Franciszek: zaufaj swojemu aniołowi stróżowi

6

28 lutego 2015 - autor: G

Biblia nigdzie nie mówi, by ufać aniołom. „Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty!” – Ga 1:8.

papa

Papież strzelając w Ducha Świętego powiedział, że „powinniśmy zaufać naszym aniołom stróżom”, by prowadzili nas w każdym aspekcie naszego życia.

Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. – J: 16:13.

Watykan, 2 października 2014 r., 7:37 – w homilii na święto świętych aniołów stróżów powiedział do słuchaczy, by być jak dzieci, które słuchają ich „towarzyszy podróży”.

Wg tradycji Kościoła katolickiego każdy z nas ma anioła stróża. Czasami mamy uczucie: „Powinienem to zrobić. To nie jest dobre. Bądź ostrożny.” To jest „głos” anioła stróża, naszego „towarzysza podróży”.

Papież podczas homilii zadał pytania:

Jaka jest moja relacja z moim aniołem stróżem? Czy słucham go? Czy życzę mu dobrego dnia? Czy mówię mu: „chroń mnie podczas snu”? Czy rozmawiam z nim? Czy proszę go o radę? On jest po mojej stronie. Jaka jest moja relacja z moim aniołem stróżem, którego Bóg zesłał, by mi towarzyszył na mojej drodze i widzi oblicze Boga w niebie.

Źródło: http://www.nowtheendbegins.com/blog/?p=26961

Opracował: Girion [materiał z zeszłego roku, ale nadaje się do „gwiazdozbioru” wypowiedzi papieża]

Reklamy

6 thoughts on “Franciszek: zaufaj swojemu aniołowi stróżowi

 1. www pisze:

  Ten człowiek plecie już takie bzdury, że nie zdziwi mnie już nic w jego wykoanniu i jemu podobnym.

  Polubienie

 2. luc777 pisze:

  Relacje ze zmarłymi (świętymi – z ustanowienia kk = proces kanonizacji), relacje z aniołami, relacje z matką boską…… Tyle relacji, jakby jakaś kolejka do Chrystusa istniała. To co kk zrobił z ewangelią, to po prostu „wiocha”.

  Polubienie

  • Magdula pisze:

   ja również nie mam słów.. to są totalne kpiny z Boga..

   Polubienie

  • www pisze:


   włącz sobie ten film od 1:59:00 – 2:04:00 i posłuchaj na temat Petrusa Romanusa, dosyć ciekawe.

   Polubienie

  • Girion23 pisze:

   Tak czy owak, trzeba się trzymać z dala od wszelkich działań ekumenicznych i nie tylko tej gnostyczno-pogańskiej nierządnicy z Rzymu. Znamy prawdę, więc trzeba uratować jak najwięcej naszych braci, którzy są „upici winem nierządu”…

   Polubienie

  • Magdula pisze:

   bardzo ciekawe.. muszę w końcu obejrzeć ten film.. jeszcze nie zdążyłam.

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • 840,838 wyświetleń
%d blogerów lubi to: