Papież zachęca muzułmanów do czytania Koranu

1

6 lutego 2015 - autor: G

Jak wszyscy, i ja mam swoje cierpienia – zwierzył się papież Franciszek grupie imigrantów, z którymi spotkał się w niedzielę w jednej z rzymskich parafii. Włoskie media ujawniły przebieg tego spotkania, które odbyło się przy drzwiach zamkniętych.


Papież jest człowiekiem, zwyczajnym człowiekiem i znosi swoje cierpienia – oświadczył Franciszek. Nie wszedł w szczegóły i nie powiedział o powodach swoich cierpień. Stwierdził jedynie, że kiedy myśli o swoim życiu, widzi wiele pięknych rzeczy i wiele brzydkich. – W historii każdego są rzeczy piękne i brzydkie – powiedział.

Jak podkreślił papież, kiedy ludzie spotykają się w rodzinnym gronie, lubią dzielić się tym, co było piękne, ale także opowiedzieć sobie, jak udało im się przezwyciężyć to, co było brzydkie.

Papież Franciszek zachęcił imigrantów, by dochowali wierności wyniesionej z domu religii. Chrześcijan, by powracali do Biblii, a muzułmanów do czytania Koranu. Bardzo się ucieszył, gdy na koniec podano mu argentyńskie mate. – Ono także kojarzy się z rodziną – wyznał.

Za: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/448694,papiez-franciszek-zacheca-muzulmanow-do-czytania-koranu.html

Jako wikariusz Chrystusa, papież powinien chyba nawracać muzułmanów, a nie utwierdzać ich, że Koran to księga pokoju i że jest wszystko w porządku.

Reklamy

One thought on “Papież zachęca muzułmanów do czytania Koranu

  1. Chrześcijanin pisze:

    Koleś, albo zwodzi specjalnie, albo jest głupi jak but. Innych opcji nie ma.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

  • 840,478 wyświetleń
%d blogerów lubi to: