Papież Franciszek: Nie trzeba wierzyć w Boga, by iść do nieba

6

1 marca 2015 - autor: G

Papież Franciszek napisał długi list do założyciela gazety „La Repubblica” Eugenia Scalfariego, w którym napisał, że niewierzący mogą otrzymać wybaczenie od Boga, jeśli będą podążać za ich sumieniami.

papiez_franciszek_640x0_rozmiar-niestandardowy

Odpowiadając na listę pytań umieszczonych przez Scalfariego, który nie jest katolikiem papież rzekł:

Jeśli pytasz mnie, czy chrześcijański Bóg wybacza tym, którzy nie wierzą i nie szukają wiary, zacznę od tego, i to jest fundamentalna rzecz, że miłosierdzie Boże nie ma granic, jeśli przyjdziesz do Niego ze szczerym i skruszonym sercem. Kwestia dla tych, którzy nie wierzą, jest słuchanie ich sumienia.

Dalej:

Grzech nawet dla tych, którzy nie wierzą istnieje, jeśli słuchają ich sumienia.

Robert Mickens, przedstawiciel katolickiego pisma „The Tablet” powiedział, że słowa Franciszka były próbą otrząśnięcia bardzo rygorystycznego wizerunku KK po poprzedniku Benedykcie XVI. Mickens powiedział:

Franciszek jest wciąż konserwatywny. Chodzi mu o to, by zbudować bardziej konstruktywny dialog ze światem.

W lipcu papież odznaczył się bardziej progresywnym podejściem do seksualności mówiąc:

Jeśli ktoś jest gejem i szuka Boga, to kim ja jestem, by go sądzić?

papiez_franciszek_time

Na podstawie: http://www.wucnews.com/2014/09/pope-francis-assures-atheists-you-dont.html

Opracowanie: Girion [Jest to wypowiedź z września 2014 roku, ale nadaje się do „gwiazdozbioru” wypowiedzi papieża]

Reklamy

6 thoughts on “Papież Franciszek: Nie trzeba wierzyć w Boga, by iść do nieba

 1. Magdula pisze:

  hm.. no tak.. wypełnia się na naszych oczach proroctwo z Ks. Objawienia.. Nie wiem jak to bedzie z ateistami , którzy sa nimi nie z własnej woli ale dlatego, ze tak naprawde KRK i w ogóle świat w którym przyszło nam zyć doprowadzil do tego (czyli nie są nimi z własnej woli) ale z pewnoscia człowiek który (papież) powinien służyć Bogu i ludziom głoszeniem Ewangelii a więc przyprowadzać ludzi do Jezusa Chrystusa a nie zapewniac ich , że nawet jak w Niego nie uwierzą to bedą zbawieni , zdecydowanie nie bedzie zbawiony.. Zmierza sam ku zatraceniu i jednoczesnie chce pociągnąc nieświadomą ludzkość za sobą zwodząc ją.. Mam nadzieję, że Bóg sprawi, iż ci ludzie (zwodzeni) dostaną szansę łącznie z poznaniem Prawdy i trafią ostatecznie do Królestwa Bożego.. natomiast ci którzy zwodzą i sieja zamęt w ludzkich umysłach poniosą zasłużona karę. Niech tak się stanie.

  Polubienie

 2. Magdula pisze:

  tylko co z tymi wszystkimi którzy już pomarli ale nie w Jezusie Chrystusie, tylko dlatego, że nie przyszło im Go poznać z różnych przyczyn, albo zostali zwiedzeni , wprowadzeni w błąd i z tej przyczyny stali się ateistami bądź wyznawcami innej religii i w takim tez stanie umarli..czyli nie przyjęli Chrystusa nie z własnej winy.. ?

  Polubienie

 3. luc777 pisze:

  co ten Franek
  Nie czytał Słowa Bożego?…..

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • 840,481 wyświetleń
%d blogerów lubi to: