W ubiegłym wieku „Matka Boska” objawiła się ponad 1500 razy

3

14 Maj 2015 - autor: G

„Otrzymanie zatwierdzenia nigdy nie jest krótkie, niektóre sprawy zajmują kilka lat” – Watykańska doktryna objawień maryjnych wreszcie została przetłumaczona z łaciny na angielski. Oto, co Catholic Herald opisał:

W ubiegłym wieku zanotowano ponad 1500 objawień maryjnych dookoła świata, ale tylko 9 z nich otrzymało aprobatę kościoła jako warte wierzenia. Ustalenie prawdziwości objawienia spada na miejscowego biskupa, a doktrynalne zgromadzenie Watykanu ustala normy do prowadzenia procesu. Otrzymanie zatwierdzenia nigdy nie jest krótkie, niektóre sprawy zajmują kilka lat. Wizjonerzy i świadkowie muszą być odpytani, a owoce objawień, jak nawrócenia, uzdrowienia, cudy, muszą być zbadane. Zgodnie z normami, miejscowy biskup powinien powołać komisję ekspertów, teologów, kanonistów, psychologów i lekarzy, aby pomóc mu ustalić fakty, mentalną, duchową i moralną zdrowotność, a także powagę wizjonera, również czy wiadomość i świadectwo jest wolne od teologicznych i doktrynalnych błędów.

To interesujące, zobaczyć katolicką doktrynę związaną z zatwierdzaniem objawień „Maryi”. Fakt, że może to trwać nawet 100 lat, by zatwierdzić ten rodzaj manifestacji, pokazuje, że nawet w Watykanie zdają sobie sprawę z demonicznej natury takich wizji. Jeśli nie: to powinno być łatwe do przeprowadzenia i szybko zatwierdzone na podstawie zeznań wiarygodnych ludzi. Ale kult niemych bożków i ich występów w demonicznych wizjach nigdy nie było łatwym tematem, by to wprowadzić w doktrynę „wiary”.

Jeśli użyjesz takiego czasu potwierdzenia w innych zawodach, to dojdzie to czasami do granic absurdu. Lekarz nie będzie czekał nawet tygodnia, by potwierdzić wystąpienie objawów, które zgłaszali pacjenci. Dlaczego? Bo pacjent po tygodniu może już nie żyć. Po 100 latach wnuki lekarza mogą spotkać się z wnukami pacjenta i przyznać, że zeznania ich dziadka były prawdziwe.

Na podstawie: http://ivarfjeld.com/2012/05/28/100-year-to-get-marian-appearances-approved/

Opr. Girion

Reklamy

3 thoughts on “W ubiegłym wieku „Matka Boska” objawiła się ponad 1500 razy

  1. Lucas pisze:

    A może watykaniści też „dobierają” sobie odpowiadające im objawienia?

    Polubienie

  2. […] pojawił się temat na blogu o nazwie: W ubiegłym wieku Matka Boska objawiła się ponad 1500 razy. Z takiej mnogiej liczby objawień watykaniści mogą sobie wybrać tylko te pasujące, ale i tak […]

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

  • 841,375 wyświetleń
%d blogerów lubi to: