którym przeszlo nam zyć:

  „Prosicie, a nie otrzymujecie, dlatego że źle prosicie, chcąc tym zaspokoić wasze żądze. Cudzołożnicy i cudzołożnice, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem? Jeśli więc ktoś chce być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga.” (Jakuba 4:3-4)

  Polubione przez 1 osoba

  • Girion pisze:

   Ważne jest też, żeby ludzie zrozumieli, że Rothschildowie, Rockefellerowie i inni bankierzy MAJĄ kogoś nad sobą i nie są na samej górze piramidy szatana.

   Polubienie

  • Magdula pisze:

   racja..
   ale chciałam jeszcze tylko dodać (to takie moje rozważania) że właściwie poprzez cały ten system bankowy nie dosyć, że łamiemy Prawo Mojżeszowe Starotestamentowe nadane przez Boga to tym bardziej to samo Prawo które zostało tylko WYPEŁNIONE przez naszego Pana Jezusa Chrystusa: „I jeśli pożyczacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, na jaką wdzięczność zasługujecie? Przecież i grzesznicy pożyczają grzesznikom, aby z powrotem odebrać tyle samo. ALE MIŁUJCIE WASZYCH NIEPRZYJACIÓŁ, CZYŃCIE IM DOBRZE I POZYCZAJCIE, NIECZEGO SIĘ ZA TO NIE SPODZIEWAJĄC, a wielka będzie wasza nagroda i będziecie synami Najwyższego.” (Łk. 6:34-35)

   Polubienie

 2. IRMAN z Polonisza pisze:

  Ten TEKST jest z grutu falszywy i z tego powodu haniebny .
  Zakon Templariuszy , wbrew temu co goloslownie twierdzisz byl Braterstwem ,ktore dokonale rozumialo mechanizmy Lichwy i stosowalo restrykcyjnie zasdy obrotu pieniadzem , zaczerpniete z ISLAMU !!!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • 841,119 wyświetleń
%d blogerów lubi to: