Katolicy paradują z czaszką „świętego” Iwo po ulicach Francji

28 kwietnia 2015 - autor: G

Święty Iwo z Bretanii został kanonizowany w czerwcu 1347 roku. Wierni obnoszą jego czaszkę na procesjach. Jego kości zaginęły.

Iwo urodził się w Bretanii, jako syn Hélorego, lorda Kermartin i Azo du Kenquis.

W 1267, jako Iwo Hélory, rozpoczął naukę na Uniwersytecie Paryskim, gdzie następnie ukończył wyższe studia z prawa cywilnego. W 1277 rozpoczął studia z prawa kanonicznego na uniwersytecie w Orleanie. Po powrocie do Bretanii został wyznaczony w roku 1280 przez archidiakona Rennes na stanowisko diecezjalnego sędziego duchownego. W 1284 został zaproszony przez biskupa Tréguier do pełnienia obowiązków oficjała sądu biskupiego. Jako kościelny prawnik nie wahał się opierać niesprawiedliwej władzy państwowej, która ingerowała w prawa Kościoła. Przez całe dorosłe życie otaczał opieką ludzi ubogich, dlatego też nadano mu miano „adwokata biedaków”. Żył bardzo skromnie służąc innym ludziom. W swoim domu urządził szpital, łaźnię, sierociniec i przytułek dla najuboższych. Iwo był członkiem III Zakonu Braci Mniejszych.

Iwo Hélory zmarł w rodzinnej Bretanii. Został pochowany w miejscowości Tréguier, gdzie znajdują się również jego relikwie (w Katedrze św. Tugduala).

Na jego grobie wyryto inskrypcję:
Sanctus Ivo erat Brito/ Advocatus et non latro/ Res miranda populo – Święty Iwo był Bretończykiem, adwokatem a nie bandytą – rzecz zadziwiająca dla ludzi.

Po co noszą tę czaszkę w złotej skrzynce? Boją się złodziei?

Czaszka jest trzymana bezpiecznie w kościele we Francji:

Po co świecą świeczki przed tą czaszką? Myślą, że ta czaszka ich widzi?

Jak wcześniej napisałem na blogu, kości tego „świętego” zaginęły. Najbardziej prawdopodobne jest to, że zostały zabrane do Rzymu w celu dokonania procesu upiększania. Bazując na podstawie braku jedności między czaszką a kośćmi, możemy być łatwo doprowadzeni do następującego pytania:

Czy ten katolicki ksiądz bierze tę czaszkę na spacer w celu znalezienia brakujących kości?

Bo jaki jeszcze może być motyw dla tego rodzaju parady publicznej raczej szalonych na punkcie religijnym ludzi?

 Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą występnych, nie wchodzi na drogę grzeszników i nie siada w kole szyderców. Ps 1:1

Każdy chrześcijanin powinien otrzymać Ducha Św., by trzymać się z dala od takiego szatańskiego zła.

Napisał: Ivar

Źródło: http://ivarfjeld.com/2014/08/12/roman-catholics-parade-a-bonless-skull-in-france/

Tłum. Girion

Reklamy

  • 840,478 wyświetleń
%d blogerów lubi to: