Watykan – analiza okultystycznego miejsca

1

10 kwietnia 2015 - autor: G

Architektura, rzeźby i obrazy w Watykanie mogą nas przekonać o wielu rzeczach, trzeba tylko chcieć to widzieć…

○ Statua „Wizja Konstantyna” – 312 rok – Bazylika świętego Piotra:

vision_constantine


○ Obraz „Donacja Konstantyna” – Muzeum Watykanu:

donation_constantine


○ Justynian i sąd we Włoszech:

tapestry_constantine


Zauważ: „Konwersja” Konstantyna na chrześcijaństwo uczyniła z niego pierwszego chrześcijańskiego władcę Imperium Rzymskiego, jednoczącego kościół i państwo. Wydał on pierwsze niedzielne prawo w 321 roku. Justynian wydał dekret jednoczący wszystkich ludzi pod płaszczem wiary katolickiej w 532 roku.


○ Jupiter czy Piotr?

jupiter_peter


Zauważ: Posągi wszystkich „bogów” z panteonu zostały przeniesione do muzeum watykańskiego z wyjątkiem statuy Jupitera, która została zmodyfikowana, przemianowana i osadzona na tronie w Bazylice św. Piotra. Tysiące pielgrzymów całuje stopy Jupitera myśląc, że są to stopy apostoła Piotra.


○ Migracja babilońskich kapłanów

babylonian_solar_cult


Zauważ: Po podboju Mezopotamii przez Persów, babilońscy kapłani uciekli do Pergamonu w Azji Mniejszej. Tam wybudowali Akropol ku czci greckich bogów, ale pod przykrywką starych kultów babilońskich. Babilońskie tajemnice zostały zachowane w świątyni Zeusa w Pergamonie, a następnie zostały przeniesione w 133 roku p.n.e. do Rzymu. Penetracja religii Babilonu przez Rzym była tak mocna, że zaczęto określać go nowym Babilonem. W 133 r. p.n.e. kult babiloński w spadku otrzymał Rzym dzięki Attalusowi III. Jego symbole i formy zostały później włączone do kultu cesarza, a następnie do rzymskiego katolicyzmu.


○ Jedzenie boga

bacchus


Zauważ: Sok z winogron miał być krwią boga Bachusa, boga wina i ucztowania. Msza katolicka ma takie pochodzenie, nie ma to nic wspólnego z chrześcijańską komunią, ale w obrzędach inicjacyjnych starożytnych religii.


○ Faun

horned_spirit1

horned_spirit2


Zauważ: To ohydne, rogate stworzenie znajduje się na relikwii wśród najświętszych przedmiotów w skarbcu Watykanu, pod Bazyliką św. Piotra. Duchy pogańskie związane z naturą były rozpowszechnione po całym świecie: w Rzymie był to Faunus, a w Grecji – Satrys.

Pogaństwo umarło i zostało pochowane, ale po krótkiej przerwie wstało z grobu. Ale w przeciwieństwie do wampira, jego strój został zmieniony i nie zostało rozpoznane. Weszło w chrześcijaństwo w uwodzicielskiej sukni. – autor nieznany


○ Półksiężyc

rc_monstrance3

rc_monstrance1

rc_monstrance2


Zauważ: Rzymska monstrancja używa półksiężyca, by zamontować w środku opłatka-boga, to duplikuje obrazy pogańskie, oprócz tarczy słonecznej jest też półksiężyc, starożytny symbol kosmicznego poczęcia.


○ Klucze

lion_keys

keys_st_peter


Zauważ: Człowiek z głową lwa trzymający klucze reprezentujące władzę do otwierania i zamykania drzwi nieba i piekła, władzę do pokoju lub wojny na ziemi.  W 437 roku, czterysta lat po założeniu kościoła chrześcijańskiego, papież publicznie ogłosił posiadanie kluczy Piotra. W świetle ewangelicznej wypowiedzi Chrystusa, „klucze Królestwa niebieskiego” nie przedstawiały „najwyższej władzy wydawania rozkazów”, lecz „rozumienie” woli Bożej, dostęp do niej i dysponowanie nią w nauczaniu religii.


Reklamy

One thought on “Watykan – analiza okultystycznego miejsca

  1. No i …? „Zauważ” – nie ma nic odkrywczego w tym że religie się przenikają i „nowe” jest spadkobiercą „starego”. „Nic nowgo pod słońcem” jak mawia pewna stara Księga.
    Jeszcze żadna ludzka idea nie powstała z „niczego”.
    Religie są dla tych, którzy nie doświadczyli „jakimi rzeczy są”, i tych właśnie nazywa się „wierzącymi”. W odróżnieniu od „wiedzących”, dla których w każdej religi tkwi zarówno ziarno prawdy jak i fałszu – ale dla nich to żaden powód aby robić „z igły widły” 🙂
    Pozdrawiam.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

  • 840,478 wyświetleń
%d blogerów lubi to: