Katolicka autorka zebrała 2 miliony dolarów na msze, by wyciągnąć dusze z czyśćca

5

14 Maj 2015 - autor: G

Pasją autorki Susan Tassone jest wyciąganie ludzi z czyśćca. odkąd kościół rzymskokatolicki akceptuje pieniądze za msze za zmarłych, namawia ludzi, by przekazywali swą ostatnią wolę i testamenty kościołowi katolickiemu, by ich wyciągnąć z ognistych płomieni czyśćcowych. 

susan_tassone

Tassone założyła apostolat o nazwie Holy Souls Mass w 1993 roku. Wszystkie środki, które zbierze są przekazywane na msze. Jest uważana za „ekspertkę” odnośnie czyśćca. Do tej pory zebrała ok. 2 miliony dolarów. Mówi, że najlepszą drogą na wyciągnięcie kogoś z czyśćca jest msza gregoriańska. Kolejną najlepszą rzeczą jest różaniec. Zaleca również drogę krzyżową, ponieważ dostaje się odpusty podczas takiego nabożeństwa. Na pytanie, co się stanie jeśli odprawia się mszę za osobę, która już wyszła z czyśćca, Susan odpowiedziała:

Odpowiedź jest powszechna. Bóg „przyzna” odprawioną mszę do innych dusz w czyśćcu, tych najbardziej w potrzebie, lub z rodziny. Ale to nie wszystko: jeśli dusza jest w niebie, a dalej odprawia się za nią mszę, albo się za nią modli, otrzymuje ona wtedy to, co określa św. Tomasz z Akwinu – „przypadkowa chwała” (accidental glory).

Na pytanie, dlaczego wymaga się, by msze były odprawiane za zmarłych, powiedziała:

Ponieważ sprawiedliwość Boga wymaga zadośćuczynienia za grzechy. Chrystus powiedział św. Faustynie, że Jego miłosierdzie nie chce wysyłać dusz do czyśćca, ale Jego sprawiedliwość tego wymaga. (Dzienniczek 1226, 20).


Marcin Luter mógłby powiedzieć coś na ten temat. Pewnie zganił by to. To smutna historia. Pieniądze w milionach dane, by „wyciągnąć” ludzi z czyśćca. Dlaczego kościół przyjmuje takie pieniądze? Czy pieniądze otwierają wrota niebios?

A gdy Szymon spostrzegł, że Duch bywa udzielany przez wkładanie rąk apostołów, przyniósł im pieniądze  i powiedział: Dajcie i mnie tę moc, aby ten, na kogo ręce włożę, otrzymał Ducha Świętego. A Piotr rzekł do niego: Niech zginą wraz z tobą pieniądze twoje, żeś mniemał, iż za pieniądze można nabyć dar Boży. Dz 8:18-20

Ludzie są przerażeni, że ich bliscy cierpią, więc są w stanie dać oszczędności swojego życia kościołowi, by tylko im ulżyć w mękach. Czyściec jest na pewno doktryną demoniczną, ponieważ wkłada do głów ludzi pytanie: Czy krew Chrystusa wystarcza, by mnie uratować? Czy On zapłacił za wszystkie moje grzechy?

Wąż kocha szeptać: Nie, nie wystarczy. Musisz jeszcze zapłacić.

Purgatory-Traffic-Sign

Przyjacielu, nie będziesz w stanie zapłacić, teraz czy później. On już zapłacił za wszystko. To jest czysta Ewangelia Łaski. Poprzez zaakceptowanie daru, który jest zbawieniem. Nie możesz go odpracować, kupić za pieniądze, czy ustawić sobie raty. To się nazywa Dobra Nowina. To dlatego grzesznik jest zbawiony. Wybieranie się do czyśćca na tortury, by spłacić swoje winy to nie jest Dobra Nowina, mało tego, to całkowicie neguje Ewangelię. Przestań żyć w strachu. Jego Krew jest wystarczająca, by cię zbawić.

Na podstawie: http://ivarfjeld.com/2011/11/04/catholic-author-raises-two-million-to-get-souls-out-of-purgatory/

Opr. Girion

Reklamy

5 thoughts on “Katolicka autorka zebrała 2 miliony dolarów na msze, by wyciągnąć dusze z czyśćca

 1. katolik.. pisze:

  Nie ona pierwsza i zapewne nie ostatnia żyje z odsetek i zbija na jakiejś fundacji fortunę. Co do czyśćca – faktycznie, tam trafiają dusze z grzechami przebaczonymi lecz nie odpuszczonymi i niestety, Msza Święta jest dla nich ulgą w cierpieniu lecz odpokutować i tak muszą swoje grzechy np;
  – Jan Paweł II jest w ciemnej nieprzeniknionej otchłani i tam cierpi strasznie i tutaj jeszcze jedna zdumiewająca rzecz: – szatan doprpwadził do jego kanonizacji teraz już nikt nawet jednej modlitwy o ulgę w cierpieniu za niego nie odmówi – będzie cierpiał do końca czasow za grzechy zdrady i ,, degradacji ,,Pana Jezusa jako Boga na rzecz pogańskich bożków z fałszywych wierzeń – zobacz Asyż 1986 i wolność religijna, całowanie ,, Koranu,, przyjęcie namaszczenia znakiem tilak pogańskiego hinduskiego bożka sziwa i wiele innych herezji i judaszowego zachowania tego ,,wielkiego papieża katolickiego,, – Sprawiedliwość Boża jest zasadniczo różna od ludzkiego widzi mi się.

  Polubienie

 2. Angelika pisze:

  Ciekawe, czy ta pani zbiera już na wykupienie siebie z czyśćca…? Za zwodzenie innych musi dużo kasy wnieść do skarbca… he he

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • 840,838 wyświetleń
%d blogerów lubi to: